Dondurucu Soğuklar ve Yoğun Kar Yağışı Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Mesut hocaya kimse bişey yazmasın;
    Yaklaşık 5 senedir takip ederim belki fazla olmustur senin o baktıgın mgm yı tek goturur bu ıste bu adam bu işi para kazanarak yapmıyor hobı olarak yapıyor kendısı cok karakterlı bı ınsandır...
    Okullar tatil olcak dedi oldu,
    Kar yağacak dedi 10 gün onceden yagdı,
    Tesekkur etmeniz gerekirken üzmeyin insanları(nankörlük) yapmayın arkadaşlar.
    İşinde en iyisin ve her zaman iyi olucaksın Mesut A. sevgilerle Yavuz K....

• Sayın efsane semih bey bu sistem için efsane demedim diyorsunuz ama dediniz kanıt isterseniz buyrun her sistemde aynı yapıyorsunuz bilmiyorum belki abartma sanatını seviyorsunuz

Tam emin değilim ama onu bunun için değil galiba 25 inden sonra dedi ve konu açtı geçen gün diye biliyorum

• Sayın efsane semih bey bu sistem için efsane demedim diyorsunuz ama dediniz kanıt isterseniz buyrun her sistemde aynı yapıyorsunuz bilmiyorum belki abartma sanatını seviyorsunuz

ikinci sistem icin dedi konumu ac oku istersen :)

• Ülen yeni yetmeler sabahtan beri car car car insanın başını ağrıttınız.Tahmincilerin hiçbiri bu sisteme efsane mükkemel falan demediki. Siz kendi kafanızda ütopik bişey kurmuşsunuz o da gerçekleşmeyince sağa sola saldırıyorsunuz.

• Dekler belli olmaya başladı. Avrupa yakasının kuzeybatısında Terkos-Arnavutköy de. Gittikçe etki alanı grnişliyor.Gfs ye göre yarın öğleden sonraya kadar yağış var. Sınırlı alan modelleri dekleri çok iyi görmüş yarın öğleden sonraya kadar dekler etkili olucak.

İşte sizin gercekten anlama sorununuz olduğunu düşünüyorum. Semih hoca 2.ci sistem için onu söylemişti.....

• Dekler belli olmaya başladı. Avrupa yakasının kuzeybatısında Terkos-Arnavutköy de. Gittikçe etki alanı grnişliyor.Gfs ye göre yarın öğleden sonraya kadar yağış var. Sınırlı alan modelleri dekleri çok iyi görmüş yarın öğleden sonraya kadar dekler etkili olucak.

büyükçekmece silivri tarafları gözüküyormu varmı oraya DEK?

• [font=GothamNarrow-Book, Arial, sans-serif]Sabah 07.00` itibariyle bazı semtlerde ölçülen kar kalınlıkları;[/font]

[font=GothamNarrow-Book, Arial, sans-serif]Tuzla-Akfırat: 20cm,[/font]
    [font=GothamNarrow-Book, Arial, sans-serif]Pendik, Arnavutköy, Zekeriyaköy: 14cm,[/font]
    [font=GothamNarrow-Book, Arial, sans-serif]Beykoz, Sarıyer, Sultanbeyli: 10cm,[/font]
    [font=GothamNarrow-Book, Arial, sans-serif]Eyüp, Bayrampaşa, Kağıthane, K.Çekmece, Çamlıca: 5cm,[/font]

[font=GothamNarrow-Book, Arial, sans-serif]Kaynak: DHA[/font]

• Daha soguk yeni giriyor oraya ne foslamasi.

Bu tur mesajlara itibar etmeyin.

Yağışın en etkili kısmı geçiyo bile sakaryada 1 damla yagmadi.1 2 3 4 5 kere sordum sabahtan beri sizin tahmincileriniz ecmwf ve gfs forumunda birbiriyle tartışana kadar(2.sistem batının doğunun) diye bize zahmet edip cevap verselerdi bizde fosladı demezdik semih bey.burdaki insanlar sizlere soru sorarken sizlerin baska forumda birbiriyle dalaşması doğru mu ?

• İyiki uykuya dalmışım.
    Sabaha kadar yağacak umuduyla beklerken yağmasaydı şuan moralim ne olurdu rabbim bilir.

DEK YAĞIŞIDIR, BİZE LAZIM OLAN "DEK!"
    HAK TEALADIR UMUDUMUZ, HAK TEALADIR "TEK!"
    EY YÜREĞİ MAHZUN SEVGİLİ FORUMDAŞLARIM!
    BEKLEYİN İNŞAALLAH, BEKLEYİN SONUNA DEK!

• Balikesirde adam gibi kar yagmaya daha yeni basladi gece toz halinde ufak bir ortu olusturdu yagisin sistemin kactigi yok bu oglen saatleri dananin kuyrugunun kopacagi an, tahminimce en sansli istanbul ve cevresi (denize yakin yerler)

• Arkadaşlar. Kimse bu güne efsane demedi. Açın diyagramı bakın, soğuk hava ne zaman gidiyormuş? Bu süreç içersinde kıyı kesimlerde kar olacak elbet. Uzun bir süre soğuk ve karın etkisindeyiz yani. Kış bugün başladı.

AF-YOK

• Abi ben kartalda yasiyorum sahil kisminda pek bisi yok derken arabalarin ustu 2 3 cm kar var yerlerde bisi yok aksam vakitleri artarmi yoksa boyle devammi eder buralar

KAR [font=Verdana, Arial, sans-serif]:santa: [/font]