Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben bunu belirtmiştim önce ki sayfada ama istasyonlar yanıltır diye cevap aldım kararsızlık bende hat safhada ☹️

İstasyonlar yanıltır .Henüz gelişmişlik düzeyi az. Bence çoğu deprem hakkında bilgili hocalarımız bile takip etmiyor. İlker ve pergamon hocalarımız da yazdı.Tutarlılığı yok. İstasyon yanından kamyon,tır geçsin veya bir şey olsun gerginlik olarak sisteme yansıyor. Geçen sene Mudanya istasyonu çok kötü dalgalanmalar gösteriyordu. Burada bir forumdaş heyecan yaptırmıştı. Hiçbir şey olmadı. Yani sizi yanıltır. Ben bu istasyonlara şuan çok kafa yormamanızı öneririm. Ne zaman tutarlılığı olur o zaman güvenilir.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Ülke olarak yine bir şeyler atlıyoruz. Hatta tren yine kaçacak. Şöyle ki;

Hepimiz depremin mekanizmalarına kitlendik, öncü, artçı tartışmalarına girdik ama ben çok daha büyük bir tehlikeden ( risk demiyorum direkt tehlike)

bahsetmek istiyorum. Bir kaç günden beri İstanbul Çapa, Avcılar gibi bölgelere biraz farklı işler için gittim.

Çok kısa şekilde izlenimlerim :

- Kızımın arkadaşarının bir kısmının ailesi, yakın olmam sebebiyle çocukların kaldığı evleri görmemi istei.

Tek kelime ile korkunç bir durum. Şehremini, Çapa civarlarında çocukların kaldığı evlerin neredeyse tamamı hasarlı.

Üstelik orta hasar seviyesinin üstünde: Durumdan çok daha kötüsü, bu yapılara az hasarlı raporu verilmesi.

Ev ahiplerinin belediye ve çevre müdürlüğüne baskısında söz ediliyor. Rezillik

- Kamu yapıları : okul, hastane, karakol, belediye ve bakanlıkların binaları.

Çapa tıp fakültesini gezdim. Bunu anlatmıştım ama bir daha emin oldum ki, kızımı ben bir şey değişmezse okula

göndermem arkadaş.

Ama tartıştığımız şeyler yanlış. Evet biz depremi burada tartışırız, üniversitlerin ilgili bölümleri tartışır, AFAD tartıpır.

Ama icraat yapacak devlet kurumları bunu tartışamaz. Yapar, yapmalı.

Yine vakit kayediyoruz, yine kaybedeceğiz.

Not : Sayın Hocam, sizin iletiniz altına alakasız bir yazı oldu, kusura bakmayın ama dayanamadım gördüklerimden .

• İstasyonlar yanıltır .Henüz gelişmişlik düzeyi az. Bence çoğu deprem hakkında bilgili hocalarımız bile takip etmiyor. İlker ve pergamon hocalarımız da yazdı.Tutarlılığı yok. İstasyon yanından kamyon,tır geçsin veya bir şey olsun gerginlik olarak sisteme yansıyor. Geçen sene Mudanya istasyonu çok kötü dalgalanmalar gösteriyordu. Burada bir forumdaş heyecan yaptırmıştı. Hiçbir şey olmadı. Yani sizi yanıltır. Ben bu istasyonlara şuan çok kafa yormamanızı öneririm. Ne zaman tutarlılığı olur o zaman güvenilir.

Arkadaşlar;

çok kısa bir şekilde karışayım olaya :)

İlgili proje yöneticileri ya da Üniversite ya da AFAD gibi kurumlardan, " arkadaşlar, acaip sinyaller geldi, her şey kıpırdıyor, amanın " filan gibi

bir uyarı gelinceye kadar sakin olun, çok kafaya takmayın.^^^^^^

selamlar

• Cenk yaltırak’ın programını izleyemiyorum mevcut şartlar dolayısıyla türkiye tarihin’de belkide ilk defa depremin üstüne böyle bir konuşma yapılacak (çözüm vb.).

Başlıklar halinde buraya aktarırsanız iyi olur benim söylediklerimden hariç çözümle ilgili birşey diyecekmi merak ettim

• Cenk yaltırak’ın programını izleyemiyorum mevcut şartlar dolayısıyla türkiye tarihin’de belkide ilk defa depremin üstüne böyle bir konuşma yapılacak (çözüm vb.).

Başlıklar halinde buraya aktarırsın iyi olur benim söylediklerimden hariç çözümle ilgili birşey diyecekmi merak ettim

hangi kanalda hocam

Scientia potentia est

• Daha önceki büyük Marmara depremlerinden önce; şimdiki 5.8'e benzer şekilde; birinde 5, diğerinde 4 ve bir diğerinde 3 adet olmak üzere paniğe sevkeden büyük depremler olmuş. Hocada 3-11 yıl süreyi buna dayanarak söylüyor ve 5.8'e benzer depremler olabilir diyor. Benzer büyüklükte bir deprem daha olursa; acaba artık büyük şok gelmeye başlıyor mu diye sorgulamaya başlarım diyor.

Bara döda fiskar följer strömmen...

Einmal editiert, zuletzt von Vintersaga ()