Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Vintersaga ozellikle bazi hayvanlarin hal ve hareketlerinden deprem oncesi tahmin yapilmaya calisiliyor diye biliyorum ancak bunun kesin bir sonucu yok yani her deprem oncesi hayvanlar bir harekette bulunur diye bir durum yok, depremin ne zaman olacagiyla ilgili tahmin bence mucize ,sqdece fay hatti uzerine bazi sismik sensorler konularak deprem basladiginda yasam alani cok yakin degilse bikac saniye once haber verilebilir buda yeterli degil, bunun uzerine calismalar var ancak bu kolay bir mekqnizma degil. En basitinden hortum olayi bile tam olarak kestirilemezken deprem oho daha zor.Belki Ilker hocam daha genis bilgi verir ama deprem tahmininden cok yasanilan zemine gore bina yapmanin en kolay cozum oldugu dusunulurse ,tahmine gerekte yok

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• VEYSİ KURT

Hv.Tek.Okullar Mezunu ve Super Wiser Emek.Hv.Füze Astsubay

Elektrik ve Elektronik Uzmanı Teknisyen

Allah rahmet eylesin kendisi geliştirdiği cihazla deprem tahminleri yapardı ve ben başarılı buluyordum.

• Teşekkür ederim abi. Açıklamaların benim için çok değerli. Özellikle bulut ile tahmin yapan çok sayıda sayfaya rastladım.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Veysi Kurt'un deprem tahmininden bir örnek ve oluşan deprem:

BİLDİRİM VE SONUÇ:47

Bu tehlike devam ediyor demiştim:Sakarya,Bolu ve Zonguldak üçgeni:4.6demiştim:Son bildirimden tam:72 saat sonra:Bolu:4.6 oldu.
    Gönderen: VEYSİ KURT

Gönderildi: 4 Nisan 2018 Çarşamba 16:49

Kime:

Konu: Ynt: 1/ YENİ DEPREM RAPORUDUR /tehlikesi devam ediyor.

Bu bildirimin tehlikesi devam ediyor.Muğla ve Çanakkale üçgeni tedbir amaçlı mesafe sınırları içindedir.

6 saat sonra 15 saat içinde ilk belirtisi çıkar.49 saat sonunda tamamlanır.

1)Sakarya,Bolu ve Zonguldak üçgeni:Tedbir amaçlı:4.6 büyüklüğünde deprem belirtisi.

2)Bingöl ve Van civarı ikinci mesafe sınırları içindedir.

3)İzmir,Rodos ve Antlaya üçgeni tedbir amaçlı dahildir.

4)İtalya önce olursa:5.2 demektir.

Van Mesafesi dahildir.

Uzak Doğu,Japonya civarı:önce olursa 6.6 büyüklüğünde deprem demektir.

Japonya için:7.2 lik deprem üreten sinyaldir.

6 saat sonra 20 saat içinde ilk belirtisi çıkar:72 saat sonunda tamamlanır.Bildirim saat'i:20 55

• Japonyada P ve S dalgalarını depremden 45 saniye önce algılıyorlar diye biliyorum ama o yönteminde dezavantajı büyüklüğü tahmin edememesiydi yanılmıyorsam.

• Klasik olaylar. Deprem olduktan sonra millet anlatır. Tavuklar kaçtı karıncalar çıktı örümcekler uçtu kuşlar göçtü ayva çoktu elma yoktu sıcak oldu soğuk boldu gibi gibi çoook şey denir. Yapmayın etmeyin. Bilim adamları boşuna mı dirsek çürütüp kafa patlatıyor. Benim bildiğim kadarı ile de depremi önceden bilmek imkansız

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Bu arada bu deprem siddet olarak ana depremdor ve dolayisiyla 4.1-4.3 e kadar artci beklenebilir..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Japonyada P ve S dalgalarını depremden 45 saniye önce algılıyorlar diye biliyorum ama o yönteminde dezavantajı büyüklüğü tahmin edememesiydi yanılmıyorsam.

Doğru, sadece Japonya'da halen bu sismik hareketleri anlamlı hale getirme amaçlı çalışmalar yapıldığını bir ara okumuştum.

Çin'lilerin bir çalışması var ama o da yıl geçmiş yıllar istatistiklerini de kullanarak anlamdırma yapmaya çalışıyordu, fakat terkedildi diye biliyorum.

• körfezde elektrik yokmuş

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• Keşan'da da hissettik sallantıyı. Dün akşam fayın bir ucu olan Biga bu akşam diğer ucu Ayvacık. İki nokta arasında 200 yıldır kırılmadığı düşünülen,riskli bir fay var. Bunun dışında da pek çok aktif fay mevcut gerçi. Allah korusun.

• Doğru, sadece Japonya'da halen bu sismik hareketleri anlamlı hale getirme amaçlı çalışmalar yapıldığını bir ara okumuştum.

Çin'lilerin bir çalışması var ama o da yıl geçmiş yıllar istatistiklerini de kullanarak anlamdırma yapmaya çalışıyordu, fakat terkedildi diye biliyorum.

Meksika'da da erken uyarı sistemini kullanıyor diye biliyorum ama ayrıntılı bilgim yok. Bilen varsa aydınlatırsa seviniriz.

• cok gecmis olsun herkese,istanbul'da yavas ama uzun salladi.Asil frank hoogerbets diye bir adam yarin icin 8.0 siddetinde deprem bekledigini iddia etmis.Ustune bu deprem olunca korkmadim degil acikcasi :) Allahim beterinden korusun ve tedbirimizi hep alalim diyoruz ama bir turlu alamiyoruz.

• Narsil

Hatta geçen yıl olan Ayvacık depremlerinde, 5,3 ana , artçısı 5,2 gibi olmuştu.

Hocam, bölge Volkanik anlamda aktif bir bölge aslında ve yerel faylar çok yoğun bir bölge.

Bölge de sorun, konut ve hayvan barınakları sorunu.

Gözümle gördüğüm için biliyorum, köyler de çoğu yapı harç dolgusu kullanılmadan "yığma" tabir edebileceğimiz şekilde, taşların üst üste konulması ile yapılan yerler. Ben açıkçası şu an bir tedirginlik içindeyim.

Umarım yanılıyorumdur.