Teleconnection Denklemleri, 2019/20 Kışı

• Yılmak yok , umudu olmayan zaten kapatsın, bunalıma girerim diyen de hiç yormasın kendini ve bizi, şu sayfaya gelip yazma arkadaşım

Modellerin 168 sonrası güvenilmez ve hiçbirinin diğerine üstünlüğü yok artık

Her gün birer ikişer gün ötelense de ( faz bile utanmadan aniden öteleniyor, uzun vade endeksleri bile maymuna dönmüşken biz ne yapalım şimdi ağlayalım mı ötelenirse ) ALACAĞIZ o sistemleri evelallah

5268AE9A-548F-4F49-81FF-A066D3EC8DF4.png1F3D942D-1852-4138-A930-24C8807A32AF.png

• Bugün 1 Şubat

Yakınlarındaki yüksek dağlardan Uludağ’da 170 Kartepe’de 110 cm kar var

Gayet güzel değerler

Döngü analizime bu verileri girmemişim

Şubat ilk yarısı ve en geç ortaları Sağlam örtülü sistem almamız gerek şu şartlarda

Almalıyız nasipse ve buna inanıyorum

• Cold.EFso

Bir işim için günü birlik Bulgaristan Şumnu'ya gidip geldim.

Bulgar'lar kıştan ümidi kesmiş, seyyar sayıcılar, hediyelik eşya dükkanları "martiniçka" denilen ve bir Pagan geleneği,

ürünü olan, bahar müjdecisi olan renkli bileklikleri satmaya başlamışlar ^^^^,

Şubatın ikinci yarısı donacağız, acele etmişsiniz deyince bıyık altından bana güldüler.

Hadi Sinerjikler verelim şunlara derslerini.

rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123

• ilker.gunebakan Hocam , tebrikler ve tam destek

9/10 Şubattan itibaren beklentim” bir artı bir “ sistem olarak devam ediyor 17 si civarına kadar , devamı ise bizce iyi de modeller asla anlaşamıyor bundan dolayı alternatifli seçenekler var

Bazı çapsız ve fırsatçı tiplerin aksine Hiçbir tahmincimizi ve sinerjik bilgili dostları yanılmış saymıyorum modellerin şu çelişkileri ve açmazları karşısında.

Ayrıca sistemleri önce ani (168) ve sonra GGS li görebiliriz

Daha Sibirya ayısını( öküz bile denebilir şu gecikme karşısında:)) göreceğiz nasipse

Benim hesaba göre tam 40 günümüz var daha ( 9 Şubat /20 Mart)

Bundan sonra Bir kar tanesi görmesem bile Atmosferi ve değişimi , takibi ve bilimsel analizi seviyorum, kar görme şartı ile değil bu aşk.

Bir kar tanesi umudum varken onu öldürürsem üstümden Shaqilli O’neil boyunda kardan adam geçsin 😀☃️

9783188F-11D6-482A-A54B-4F9FED9F881F.gifF16EAB74-F3E3-46A4-9B5A-DC2414C9F312.gifA1F45E80-503F-4415-B817-088766369D02.gif765C57BF-D11D-40AA-9D9C-6924E1ACB38B.gif

E57D25D9-F443-4FAD-8967-B2D620D94EDA.jpeg

Aha da restleşen modeller , Gfs kısa vade ufak sistem , orta vade sistem, çok uzun vade Efsane olasılığı

Ecm orta vade iyi sistem , uzun vade efsaneye yakın sistem olasılığıdır döngü ve türev denklemlerden çıkardığım yorumum

Döngüler netleşmediği için habire öteleniyor modeller perişan oldu aslında bizim yaşadığımız bişey değil ( duygusal tipler bence bıraksın bu işleri , atmosferi seven süprizlere de açık olmalıdır , Allahtan başka kimse kesin durumu bilemez çünkü ) , ama 9/11 dönemi benim açımdan sistem geliyor nasipse , GGS /7

• hocam bizde destek bitmez, daha önümüzde koskoca şubat ayı var, modellerin bu seneki durumu ortadayken onlara bel bağlayarak sistem beklemek zaten olmaz, bir bakacağız 120. saatte sistemi görmüş olacak..

• Cold.EFso

Değerli Hocam,

Zaten maksat "illa kar yağsın" deyip, yağmayınca "karalara bürünmek, hayata küsmek" değil.

Bence asıl amaç, kar yağışını ( yazın oraj veya sıcak havalar gibi) illa görmek değil, onu meydana getiren dinamikleri, bilimsel anlamda da

keşfedebilmek (!)

Bunu başarmak demeyeyim ama anlayabilsek bile büyük adımlar atmış olacağız.

Yolumuz bu olduktan sonra, destek, sinerji bu çabaya kurban olsun.

