Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bina güçlendirmenin deprem açısından çok faydası yok geçen gün İtü İnşaat mühendisi Doç Dr. Hasan Yıldırım dedi ki bina zaten sağlam değil istediğin kadar güçlendirme yap çok fazla bir etkisi olmazmış. Ben de buna şu ifadeyi ekliyorum kocakarıyı istediğin kadar makyajla süsle püsle gençleştiremezsin bu iş de böyle istediğin kadar güçlendir bina çürükse faydası olmaz. Şahini modifiye etsen şahin şahindir. Eşşeğe altın semer vursan eşek eşektir. Arkadaşlar. Teşbihlerimi mazur görmenizi rica ediyorum olay iyice netleşsin diye yaptım.

• evet güçlendirmenın tabiki yararı vardır ama yani cok büyük bir depremde her hangi bir artısı olamaz fikrindeyim..tarantulanın örneklemeleri çok iyiydi..olayı özetlemiş.

Einmal editiert, zuletzt von divane ()

• Çinli soytarı kaybetti artık kendini yazık bu adamı hala takipde tutanları...

Ramazan hoca da gömdükçe gömüyor:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• tesekkurler.5 katli bina 500 bin guclendirme.yikip yapsan 700 800 bin sanirim. Yikip yaparim daha iyi.

Yeniden yapım için ya para ya daire istiyorlarmış aslında. Müteahitler min %40 pay alarak inşaatı yapabiliyormuş. (İnşaat sektörünü vuran son kriz sonrası anca bu oranla kar edebiliyorlarmış.) Sizin mülkünüzden pay alması sizin para ödememeniz anlamına geliyor. İmar oranında binanız yapılırkenki oran şuankinden düşük ise aradaki fark müteahitin alacağının bir kısmını sağlıyor (önceden 4daire çıkıyordu şimdi 5daire çıkıyor mesela), üzerini de sizin dairelerinizin m2lerini azaltarak yapabiliyorlarmış. Mesela kendi dairem için 160m2den 120m2ye düşmesini kabul edersem, kalanını da imar oranından kazandığımız m2leri alarak müteahit payını tamamlayabiliyormuşuz. İstersen daire başı atıyorum 300bin vererek m2nin o kadar azaltmadan yapılmasını da sağlayabilirmişiz. Yani 120değil 135m2 yap, o 15m2 için parasını ben vereyim diyorsun. (Kafam çorba gibi oldu. 3 ayrı bina için konuşa konuşa m2 ve fiyat bilgilerini/oranlarını büyük ihtimalle karıştırmış olabilirim ama kabaca evim küçülsün der müteahite verirsen daire başı ödeyeceğin para düşüyor.) Yani adamlar diyormuş ki; ya inşaatın parasını verin ya da inşaatın parasını çıkartacak mülk verin... Konuşulan yıkılıp yapılırsa şu kadar para istenir konusu buymuş.

Kadıköy erenköydeyim. Kendi apartmanımda m2 küçülmeden tekrar yapım için bizden daire başı istenen 400bindi geçen sene. İmar oranı yani arsa inşaat alanı binanın yapıldığı zamankinden değişmiş bizim burada, inşaat sonrası müteahite daire de kalıyor.. Maliyetin (ve de beklediği karın) bir kısmını biz ödeyeceğiz, bir kısmını daireyi satıp kazanacak hali bu yani..

Güçlendirme için de tarantula çok haklı ama günümüz şartlarında devlet desteği olmadan vatandaşın gücü yetemezki yeniden yapıma. Yettiği kadarıyla tedbir almak için uygun olmayan durumda dahi mecbur kalacak malesef. Bu da bir gerçek.

