Beiträge von neoode

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

yine basladiniz hayelcilige 2010 aynisi 2012 de aynisi 2015 de aynisi siz daha cok bekleyim o soguklarin gelse gelse kiriltisi gelir demedi demeyin :) izlanda cok aktif ken sistem gelmez gelirsede sipriz olur benim icin ...

Bu sistemde eger cuma aksami.yer seviyesi erken sogursa yagis cok iyi şekilde kara donucek o zaman cuma gecesi ve cumartesi aksamina kadar surekli yogun kar gorebiliriz kiyida 10 cm yukselerde 30 cm bulur gibime geliyorum soguk acisindan cok iyi yagis acisindan biraz fakir dua edelim dek icin sartlar uygun olsun 700 hp de :)

arkadaslar cuma gunu bol lodos saganak yagmur cmt gunu aksam kky yagmur pazar oglen kar pzt hava isinacak GFS YINE KELEK YAPTI :( Ecmwf Gozumden dustu bu is biti Italya Balkanlar sow biz izler :( al otekini vur otekini yilbasi sisteminin kopyasi nerdese bol bol yagmur yine

arkadaslar kuraklik ne boyle QBO nun batili olmasi Nao ve Ao pozitife meyil etmesi enso degeri mjo endexsi bu kis icin bana hic bir umit vermiyor kutuplar kisa girince erir mi Gunes Dongusu bitik tamamen uydurma cikti gibi 2017 girdik nerdese yer yuzu kayniyor bu sene kar gormek istanbulda hayel gibi olucak sanirim :( Ozledim seni 1907 1929 1987 2004 2012 2006 2001 2015 1991 ...

Suan ki nao Ao enso QBO KIS icin hic ic acici degil bugunler 2006 kasimindaki sonraki lanet YB bizi esir almasi gibi gorunuyor haftalarca yagissiz ilik kurak gecmisti aklima bu kis ACCUWATHER VE JAMSTEC kis tahmini geldi ben 7 Aralik dan sonra en Az 20 aralika kadar ne yagis ne de soguk :( normallerin ustu biter gibi Aralik kendi gorusum

hocam cok guzel bir yorum insallah dediginiz gibi cikar bu arada ayin 10 dan sonra polar vortex ikiye ayrilacak bunun parcasi nereye ne sekilde vurucak belli degil bu kis icin sinirda degilde 850.hp de -14 500 hp de -40 lari gormek dilgimle insallah

arkadaslar teori bilimsel kaniti yok ben olasikikdan bahsettim peki bilimsel aciklamasi ne olucak kutup bolgesinin 20 dereceyi askin ust sicaklik girmesi neye sebeb ya volkanik sismik hareket ornek ya atmosferik bir durum ki sebebi ne kuresel isinmami bana hic gercekci gelmez baska seyler var aslinda gizleniyor gibime geliyor kendi dusuncem

aynen ben haarp silahindan suphelenmiyor degilim kuzey kutbunda buyuk gaz petrol rezervi var buyuk gucler o bolgede atmosferik yapiyla oynatip isinma yaratip atmosferin kimyasiyla oynuyorlar sonra bikin altina kursel isinma var hikayesi gunes dongusu dustu bunlari korkutan sey 2020 deki buz cagi bunlar birseyler yaoiyorlar ama hadi hayirlisi

Mevsimsel tahminler aslinda nokta atasini gizliden gunesteki lekleler belirler ingiliz mteorologlar arada bazi yillar bunun uzerinden tahmin yapar 2017 gunes lekesi ve dongunun gidisati onemli zayif lanima nao ve ao notur olursa ki bunun ortalamasi sert inis cikis lar olursa guzel sistemler yakalariz tibik 2015 kisi 850 hp lerde bu kis -20 ler olusursa maarada tarih yszariz hep birlikte:-)

IRI Tahmini polar atak daha cok balkanlar uzerinden soguk girisi olucak NASA nin tahmini ile ayni accuwather jamstec sicak ecmwf ile IRI VE NASA normal ve hafif alti durum karisik kafa karisik bu kisi belirliyicek lanina tam gecisi ocak ayi olucak QBO BATIILI HAFIF DONMESIYLE NOTRE YAKIN NAO VE AO BIZIM ISIMIZE YARAR BEN 2015 TARZI KIS BEKLENTIM VAR SUANDA DAHA IYIDE OLABILIR TEK KORKUM 2007 DEKI GIBI KOTU KURAK ILIK KIS :(

bulut 75 bekledigi Gunes aktiveside bizi hayel kirikligina ugratti Kuresel Isinma durdurulamiyor Gunes hikaye kutuplar kayniyo bu gidiste 10 yil sonra kuzey kutpunda buz kalmiyacak nerdese yaz aylarinda korkarim ki istanbul bir daha ozlem duydugu kislari yasamiycaz ne aci gercek bu icimi acitiyo

IRI TAhminleri artik cocuk oyununa dondu kopyala yapistir yapboz gibi ; Bu kis mevsimsel tahminlerde en iyi kurum suan %90 başarisi ile Accuwather Ecmwf ve Nasa digerleri kayda deger degil birde JAMSTEC bunuda yabana atmayalim ... Bu kis QBO batili olmasi pozitif Nao ve Ao beklentisi kursel isinma artisi ki kutuparda ki buyuk isi artisi yabana atilmiyacak kadar buyuk 2020 deki mini buz cagi Gunes aktiveside ki dusus Mini Buz cagi tezi de suan gercek disi gibi duruyor bu kis umarim Sert ve Soguk ve yagislı bir kis yaşarız Ìnsallah ...