Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • KAF ana fayda olmayan, bölgedeki yan 2. faycıklardan gelen bir deprem gibi görünüyor. Zaten KAF zonu genel anlamda 2 bölgede stresini boşaltmadı, diğer hatlar 1912 ile başlayan ve 1999 a kadar gelen süreçte streslerini boşalttılar. Kaldı 2 segment, biri yalovadan başlayarak tekirdağa kadar olan Marmara segmentleri, diğeride 1938 de büyük Erzincan depreminde kırılan fayın hemen doğusundaki Yedisu segmenti. Bunun dışında KAF ana fay zonunda 7 ve üzeri deprem olması muhtemel değil bunun için nereden bakarsak 150-200 yıl kadar geçmesi gerekecektir.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Çok küçük bir fayda olmuş deprem. Mta haritasına göre 0.4 cm demiş ramazan hoca. Cenk hoca ise Türkiye'deki bir çok fay haritada yoktur. Örneğin Marmara'da 21 tane 10 km den uzun aktif fay var. Ama aktif fay haritasında sadece 3 tanesi var demiş. 1 km uzunluğunda çok kısa bir ikincil kırık yol açmış. Önemsiz bir deprem. Köyde yıkılan bina olduysa 4.2'ye vah vah vah. Depreme gerek yok üfleseler yıkılacakmış.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Bugün çok daha iyi anladım ki ülkece kesinlikle marmara depremine hazır değiliz. Bu depremi kaldıramayız. Hiçbir önlem, çalışma yapılmadı yapılmıyor. Bugün ki 2 günlük sokağa çıkma yasağı için yapılan kaosu, savaşı görünce olası bir deprem sonrası oluşacak kaos kafamda canlandı. Allah korusun. Umarım olabildiğince çok geç olur. Bu millet hazır değil. Kaç milyon nüfus, iş hayat duracak.

• Bugün çok daha iyi anladım ki ülkece kesinlikle marmara depremine hazır değiliz. Bu depremi kaldıramayız. Hiçbir önlem, çalışma yapılmadı yapılmıyor. Bugün ki 2 günlük sokağa çıkma yasağı için yapılan kaosu, savaşı görünce olası bir deprem sonrası oluşacak kaos kafamda canlandı. Allah korusun. Umarım olabildiğince çok geç olur. Bu millet hazır değil. Kaç milyon nüfus, iş hayat duracak.

Bu ülkenin bir vatandaşı olarak şu zamanda yapabileceğimiz en iyi şey dua etmek, eğer deprem olursa hiçbir şekilde altından kalkamayız..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bu ülkenin bir vatandaşı olarak şu zamanda yapabileceğimiz en iyi şey dua etmek, eğer deprem olursa hiçbir şekilde altından kalkamayız..

Valla ilk andan beri onu düşünüyor,dua ediyorum. Corona virüs,olabilecek marmara depreminin yanında hiçbir şey. Bizi çok büyük ölçüde maddi,manevi etkileyecek şeydir. Allah korusun olabildiğince geç olsun inşallah.

• Valla ilk andan beri onu düşünüyor,dua ediyorum. Corona virüs,olabilecek marmara depreminin yanında hiçbir şey. Bizi çok büyük ölçüde maddi,manevi etkileyecek şeydir. Allah korusun olabildiğince geç olsun inşallah.

ülke ekonomisinin can damarı marmara bölgesinde burayı vuracak deprem sadece şehirleri binaları sallamayacak, bunun tedbirini almıyoruz, rabbim büyük marmara depreminden korusun bu ara, yoksa biteriz..

• Arkadaşlar Marmara'da deprem mi oldu? Sanki sallandım, yada piskolojik... Konum İstanbul.

Edit. Büyük ihtimalle piskolojik oldu arkadaşlar, her hangi bir deprem sitesine düşmedi çünkü...

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

Einmal editiert, zuletzt von Berkay34 ()

• Geçende Akdenizde bir sürü deprem olmuştu, demek ki öncüymüş bakalım devamı gelicek mi daha?

neyin öncüsü? daha öncede söyledim bu tür ortaya yakın büyüklükte depremler akdeniz içerisinde bol bol olur..