Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Haarp kullanılıyor olsaydı bu kış adam akıllı sistemde alamazdık bence. İstanbul son yılların efsanesini yaşadı karadenizde yaşadı. Haarpla bunlar engellenebilirdi ozaman bu deprem mantıgına göre. Benim düşüncem Rabbimin yaptığı birşey bu. O bölgedeki enerjilerin atılmasından dolayı oluşuyodur. Allah daha kötülerinden korusun.

• 17 ağustos depremini yaşayan birisi olarak aklımdan çıkmayan tek şey denizden çıkan parlak ışık olmuştu. Hala hafızamda o ışık. Neydi neyin nesiydi bilmiyorum.

babamda görmüş o ışığı annem bizi uyandırmış dışarı çıkcaz babam kapıyı kapatmış içeri girin demiş ... eski ikametgahım Zonguldak - Gelik tarafıydı deniz çok yakındı .. birde maden ocaklarının olduğu yer çok sallanmışız ben hatırlamıyorum ...

• babamda görmüş o ışığı annem bizi uyandırmış dışarı çıkcaz babam kapıyı kapatmış içeri girin demiş ... eski ikametgahım Zonguldak - Gelik tarafıydı deniz çok yakındı .. birde maden ocaklarının olduğu yer çok sallanmışız ben hatırlamıyorum ...

ben adapazarı merkezdeydim Sapanca tarafından gördüm o ışıkları daha dün gibi aklımda. Evin damında yatıyorduk amcamınoğluyla. uyumamıştık daha. Ama öyle bir şey yok be kardeşim .... nasıl bir ışıktı o öyle

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Haarp olayı ilk başta ütopik bir düşünce gibi gelmişti bana da. Fakat durum hiçte öyle değil. Aktif olan fayların üzerinde bir enerji denemesi yapılıyor. 17 Ağustos depreminde de bu gücün kontrolden çıkması sonucu büyük bir deprem meydana geldiği tezini savunanlar oldukça fazla. Bu konunun üstüne kesinlikle gidilmeli. Her şey Allah'tan eyvallah ama biz önce önlemimizi alalım sonra tabi ki tevekkül ederiz...

• HAARP diyorsunuzda bununla ilgili resmi kayıt olmadığı gibi varsayalım böyle bir şey var, nasıl engel olacaksınız? daha olayın teknolojisinden bihaberiz buna nasıl karşı koyarsınız? Velhasıl ben pek inandırıcı bulmuyorum en azından şimdilik

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• @RulingSnow hocam şu anlık hava olaylarına direk müdahale edemiyorlar zaten. Kutuplarda bir araştırma üssü kurdular. komplo teorilerine göre soğuk akımlarını oradan yönlendirmeye çalışıyorlar aynı şekilde sıcak akımını da... Ki herkesin bildiği gibi Rus bilimadamları 2010 yılında Rusya'da sıcaklıklar 40 dereceyi bulunca Abd'yi Haarp ile suçladılar...

• HAARP diyorsunuzda bununla ilgili resmi kayıt olmadığı gibi varsayalım böyle bir şey var, nasıl engel olacaksınız? daha olayın teknolojisinden bihaberiz buna nasıl karşı koyarsınız? Velhasıl ben pek inandırıcı bulmuyorum en azından şimdilik

Hocam zaten sadece komplo teorisi şu anda... İnşallah gerçek değildir diyoruz sadece...

Hocam zaten bu bir komplo teorisi fakat buna gerçekten inanan kişiler var.
    Bizimde temennimiz böyle bir şey olmaması.

• Buarada her ne kadar jeofizik müh yada sismolog olmasamda, şuanda KAF ın kırılmayan kolu marmara denizi içerisinde, bunun doğusu kırıldı ve enerji şuanda marmara denizinde birikmeye devam ediyor. Bence istanbul depreminden önce dikkat çekilmesi gereken nokta tekirdağ-mürefte açıklarındaki Ganos fayıdır. Bu fay 1912 den beri kırılmamıştır ve ortalama her 100 yılda bir 7.0-7.2 büyüklüğünde deprem üretmektedir. Dolayısıyla istanbul depremi beklerken kırılma diğer uçtada olabilir.

Bu konuda korkutucu senaryo ise 1999 da kırılan hattın devamı olan KAF ın kuzey kolunun tamamıyle kırılmasıdır ki bu çınarcık çukurundan başlayıp- ganos fayınıda içine alarak bitmesidir. Bu hattın kırılması oldukça şiddetli bir deprem üretebilir.

Bilim adamlarının bir diğer senaryosu ise birden fazla depremle kırılması, buda aslında yine şiddetli depremleri işaret ediyor.

Kısacası deprem bölgesindeyiz ve bu bir kaçınılmaz olay, bugün yarın 2 yıl 5 yıl vs bir şekilde olacak.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Sonuçta hiç bir şey kanıtlanana kadar kabul edilmemelidir.
    H.A.A.R.P'ta bana göre aynı şekilde.
    Maalesef büyük bir deprem olacak ve bunu bilmemize rağmen hiçbir şey yapmadan bekliyoruz...
    1999 gibi bir depremden bile daha yüksek olma ihtimali varken nasıl hala hiç bir önlem alınmıyor aklım almıyor...