Hoşgeldin 11 Ayın Sultanı Ramazan

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şaban Çilesiz sigara denen naleti biraktiysan maşallah sana yalniz sigara birakilmaz sadece ara verilir derler aman dikkat:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Buarada ramazana guzel basladik cok sukur guzel geciyor,rabbim gucunude veriyor,havayida serinletti mis gibi, insanin icinde huzur dolu,sonuna kadar boyle guzel gitsin insaallah, simdiden hayirli iftarlar Allah kabul etsin..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Buarada ramazana guzel basladik cok sukur guzel geciyor,rabbim gucunude veriyor,havayida serinletti mis gibi, insanin icinde huzur dolu,sonuna kadar boyle guzel gitsin insaallah, simdiden hayirli iftarlar Allah kabul etsin..

Allah kabul etsin

Evet katılıyorum , büyük lütuf bu serinlik

Bu gece kombiler yanmasa iyi :))

Bu biraz fazla serin oldu:hfyeni (18): oruç da son 1-2 saat baya zorluyor ama onun dışında iyi gidiyor. Kilo vereceğim diye korkuyorum, zar zor aldım/alıyorum zaten:hfyeni (18):

• Bu biraz fazla serin oldu:hfyeni (18): oruç da son 1-2 saat baya zorluyor ama onun dışında iyi gidiyor. Kilo vereceğim diye korkuyorum, zar zor aldım/alıyorum zaten:hfyeni (18):

olsun ya daha ne istiyoruz yaz yanacagiz simdi boyle gecsin, verirsin ya iftarda sicak pide tereyagi filan gömmüyorsan tabi;)

• Her ramazan açlıktan çok su ihtiyacı duyardım. Ancak hava o kadar serin ki suyun s'sini bile hatırlamıyorum bu kez açlık bastırıyor :)

İdeal oruç için tercihim 15/25 derece olduğunu belirtmiştim diğer başlıkta ve bu ilk günler gerçekten 15 in altını sık göreceğiz gibi

Mesela İstanbul’da şu an 5 istasyonda sıcaklık tek haneye gerilemiş

Gece 4/5 dereceler olası

Anadolu’da sıfır dereceler mümkün

Soğuk havada eğer çok su alınmışsa ve terleme de yoksa sık sık lavaboya çıkmak gerekecek

Ayrıca dediğiniz gibi susama hissi yok , ne yapsam ne yapsam diyen beyin, bari acıkayım diye mideye sinyal gönderecektir 🙃

En azından bende böyle

Soğuk hava acıktırıyor ya 😃

• bu kardeşiniz sigarayı bıraktı onun için bu Ramazan ayrı bi güzel :)

tebrikler kardeşim benim de 9 yıl oldu :) günde 2 paket içiyordum.şimdi daha iyi anlıyorum içtiğim dönemlerde ki ramazanlar benim için ne açlık ne susuzluk ne sıcak açısından zorluk değilmiş tamamen sigara zorluyormuş.çok şükür kurtuldum bu meretten.içipte bırakmak isteyen herkes bundan en yakın zamanda kurtulur inş.

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• Ey cin ve insan topluluğu, içinizden size ayetlerimi aktarıp-okuyan ve bu karşı karşıya geldiğiniz gününüzle sizi uyarıp-korkutan elçiler gelmedi mi? Onlar: "Nefislerimize karşı şehadet ederiz" derler. Dünya hayatı onları aldattı ve gerçekten kafir olduklarına dair kendi nefislerine karşı şehadet ettiler. (En'am 130)

• eyvallah abim :) onu çevremden iyi biliyorum abi 10 15 sene ara verip tekrar başlayanlar var . insAllah birdaha tiryakisi olmam . bakalim güzel gidiyor abi :)

ben de kaç kere bıraktım hep geri başladım :)

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Ramazan geldimgeliyor derken 4. gune girdik..Hayirli sahurlar cumleten HF..