⛄ 2016-2017 Kış Mevsimi Tahmini

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @karmania accuweather 3 aylık tahmini bir arada yapıyor eylülü kaybetti diye bişey yok. Eylül normaller altı geçti ekim kasım mevsim normalleri üzeri ve kuru geçerse ki bence geçecek zaten accuweather kazanmış olacak böylece

• Değerli arkadaşlar ! Telden girince hızlı yazınca yazım hatam oluyor :(

Son tahminler 2017 kışının ülkemiz genelinde normallerin 2 ile 3 derece üstü olacağı yönün de, QBO Bu denli degisimi pozitif Nao ve Ao etkiledi. Ecmwf olsun accuwather olsun ki IRI VE JAMSTEC dahil bu kış uzun yıllar ortalamasının üzerinde olacak görüntüsü şuan %70. Son umudumuz günes aktivesinde ki düşüş. BULUT 75 de umuyor bilim insanlarinin tezinin doğru çıkmasına öngörü bu. Şuan kuzey kutbu kaynıyor, Polar Votex bozuldu, küresel ısınma artık durduralamıyor ...

Einmal editiert, zuletzt von Narsil () aus folgendem Grund: Sizi hem yönetici hem yazar arkadaşlar uyarmasına rağmen yazınızı düzeltmiyorsunuz. Telefondan girmeniz düzgün yazmanıza engel değil yavaş yazın ama düzgün yazın. Bu mesajınızı olabildiğince düzelttim ancak sizin cümlelerinizde yazım yanlışı olduğu kadar anlam hatalarıda var. Lütfen daha dikkatli olalım.

• QBO nun degismesiyle pozitif Ao ve Nao nun ne alakasi var. Hem Iri normaller uzeri degil sert kis bekliyor.
    • Buraya yorum yapilmasi icin bundan sonra sinirlamalar gelecek.
    • Bilmeyen ogrenene kadar yorum yapamayacak ki yanlis bilgi verilmesin.
  • Hocam QBO Pozitif olursa batılı Nao ve Ao endeksleride pozitife kacmiyor mu ben mi yanlis biliyorum arti POLAR VORTEX bozuldugunu bundan 20 yil onceki kadar kuvetli olmadigi buna sebep ise herzaman ki etki global isinma ecmwf tahmini her kis tutmus nerdese ki benim kendi gorusum bu kis icin tek umut gunes olucak ...

• Hocam QBO Pozitif olursa batılı Nao ve Ao endeksleride pozitife kacmiyor mu ben mi yanlis biliyorum arti POLAR VORTEX bozuldugunu bundan 20 yil onceki kadar kuvetli olmadigi buna sebep ise herzaman ki etki global isinma ecmwf tahmini her kis tutmus nerdese ki benim kendi gorusum bu kis icin tek umut gunes olucak ...

Daha önce uyarmıştık lütfen mesajlarınızı anlaşılır biçimde yazınız...

• 2017 kışı saçlarımızı yolduracak gibi ama hadi bakalım :D

Bu sene kimin tahmini tutucak merakla bekliyorum.Kısları bence nadiren de olsa ekim belirleyebilir gibime geliyo. Bu sene için ekim ayında gelen sistem doğrultusunda sistemler alırsak en çok etkilenen Batı Karadeniz ve Marmara olur. Kışları şöyle sıralarsak da 2004 2005 2006 2008 2010 2012 2015 te iyi kışlar geçirdik. Iyi gecirmediğimiz kışlarda ise yüksek basınç ve yağışsız günler hakimdi veya kış 1ay ve 15 gün kendini gösterip gitti.