Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
 • Bence tartışılması gereken bir konu 3.6 nasıl bu kadar şiddette hissedilir bir garip yani derinliğin düşük olmasından mı kaynaklı acaba patlama oldu gibi oldu resmen.

 • Bir kaç ay önce Kartal’da olan deprem de böyleydi 3.9 büyüklüğündeydi ama aklım çıkmıştı ilk kez camların titretirediğine şahit olmuştum. Geçmiş olsun herkese.

  Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

 • Herkese ve bölge halkına geçmiş olsun...

  Snow Depht / Beylidüzü

  Kara Aşık Olmak Delilik Değil bir Sevdadır...

  hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

 • Meksika 7.0.


  External Content twitter.com
  Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
  Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

 • Paylaşılan videoları izliyorum da ışık patlamaları inanılmaz gerçekten ilk kez bu kadar yoğununa denk geldim korkunç bir görüntü.

  Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

 • External Content twitter.com
  Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
  Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

 • Madem bu deprem ışıkları fay hattının hareketi sırasında minerallerin gerilmesiyle oluşuyor, neden her depremde bu ışıkları oluşmuyor? (gece bile)

  Ben bu deprem ışıklarına bizzat Diyarbakır'da gece 02 sularında şahit oldum. Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde deprem olmuştu ve Diyarbakır'da havada tek bulut olmamasına rağmen gökyüzünden inanılmaz bir mavi ışık parlaması olmuştu; aynı zamanda acayip bir ses de gelmişti.

  Deprem ışığı oluşan depremlerin HAARP saldırısıyla oluştuğunu duymuştum. (galiba iyonosfer tabakasına gönderilen enerji sonucu deprem yapılabiliyordu; ve neticede bu tür ışıkların parlaması normal)

 • Bilmiyorum farkında mıyız ama Marmara Denizi’nde bayadır doğru düzgün deprem aktivitesi yaşanmıyor. Denilebilir ki ne güzel işte deprem olmuyor. Orası öyle ama ben bu sessizliğin üzerine düşünülmesi gerektiğini düşünüyorum. Kandilli’nin sayfasına sık sık bakan biriyim kaç yıldır. Özellikle 26 Eylül 2019 Silivri depreminden itibaren daha da sık bakan biriyim. Günlük depremlere göz ucuyla bakarım nerelerin ismi var diye. Marmara’da gördüğüm kadarıyla son aylarda depremlerde bir kesilme var. Mesela Yalova açıkları sık sık küçük deprem kümelenmeleri yaşardı o da bayadır yok. Tekirdağ açıkları da aynı şekilde. Bu durum dikkatimi çekmiyor değil. İnşallah bu sessizlik iyi bir durumdur. Bence kendi fikrimi söylüyorum ya Marmara şu an rahat durumda yani stres düzeyi düşük ondan dolayı depremler durağan. Ya da tam tersi çok gergin iyice sıkışmış durumda bu suskunluk bunun işareti. Bence bu ikisinden biri. Ama hangisi eğer biliyorsa Allah bilir. Benim temennim inşallah birinci söylediğimdir. İnşallah büyük deprem için uzun zaman vardır. Çünkü hazır değiliz. Bu bilinen bir gerçek maalesef

 • Bilmiyorum farkında mıyız ama Marmara Denizi’nde bayadır doğru düzgün deprem aktivitesi yaşanmıyor. Denilebilir ki ne güzel işte deprem olmuyor. Orası öyle ama ben bu sessizliğin üzerine düşünülmesi gerektiğini düşünüyorum. Kandilli’nin sayfasına sık sık bakan biriyim kaç yıldır. Özellikle 26 Eylül 2019 Silivri depreminden itibaren daha da sık bakan biriyim. Günlük depremlere göz ucuyla bakarım nerelerin ismi var diye. Marmara’da gördüğüm kadarıyla son aylarda depremlerde bir kesilme var. Mesela Yalova açıkları sık sık küçük deprem kümelenmeleri yaşardı o da bayadır yok. Tekirdağ açıkları da aynı şekilde. Bu durum dikkatimi çekmiyor değil. İnşallah bu sessizlik iyi bir durumdur. Bence kendi fikrimi söylüyorum ya Marmara şu an rahat durumda yani stres düzeyi düşük ondan dolayı depremler durağan. Ya da tam tersi çok gergin iyice sıkışmış durumda bu suskunluk bunun işareti. Bence bu ikisinden biri. Ama hangisi Allah bilir. Benim temennim inşallah birinci söylediğimdir. İnşallah büyük deprem için uzun zaman vardır. Çünkü hazır değiliz. Bu bilinen bir gerçek maalesef

  Aynen katılıyorum, uzun zamandır Marmara'da bir suskunluk var. Ve en azından küçük depremlerin bile olmaması insan tedirgin ediyor. Dediğiniz gibi ya bir enerji düzeyi düşük Marmara'da, ki zor bir ihtimal. Yada stres gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Arada olan hissedilmeyen 3 ve altında ki depremlerde son zamanlarda olmamaya başladı. Umarım Marmara'nın bu suskunluğu hayra alamettir. Her zaman deprem olacakmış gibi hazır bir şekilde beklemek en doğrusu. Uzun zamandır deprem olmadığından dolayı insanlar unuttu. Şuan acaba deprem anında kimlerin gerçekten hem deprem çantası hemde planı hazır? Dahada önemlisi 99'dan önce yapılan binalarda maalesef bir çok insan yaşıyor. Umarım hakkımızda hayırlısı olur. Marmara bölgesinde ki +7'lik bir depremde, oluşacak senaryoyu bile düşünmek istemiyorum. Herkesin sanki deprem şuanda olacakmış gibi planlı bir şekilde beklemesi en doğrusu.

  İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

 • Bir de ben bu 2 sene önce Silivri açıklarında olan 5.8’lik depremi çok farklı görüyorum. Yani bence o deprem kilit bir depremdi. O deprem bir görev yaptı. Ya durumu rahatlattı ya da affedersiniz iyice içine etti. Çünkü kabul edelim ki 26 Eylül 2019 günü herkes, en deprem beklemeyen bile acaba mı?!! dedi. Çünkü 5.8 az değildi. Adamakıllı depremdi o. Onun için ben o günü Marmara açısından 1999’dan sonraki kilit gün olarak görüyorum. Silivri depremi bir iş yaptı ama ne iş yaptı işte orası sır. Yani bir şeye sebep oldu. İnşallah hayırlı anlamda bir şeye sebep olmuştur

 • Okullar açıldıktan sonra aklıma deprem geldi çünkü 2 sene önce okul saatlerinde deprem olmuştu bayağıdır da hareketlilik yok

  Edited once, last by Eren Eser: Yanlış yazım ().

 • Deniz_meteoroloji Hocam 5.8 lik bir depremin bölgedeki stresi azaltma durumu olacağını sanmıyorum. Dönem dönem marmara içi durağanlaşıyor dönem dönem hatta bazen rahatsız edecek şekilde aktif oluyor. Benimde nacizhane düşüncem bu sessizliği pek sevmem hem de o bölgede patlamaya hazır bir veya birden fazla fay varsa...


  Bu arada Haarp nedir ya :):):):)

  VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN