Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Biz ülkece bir şeyleri görmekten, görürsek tepki verebilmekten, anlamaktan, önlem alabilmekten gerçekten çok uzağız ya

Prof. Dr. Naci Görür on Twitter
    “Arkadaşlar 2 s önce Narlı, Pazarcık/K. Maraş’ta 4,0 deprem oldu. Bir kaç gün önce de aynı bölgede Baldıran/Kırıkhan’da 4,7 deprem olmuştu. Bu deprem Doğu…
    mobile.twitter.com

• Malatya da askeriye de kardeşim var merkezde oturuyorlar askeri lojmanlarda. evin içinde yere çöktük çocuğu ortamıza alıp ama öyle durmak bile ne mümkün yuvarlandık top gibi evin içinde resmen diyor . 33 yaşında kocaman adam ağlayarak açtı tlfnu haber vermek için aradığında sesi titreyerek 😪 Elazığ depreminde de Elazığdalardı. Elazığ depremi ne ki Biz deprem yaşamamışık daha önce bu başka bir şeydi daha nasıl bir şey olabilir düşünmek istemiyorum diyor .

• Urfa ile görüştüm. Öğretmen arkadaşım var. Urfa da da yıkım var ama tam olarak nedir bilmiyorum dedi. Çok sağlam sallandık dedi.

Trabzon da sağlam sallandık diyor. Derinlik az olduğu için mi bu kadar geniş coğrafya da etkili oldu? PergamoN

Afad'ın harita üzerinde deprem dağılımını açamıyorum ulaşan arkadaş varsa paylaşırsa sevinirim.

Kandilli girişlerinde hata yoksa DAF'da Türkoğlu Erkenek hatlarında deprem episantrları mevcut (ilk yorumum ve doğrulanmamış bir yorum olarak) Pazarcık fayı hariç Türkoğlu segmentide kırılmış ve Malatyadaki ve diğer illerdeki yıkımlar buna bağlı olabilir. Sonraki günlerde 7.5'luk iki deprem oldu açıklaması duyarsanız şaşırmayın çok büyük bir afadla karşı karşıya ülkemiz Süleyman soyluda uluslararası yardım ihtiyacı olduğunu belirtti.

• Hocam teşekkür ederim cevap için.

Arkadaşlar ulaştığım iller

Trabzon Ağrı Siirt Diyarbakır Urfa Hakkari Maraş Kayseri Adıyaman Malatya Ankara Hatay Antalya Bitlis Van ve Antep.

Antalya hariç hepsi şiddetli hissetmiş depremi.

Urfa Siirt Maraş Antep Malatya Adıyaman Hatay yıkım ve can kaybı var.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Arkadaşlar Twitter’de gördüğümüz her adresi RT edip AFAD ı etiketleyelim durum çok vahim gözlerim doldu ne olur kurtardığımız bir can bile çok önemli

Sistem kuşa döndü uçuyor 🦜

• Şanlıurfa Belediye Başkanı Beyazgül:

“Depremde 16 bina yıkıldı.”

“5 kişi hayatını kaybetti.”

“Enkaz altında vatandaşlarımız var.”

“Sayıyla ilgili henüz bilgi alamadık.”

“Hastanelerde, kamu binalarında sıkıntı yok, vatandaşlar sevk ediliyor.”

• Abi abartısız söylüyorum. WhatsApp durumumu gören Azerbaycanlı bir arkadaşım aradı. Burası da sallandı ama küçük deprem diye önemsemedik dedi. Kaç km ötede saklanmış. Nasıl bir deprem baba bu ya. Mısırdan Azerbaycana kadar hissedilmiş

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Malatya da askeriye de kardeşim var merkezde oturuyorlar askeri lojmanlarda. evin içinde yere çöktük çocuğu ortamıza alıp ama öyle durmak bile ne mümkün yuvarlandık top gibi evin içinde resmen diyor . 33 yaşında kocaman adam ağlayarak açtı tlfnu haber vermek için aradığında sesi titreyerek 😪 Elazığ depreminde de Elazığdalardı. Elazığ depremi ne ki Biz deprem yaşamamışık daha önce bu başka bir şeydi daha nasıl bir şey olabilir düşünmek istemiyorum diyor .

çok geçmiş olsun kardeşim. Allah size bağışlamış. Ben de askerliğimi orada yaptım komutanlarıma ulaşamadım henüz. Herkes mesaj ile iletişime geçerse sevdikleri ile sağlıklı irtibat kurabilir. Hatlar çökmesin ki bir iletişim kanalımız sağlıklı olsun. Tekrar tekrar geçmiş olsun. 🤲

• Ntv de Şükrü Ersoy hoca konuşuyor : Azerbaycan - Mısır hattının saklandığını açıkladı. Samsundan Mısıra bir hat çekin. Hazar denizine kadar komple sallamış. Allahım yardım et ya Rab