Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ozaman büyüklük-şiddet kavramına göre gidersek kandillinin şu sitesine göre http://www.koeri.boun.edu.tr/sismo/bilgi/xMercalli.htm olası 7 üzeri depremde taş üstünde taş kalmaz ki kendileri de öyle yazmış.

bizi bekleyen senaryolar; X, XI ve XII yalnışmıyım Ilker Gunebakan

Tabi o tabloya gore birebir karşılık gelmesi söz konusu değil.

Ama zemin, yapi kalitesi, depremin süresine göre yakın efektler olusabilir. Ama her durumda kötü tabiki.

• Dün akşam İstanbuldaki görüntü benim dikkatimi çekti sizlerle paylaşmak istedim. Eskiler hilalin dik ve sırtını kızılımsı havaya yaslaması hiç hayra yorulmazmış dedeme sordum o da aynı şekilde hiç iyi olmadığını söyledi tabi bunların hepsi ne kadar doğru bilmiyorum sizlerinde bilgisi varsa bu konuda bilgi edinmek isterim, birde korkutmak istemem deprem,sel,fırtına gibi doğal afet yaratabilecek bir şey olması yüksek ihtimalmiş inşallah eskiler yanılıyordur

o7UwcI.jpg

• Le Pichonda Celal Şengörde U dönüşü yaptılar sonra. En zorlama 7.6 olur dediler. Ki onda da Mürefteye kadar kırılması lazım çok zor. Net görünen B.Çekmeceden Çınarcığa kadar kırılacağı.

• 71783165_10162309750130514_6735736350630215680_o.jpg?_nc_cat=103&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQmXnKtSKFoErOKk60CphsxzmBHHFmXFvorumOAA8lNfo2F-DI689h7SohQY9B7Pc4s&_nc_ht=scontent-otp1-1.xx&oh=a9241481abff1852642bd9df0f960ed3&oe=5DFBADB0

Burda çok güvenilen bir hocanın, kırılmasını beklediği fay 1509 yılında kırılmış fay(kırmızı daire içine aldım. Son depremlerin listelendiği sitede , haritaya tıklarsanız , bu bahsedilen fay üzerinde hiç aktivite yok. 2018-2017 geriye doğru gidin . Başka bir hoca ise , diyorki 1509 u olusturan fay o degil, o sekilde uzanan bir fay varsa bile o aktif değil. Bakın diyor butun aktivite çınarcık tarafinda, cunki kaf cinarciga dogru yoneliyor. Onuda Mor ile çizip Turuncu halka içine aldım . Ne hikmetse, yine bahsettiğim sitede , çınarcık bölgesinde olduça fazla deprem aktivitesi var . Açıp bakabilirsiniz.

• Buarada , İlker beyin paylaşmış olduğu yazısındaki fay haritası ile , benim.paylaşmış olduğum (Cenk hocanın paylastigi) fay haritası birbirinden çok farklı , tutar tarafları çok az. İlker beyin yazısindaki haritada , çinarcik a dogru yonelen fay gozukuyor. Benim paylastigimda ise ben kendi elimle cizdim mor renk ile =)