Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Lazkiye civarlarında otomatik çözüm deprem girişleri var, Kandillide hatay/sofular olarak girdi Malatyadaki depremlerde hata yoksa Suriye sınırlarındaki dağılımlar dahil 320-330km bir hat mevcut çok yüksek ihtimal DAF (Türkoğlu segmentide kırılmış) diğer depremler Ölüdeniz fay zonunda dağılım gösteriyor. Gölcük depreminde 120km civarında bir kırık mevcutdu.

• Azerbaycandan 2 acil yardım uçağı havalandı. İniş adresi olarak Batman ve ya Diyarbakır gösterildi. Hangisi uygunsa oraya inecekler.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Lazkiye civarlarında otomatik çözüm deprem girişleri var, Kandillide hatay/sofular olarak girdi Malatyadaki depremlerde hata yoksa Suriye sınırlarındaki dağılımlar dahil 320-330km bir hat mevcut çok yüksek ihtimal DAF (Türkoğlu segmentide kırılmış) diğer depremler Ölüdeniz fay zonunda dağılım gösteriyor. Gölcük depreminde 120km civarında bir kırık mevcutdu.

Hocam geçenler de İran da Hoy şehrinde deprem olmuştu. Bu depremle bir bağlantısı var mı. Hoy şehri de Doğu Anadolu sınırında Vanın hemen karşısında. Aynı hat üzerinde mi oldu bu depremler.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Cahil bir yorum olacak belki ama ne zaman iranda deprem olsa buraya yansıyacak diye korkarım

Aklımdan geçti. İran da ne zaman deprem olsa biz de de oluyor. O yüzden sordum bağlantısı var mı diye

• Abi görüntülere bakıyorum.

Adana ve diyarbakır da ki bşnalar niye bu kadar yüksek. ?

Gözünü seveyim Sakarya. Dükkan üzeri iki kat ruhsat veriliyor. Bizim aptal aç gözlü müteahhitler hala yüksek bina yapmak için belediyeye baskı yapıyor.

• Gözünü seveyim Sakarya. Dükkan üzeri iki kat ruhsat veriliyor. Bizim aptal aç gözlü müteahhitler hala yüksek bina yapmak için belediyeye baskı yapıyor.

İlla bedel ödenmesi mi gerekiyor ? Bu kader değil. Biz deprem ülkesiyiz. Onlarca deprem oldu. Yazık çok yazık

• Içişleri bakanı yeni açıklama yaptı. 6 nın üzerinde 26 deprem olmuş.

PergamoN hocam bu nasıl bir şeydir?

Yardım eyle yüce rabbim.

Tv'de uzmanlar konuşuyor yok derinlik şu kadar sığ mığ yıkım yüksek olur falan hikaye anlatıyorlar , 300-400km'lik ne bir segment mevcut ,nede böyle bir kırılma bekleniyordu tarihsel kayıtlarda anlatım olarak büyük depremler mevcut ama bunlar aletsel ölçüm olmadığı için abartı gözüyle bakılıyordu 100-125km civarındaki bir kırıkda 7.5 civarında bir deprem gelişir tarihsel depremlerde en büyük 7.7 geçiyor ve hepsi farklı segmentlerde ayrı deprem olarak meydana geldiği kabul edilir.

ekstrem ve çok karmaşık bir kırılma mevcut Allah milletimizin yardımcısı olsun.

• 99'u İzmit'te an be an yaşadım. Çok çile çektik. Ama hayatta kalanlar olarak tek sığındığımız şey yaz ayı olmasaydı. Kışın ortasında bu çok büyük bir facia. Arkadaşlar gündüz facianın boyutları ortaya çıkacak. Bu nasıl bir şehir bölge planlaması. Sosyal medyaya baktıkça kahroluyorum ama öfkem daha ağır basıyor. Ne diyim ağır konuşmak istemiyorum zaten tablo acı ve ağır.

• Aklımdan geçti. İran da ne zaman deprem olsa biz de de oluyor. O yüzden sordum bağlantısı var mı diye

Hoy depremleri 2020'den beri zaman zaman oluyor bunların 3-4 tanesi 6 büyüklüğünde gelişti ordada sismik boşluk ve 7 üzerinde deprem üretebilecek faylar mevcut 1930 İran/Salmas (7.3) depreminde 3500-4000kişi hayatını kaybetmişdir.

• Kızılay tüm kapasitesini bölgeye sevk etti. Ayrıca Kızılay Türkiye de ki tüm yardım derneklerinin kendilerine akredite olma zorunluluğu getirdi. Bölgeye yardım yapacak olan dernekler Kızılaya akredite olup Afad ve Kızılay tarafından yönlendirilecekler.