Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Eko en cok dikkat edecegin nokta ;En üst standartları sağlayan bir UHD TV satın aldığınızda mevcut yayınları izlemekte hiç bir sorun yaşamazsınız. Satın alacağınız UHD TV paneli saniyede 60p'ye kadar olan resim sayısını işleyebiliyorsa daha düşük olan 24p/30p ve 50p gibi tüm yayınları izleyebilirsiniz. Ancak UHD TV'nizin alıcısı 30p'ye kadar olan resim sayısını işleyebiliyorsa 60p/50p olan yayınları izleyemezsiniz. Şu anda TRT 4K kanalı 50p değerinde yayın yapıyor ve televizyonunuz 50p resim işleyemiyorsa bu yayınları izlemeniz mümkün değil. İlerleyen dönemde UHD (4K) sinema kanallarının 60p olarak yayın yapması öngörülüyor. Siz de ileride UHD (4K) televizyon yayınlarını sorunsuz bir şekilde izlemek istiyorsanız mutlaka 60p değerinde resim işleyebilen bir UHD (4K) televizyon tercih edin.

Teşekkür Ederim Verdiğiniz Bilgi İçin Hocam

• @LightOfGod Hocam bu listeye sanırım ticari araçlarda ekli çünkü Türkiye'de Renault otomobil pazarında liderliği Volkswagen'den kaptı. 2 numara da Volkswagen. Ticari araçlar eklendiği zaman Doblo, Fiorino vb. bu durumda liderliği Fiat alıyor..

Güzel çalışma olmuş, doğu bloku olduğu gibi Çekoslovakya'nın Skoda'sını, İspanyollar kendi markası Seat'ı, Romenler kendi markası Dacia'yı, İsveçliler kendi markası Volvo'yu koruyorlar gibi. Japonlarında Avrupa'da zayıf olduğunu görebiliyoruz.

Tabi şöylede bir dipnot girmek lazım, Almanya 2. Dünya Savaşı'nda istediği toprakları elde edemedi fakat şu an etmiş gibi görünüyor. Otomobil, Gıda, Kozmetik vs. vs. her türlü pazarda Almanlar lider, böyle olduktan sonra toprağa gerek kalmıyor, parasını alıp çıkıyor adam.. ^^

Bara döda fiskar följer strömmen...

Einmal editiert, zuletzt von Vintersaga ()

• Uzun sürecek bir yoğun tempoya başladım Foruma çok nadir giriyorum girincede Ankarayla ilginlenmeye çalışıyorum.Umarım herkesin istediği şekilde ilerler herşey.Hepinizi çok seviyorum abilerim,hocalarım ve kardeşlerim.HF ailesi olarak bana öğrettiğiniz Hava Durumu,Coğrafya vs gibi bilgiler için sonsuz teşekkür ediyorum,Bu ailede olduğum içinde mutluyum.Allaha emanet olun :) .

• 18 eylül 2017 itibariyle sibirya bölgesindeki kar birikimi..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• HF BEYİN FIRTINASI
    Konumun kapatılması şaşırttı.Oysa kimya fizik biyoloji gibi konuları arama motoruna yazdığımda bile bir başlık yok.O konu sadece bilim içerikli olacaktı.Genel sohbetin içinde kaybolup gideceği için paylaşmak bana çok da mantıklı gelmedi.Ama dediğiniz gibi yönetimce bir karara karşı yapılabilcek birşey yok.Geyik muhabbetine kaldığımız yerden devam ederiz.İyi forumlar herkese...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

Einmal editiert, zuletzt von 4 Şubat ()

• At eti ile sığır eti karışımı artık, 4500 tane atın mitokondriyal genomu arasında var olan ve diğer memelilerde mevcut olmayan bir DNA parçasını tanıyan, Complutense Üniversitesi tarafından geliştirilen bir elektrokimyasal biyosensör ile tespit edilebilir hale geldi.Özellikle ısıl işlem sucuklarda ne olduğunu bilmezken bu sensör sayesinde artık 3 kağıtçı firmaların sonu gelecek inşallah :)

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• At eti ile sığır eti karışımı artık, 4500 tane atın mitokondriyal genomu arasında var olan ve diğer memelilerde mevcut olmayan bir DNA parçasını tanıyan, Complutense Üniversitesi tarafından geliştirilen bir elektrokimyasal biyosensör ile tespit edilebilir hale geldi.Özellikle ısıl işlem sucuklarda ne olduğunu bilmezken bu sensör sayesinde artık 3 kağıtçı firmaların sonu gelecek inşallah :)

Bu sensör işi şuara revaçta. Bununla ilgili link haber yada yazı var mı?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN