Karsızlık Sendromu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @Efsanetutkusu ,hiç bir şekilde imla kullanmadığnız için hiç bir sey anlayamadım yazdıklarından.türkçemiz, imla kurallarıyla yazıldığında anlamlı bir dil olabiliyor..

• 2012 den sonra her yıl düzenli olarak benimde içinde bulunduğum bir sendromdu ancak godzillayı iliklerine kadar yaşamış biri olarak sendromu kökten yendigimi düşünüyorum. önceki yıllara göre içimde kar yağacak diye bi sevinç yok nedense. Ilıkçımı oluyorum acaba =O =O

• Hayırlı Geceler Efsane Semih, su sıralar bütün amatör tahminciler, kar bekleyenler, atmosferde aksiyon arayan herkes aradığını bulamadığı için hayal kırıklığı içerisindeler. Tahminciler "Ben bildim, Benim bildiğim çıktı" gibi şeyler söylemek için can atıp birbirleriyle yarışıyorlar fakat maalesef yanlış bilgiler verdiklerinden, anca modelleri, birkaç endeksi falan takip ederek uzun menzili planlamaya çalıştıklarından millette malum böyle bir sendrom oluşuyor ve bu çok normal bir olay bana göre. Yine de hiçkimse dersine çalışmadan sınava girdiği için hemen uzun vadeye atılıyorlar. Önce kısa vadeyi anlamak lazım ki uzun vadede tahmin sunabilelim amatör arkadaşlar
    @divane

• burda uzun vadede tahmin yapana kimse yok diye hatırlıyorum.tabi uzun vadeden kasıt nedir bilemem..mevsimlik tahmin kasdediliniyorsa,semih hocadan başka mevsimlik tahmin sunan yok..

• Hayırlı Geceler Efsane Semih, su sıralar bütün amatör tahminciler, kar bekleyenler, atmosferde aksiyon arayan herkes aradığını bulamadığı için hayal kırıklığı içerisindeler. Tahminciler "Ben bildim, Benim bildiğim çıktı" gibi şeyler söylemek için can atıp birbirleriyle yarışıyorlar fakat maalesef yanlış bilgiler verdiklerinden, anca modelleri, birkaç endeksi falan takip ederek uzun menzili planlamaya çalıştıklarından millette malum böyle bir sendrom oluşuyor ve bu çok normal bir olay bana göre. Yine de hiçkimse dersine çalışmadan sınava girdiği için hemen uzun vadeye atılıyorlar. Önce kısa vadeyi anlamak lazım ki uzun vadede tahmin sunabilelim amatör arkadaşlar
    @divane

Bende bunu anlamiyorum. Hala Kasim ayindayiz. Nedir bu acele. Şu forum 2012 kisinin oncesini yaşasa ya kanser olurdu yada deli. 15 Ocaga kadar hicbirsey yoktu. İsyanın biri bin para olurdu.

• Karsızlık sendromuna karşıt olarak her zaman ``geç olsun güç olmasın`` sözüyle bakıyorum olaya. Ne stres var nede heyecan, nasıl olsa er yada geç gelecek.
    İstanbul`un merkezine yakın bir kesimde yaşayan kar delisi olarak kışın 1 tane sağlam sistem alsak bile yetiyor. Çünkü alıştık, her yıl benzer kar yağışlarına, buralara sadece 1 veya 2 kez doğru dürüst zemine basıldıgı zaman takır-tukur ses çıkartmaya mani olan sistemler gelir.
    Oda yetiyor,çok şükür fazlasına gözümüz yok. :D
    Yeterki en az 35-40 Cm kar yağacagının garantisini alsam, en az Ocağın ilk haftasına kadar karsızlık sendromuna razı olurdum.

• gecen sene godzillayi kil payi kacirdik alcak basincin dogusunda kaldik adapazari olarak 5 cm ile kazaya kurban gittik. Omrumun sonuna kadar unutmam bir daha cok umutlanmayacam . Olmadimi olmuyo oldgu zaman surpriz olur .. ama yinede insan mrk ediyor genis alcak basincla tum marmara sahil yuksek demeden en az 40 cm kar alabilicekmi bu kişta boyle potansiyal varmi onu merak ediyorm semih üstad

• Şu sıralar modeller kar gösterirse iyi inşallah gelir göstermezse de daha önümüzde koca kış var deyip kendi kafamda konuyu bitiriyorum.Zaten en son gelen sistemde gök gürültüsü eşliğinde karla karışık yağmur gördüm çok kısa bir an olsa da o bana bayağı yeter.

• Karsızlık Sendromu nüksetmeyen kişi azdır bence , en profesyonel olanımızın bile içindeki duygular depreşir bazen
    Şahsen ben imkan buldukça karlı yerlere yükseklere çıkmaya çalışıyorum mevsim başlarında ve sonlarında, bi şekilde yolumu oralara düşüremezsem bile uçuşlarda karlı dağlara doya doya bakmaya cam kenarı oturmaya çalışıyorum , eski sistemlerin fotoğraflarına bakmak , soğuk bölgelerle iletişim kurmak vb etkinliklerle hasret gideriyoruz yer yer :)

• muhakkak kar yağışını sevenler için yağmaması içimizde hep bir uhde olarak durur fakat herşeyin bir zamanı ve yeri vardır sabir etmek gerekir sabırsızlıkla heyecandan ve özlemden olsa gerek...Kar olarak özlediğim tek sene görmüş,doya doya yaşamış biri olarak 87 kışıdır.bendeki yeri apayrı bir senedir ınş ömrüm olursa ve nasip olursa tekrar görmeyi isterim