19 Mayıs ATATÜRK'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

 • İslâm aleminin son ordusu Türk Ordusunun kahraman ve cesur komutanı Mustafa Kemâl Paşa'yı saygıyla anıyor, gençlik ve spor bayramını kutluyoruz. İşgal kuvvetlerine yaptığımız direnişin başlangıcı olan bu gününüz kutlu olsun !

 • 'Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım, gözüm arkada kalmayacak. Zafer “Zafer benimdir” diyebilenlerindir.' K. Atatürk

  19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

 • 'Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım, gözüm arkada kalmayacak. Zafer “Zafer benimdir” diyebilenlerindir.' K. Atatürk


  19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  1 yıl ne kadarda erken geçmiş, aynı dileklerimi tekrarlıyorum. Atatürk'ü ve onun bizlere emanet ettiği tüm armağanlarını sonsuza dek yaşatacağız.

 • tenor.gif
  "Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.


  Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, "Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir" diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek; 'Demek adliyeyi ıslah etmek, rejime göre düzenlemek lazım.' diyecek.


  Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, "ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir."


  İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!


  19 Mayıs gençlik ve spor bayramımız kutlu olsun.Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için şehit olan tüm mehmetçiklere rahmetle anıyor ve dualar ediyorum...