Teleconnection Denklemleri, 2019/20 Kışı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu sistem Sinerjiklerin Zaferi olacak Allah’ın izniyle

Dün ve bu sabah modeller berbatken direnen mücadele eden yılmayan ve inancımıza ortak olan tüm arkadaşları kutlarım, rüzgar lehimize döndü tekrar

Süreç bitmedi yeni başlıyor

Artık Karadeniz de potaya yaklaştı en azından batı ve orta kesimler

Karış örtü hedefinde tam yol ileri :gun_bandana:

• Fragman bitmiş filim başlayacaktı ne zaman başlayacak acaba?

Sizin gibilerin soyu tükendiğinde başlayacak. Sen dalga geç dur bu fesatlıkla sinemadaki film öncesi reklamlarını,başka filmlerin fragmanlarını izler durursun sonra da gelip burada hani fragman bitmişti diye sorarsın.Terbiyesiz herif.

• O ull'yi goren modeller kervanina Navgemi de ekleyelim

Elde var

Ukmo - Paralel -Icon-Gem(kısmen)-Navgem hadi bakalim

Gem ana çıktının bir kademe iyisi o hali bence yetersiz ama bu halde diğerleri iyi doğuladı hocam inşallah bu sefer tersine gelişerek gelecek.

• Gem ana çıktının bir kademe iyisi o hali bence yetersiz ama bu halde diğerleri iyi doğuladı hocam inşallah bu sefer tersine gelişerek gelecek.

Olsun sonuçta bir gelişme gözüktü akşam için . Geldiğimiz yere bak modeller 150 küsür saatte sanki dön babam dön

• Ecmwf çuvallarsa görücem ben mgm yi, artık WRF bakmak mantıklı 48 saate giriyoruz, bırakın ecmwf çuvallarsa mgm düşünsün TRT son dakika haberi - 12 üstümüze oturdu :)

Snow Depht / Beylidüzü

Kara Aşık Olmak Delilik Değil bir Sevdadır...

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

• 28 sisteminden ziyade Cfs haftalik tahminlerinde Mart ayı ilk haftasını gayet iyi göstermiş siz ne düşünüyorsunuz hocam Cold.EFso Belki kış kaçarken bize bi ateş edip öyle kaçar.

katılıyorum , zaten beklentimiz var o dönem

Efsane Semih usta ile bu sayfada konuşmuştuk Bunu ,3 sistem hedefimiz var Mart ilk yarı bitene kadar ve en az bir sağlam ülke sistemi , 28/5 dönemi diye ifade ettiğim ve şubatın 28 çektiğini unuttuğum dönem oluyor :))

• katılıyorum , zaten beklentimiz var o dönem

Efsane Semih usta ile bu sayfada konuşmuştuk Bunu ,3 sistem hedefimiz var Mart ilk yarı bitene kadar ve en az bir sağlam ülke sistemi , 28/5 dönemi diye ifade ettiğim ve şubatın 28 çektiğini unuttuğum dönem oluyor :))

Kuzeyimizde sağlam soguklar olacağını düşünüyorum Mart ilk haftası Azorun ufak bi hamlesine bakar şuanlık modeller otarihlerde nekadarda izlandayı şişirsede çöp niteliğinde şu sistemi bi atlatalım hayırlısıyla daha net bi tablo görürüz.

• Sistemin kazanan modeli bana göre icondur. Hiçbiri doğulama görmezken o gördü. Dediği oldu. Ve şimdi bile süper güncelleme yaptı hem Marmara ya hem de Karadenize

• Allahtan başka kimse gaybı ve geleceği bilemez

İnsanoğlu ve onun kontrolünde çalışan modeller ancak kıt tahmin yapabilir görüldüğü üzere

Bilgisayarları ve modelleri herşeyi bilir sanacak kadar ileri gidenlerimiz oldu

Bu yaşadıklarımız çok büyük ders herkese

Hiç bir zaman ecek acak kesin denmemelidir

Diyen hem bilime hem inancına ayıp etmiş olur

En fazla şöyle olur yada muhtemel ki şöyle inanıyorum denebilir

Bu sistem yaşa ve gör sistemi dedik

Son ana kadar değişim olur dedik

Bence hala değişime açık

Onun için Gfs artı 5 de soksa o çekirdek 500 km dibimizde olduğu müddetçe ( 36 saat vade içinde ) değişim her an olabilir

Kar yağmazsa da üzülmeyelim

Peşpeşe atak “olasılıkları” devam ediyor ay sonuna kadar

Hakkımızda hayırlısı