Deprem Bildirim Konusu

• Yalova,Pendiğin tam karşısı dolayisiyla 4.0 lik deprem gayet hissedilir bunun bina sağlamliğıyla pek alakası yok, olağan bir depremde olabilir ancak hala artçi olmamasi beni dusundurmuyor degil..

• Marmara denizi içinde kurumlarda gösterilmeyen faylarda önemlidir diyor Cenk Yaltırak hoca anladığım kadarıyla.

• Diyor ki benim sundugum marmara denizi fay haritasi dogrudur ve resmi kurumlarda bu fay yok sayilmaktadir.

Buradan sunuda anladik deprem dogu marmara fayi uzerinde oldu yani buyuk deprem beklenen fayda..

• Hoca baya içerlenmiş. Yorumlarda neden artçı oluşmadı diye sorulmuş kurumlara sorun biz yanlış biliyoruz yazmış. Hakkı çok büyük yeniliyor. Haritası kendi çok doğru. Kendi imkanları dahilinde bunu yapan adam devlet desteği ile neler yapmaz. Hocayı kaybettikten sonrası mı anlaşılacak değeri bilmiyorum. Devletin büyükleri cenk hoca ile iş birliği yapmalı. Marmara'yı cenk hocadan iyi bilen yok. Büyük depremlere kadar elinden geldiğince çalışmalar yapar. Yeter ki destek verilsin hocaya.

• Deprem olan yerin geçmişine baktım biraz.En yakın yerinde 2 deprem gördüm.

10 Ağustos 2015 yılında 2,1 ardında 13'ünde 3,8 gelmiş uzağında Çiftlikköy tarafında 1,1 artçısı olmuş.18 Ağustos'ta bir tane daha artçısı olmuş 1,4.

23 Haziran 2016 yılında 3,6 olmuş ardından 25 Haziran'da 4,4 olmuş.Bunda yine artçı var.

Perdeyi araladığınızda güneşi esirgemiyorsa gökyüzü, o güzel günlerin bedelini ödeyen şehitler ve geride bıraktıkları vardır.