• Aynen öyle hocam twitter nasıl kapamıyor bu tür hesapları hayret...

kapasada bunlar yine bulurlar caresini..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Haftada ortalama 9 saati trafikte geçen İstanbullu ;

9x52= Yılda 468 saatini x 70 yıllık ortalama ömründe = 32.760 saatini yani 1365 gününü

Özetle yaklaşık 3.5 -4 yılını trafikte geçiriyor İstanbuldan gidin hem yaşama şansınızı hem de ömrünüzü uzatın :D:D:D

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

Einmal editiert, zuletzt von 4 Şubat ()

• Çinli arkadaş soytarı değil en azından bir ölçüm yapıp deprem olacak diyor fakat boş bir çalışma

Siz deprem asla tahmin edilemez diyenlere inanmayın bu yüz yıl içinde çözülecek bir sorun olarak görüyorum

• Yeniden yapım için ya para ya daire istiyorlarmış aslında. Müteahitler min %40 pay alarak inşaatı yapabiliyormuş. (İnşaat sektörünü vuran son kriz sonrası anca bu oranla kar edebiliyorlarmış.) Sizin mülkünüzden pay alması sizin para ödememeniz anlamına geliyor. İmar oranında binanız yapılırkenki oran şuankinden düşük ise aradaki fark müteahitin alacağının bir kısmını sağlıyor (önceden 4daire çıkıyordu şimdi 5daire çıkıyor mesela), üzerini de sizin dairelerinizin m2lerini azaltarak yapabiliyorlarmış. Mesela kendi dairem için 160m2den 120m2ye düşmesini kabul edersem, kalanını da imar oranından kazandığımız m2leri alarak müteahit payını tamamlayabiliyormuşuz. İstersen daire başı atıyorum 300bin vererek m2nin o kadar azaltmadan yapılmasını da sağlayabilirmişiz. Yani 120değil 135m2 yap, o 15m2 için parasını ben vereyim diyorsun. (Kafam çorba gibi oldu. 3 ayrı bina için konuşa konuşa m2 ve fiyat bilgilerini/oranlarını büyük ihtimalle karıştırmış olabilirim ama kabaca evim küçülsün der müteahite verirsen daire başı ödeyeceğin para düşüyor.) Yani adamlar diyormuş ki; ya inşaatın parasını verin ya da inşaatın parasını çıkartacak mülk verin... Konuşulan yıkılıp yapılırsa şu kadar para istenir konusu buymuş.

Kadıköy erenköydeyim. Kendi apartmanımda m2 küçülmeden tekrar yapım için bizden daire başı istenen 400bindi geçen sene. İmar oranı yani arsa inşaat alanı binanın yapıldığı zamankinden değişmiş bizim burada, inşaat sonrası müteahite daire de kalıyor.. Maliyetin (ve de beklediği karın) bir kısmını biz ödeyeceğiz, bir kısmını daireyi satıp kazanacak hali bu yani..

Güçlendirme için de tarantula çok haklı ama günümüz şartlarında devlet desteği olmadan vatandaşın gücü yetemezki yeniden yapıma. Yettiği kadarıyla tedbir almak için uygun olmayan durumda dahi mecbur kalacak malesef. Bu da bir gerçek.

aile binasi. Herkesin 1 dairesi var. 5 katli bina tek daire. Muteahhite versen 2 sini feda etmen lazim. 100 m2. Metrekarede dusuremeyiz. Ayrica daire basi yapim maliyetini yuksek gibi geldi bana. Internetten arastir.

• Çinli arkadaş soytarı değil en azından bir ölçüm yapıp deprem olacak diyor fakat boş bir çalışma

Siz deprem asla tahmin edilemez diyenlere inanmayın bu yüz yıl içinde çözülecek bir sorun olarak görüyorum

Yahu adam Aurdino kart kullanıyorum diyor, bildiğin raspberry'nin çakması. İstediği sensoru taksın ne yakalayabilir bununla? Milyar dolarlık resmi kurumlar hiç bir şey yakalayamıyorken?

Bahsettiği kartı biz evde 24 saat torrent indirmek için server ya da müzik dinlemek için media player olarak kullanıyoruz.