Hz. İbrahim'in yakıldığı ateş yığınına ağzıyla su taşıyan karınca kendisi ile alay edenlere ne demiş?

" evet ağzımda taşıdığım su ile o ateş sönmez ama bu mücadele de tarafımız belli olsun"

Devam Sevgili Dostlar :)

• ÇOK teşekkür ederim ilker.gunebakan hocam , İşte sinerji budur

Belki de asıl mesele bu kıssanın baş aktörü İbrahimi yaklaşıma ( teslimiyet meselesi) kavuşmaktır

Yağabilme, efsane alabilme yada insani olarak yanılıp hiçbirşey alamamak ama her durumda Atmosfer sevgisini azaltmadan mis gibi havanın yağmurun güneşin , KKY’nin , örtü yapamayan hafif karın , herşeyin tadını çıkarabilmek..

• emek veren tahmincileri ve Bilgili üyeleri , sinerjikleri eleştiren bazı tipler için şu yazımı tekrar not düşüyorum

Okuma zahmetinde bulunsunlar da belki anlarlar

Veriler ışığında tahmin ve öngörüdür

Allahtan başka kimse kesinliği bilemez

Modellerden yada Tahminlerden kesinlik bekleyenler aslında problemi tahminlerde değil kendi kafalarında aramalılar

• Dünyayı yöneten bozguncu zihniyete sesleniyorum

İşiniz gücünüz , yıkmak bozmak yoketmek katletmek yada bunu yapanları el atından veya açıktan desteklemek

Şimdi de Nükleer konusunda anlaşmaları rafa kaldırmışsınız

Yetmemiş biriniz ötekini daha süper silahlarla tehdit ediyor , dünyanın zaten bozulan huzurunu daha da berbat etmekle tehdit ediyorsunuz

Allah belanızı versin sizin

Çünkü ıslah olmanız için milyonlarca kez insan gibi uyarıldınız ama ıslahınız pek mümkün değil

Ulan önce adam olun adam

Meteoroloji alanında modelleriniz mıçtı oğlum mıçtı

Adam gibi işlere ve bilime para aktaracağınıza , silaha ve ölüme para akıtıyorsunuz , hem de ezdiğiniz halkların paralarını

Trampet kafa pis elini çek dünyanın üzerinden , üç dört tane senin gibi küresel çete üyesi üstad görünümlü şaklabanlara para akıtmayı bırak , gerçek bilimsel işleri destekle , Allah tekrar tekrar belanı versin ve vermiş zaten belli tipinden ..

• Cold.EFso

Hemen yazayım bir şeyler :)

Adamlar olaya çok basit bakıyorlar. İnsani duyguların tamamı, manevi duygular bu denklem içinde kaale alınmayacak parametreler

onlar açısından.

Hocam, silah endüstrisinde dünya da dönen para yıllık 2 trilyon dolar civarında.

Ama mesela Afrika da çocuklar ölmesinin maliyeti 15-20 milyar dolar ve getirisi sıfır onların açısından.

öyleyse silah sanayii iyi bir yatırımdır.

Fosil yakıtların yıllık küresel cirosu, 500 - 1.000 milyar dolar, atmosfere karbon gazı salınımını engelleme çalışmaları ise 100 - 300 milyar dolar gibi, yani fosil yakıta devam.

Daha çok örnek veririm ama, anı sıkılmasın kimsenin.

Din, dil, ırk bu denklemde hiç mi hiç önemli değil.

Yaşasın kapitalizm, yaşasın liberalizm, yaşasın paranın mutlak gücü.

Ama insanlık ölsün. Yapacak bir şey yok,o da sistemin "bug'u" be kardeşim.

• Cold.EFso

Changed the title of the thread from “Teleconnections Analizleri , Efsane Peşinde” to “Teleconnections, No Escape from the “Legend””.
  • Gfs ve Ecm döngüde ara yolu buldular gibi

Ecm daha iyi ve daha erken efso belirtisi vermekle beraber Gfs de kötü denemez

Anlaşamadıkları hususlar var tabi ama yukardaki alıntıladığım dünkü döngü yorumumu destekleyen güncelleme oldu

Önce 9/11 iyileşsin , sonra efsane kovalayacağız gibi ama yine 144/168 lerde ortaya çıkar ve gıdım gıdım güçlenir gibi son ana kadar

Beğenmeyen kapiçino içsin :))

• Cold.EFso

Changed the title of the thread from “Teleconnections, No Escape from the “Legend”” to “Teleconnections, Efsane Kokusu, “NEFL””.
  • maalesef doğa canlanıyor. canlanmadan soğuk hava gelse iyi olur. çiftçilerin çoğu ağaçlar açtıktan sonra soğuk hava gelmesin diye dua etmeye başlar. çiftçilerinde işi zor şimdiden korkmaya başladılar. Allah sabır versin onlara...