Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Efsane oldu kestane. Adam da hakli siteye rank kasmasi lazim. Para kazaniyor reklam gelirlerinden. Bizim gibi koyluleri topluyor. Adam akilli aciklama yapsa eyv o da yok. Uzgunum 2 senedir 1 tahmini bile tutmayan adama efsane degil kestane derler. (2 senedir kar yagmamasi adamin sucu degil elbet, 2 senedir yok soyle geliyor yok boyle kopacak hava diyip insanlari beklentiye sokmasina sinirleniyorum)

Ben tahmin yaptigim surece sen beni takip etmeye mecbursun. sebebi tutan tahminlerim.

• Yeri geldi metrelik tahminide bildik, yeri geldi kimsenin bilemediginide bildik. Yeri geldi yanildik. Bu isin dogasinda var. Tahmin olmasaydi zaten bu site olmazdi. Dun gecede bu sistem icin sogumanin erken girecegini karin erken baslayacaginida soyledik.

Isteyen takip eder isteyen etmez. Bir mesajla uyeliginizi sildirebilirsiniz.

• Tahmin ne demek bilmeyen adamlar gelmis burada millete salliyor.

Karın yağıp yagmamasi, tahminin tutup tutmamasi umrumda degil ama 2 ay onceden bu tarihlerin isaret edilmesi bende heyecan yaratiyor.

Tahminler tutmuyor diye sinirlenen varsa eger, gitsin sehirlerimizi bu hale getirenlere sinirlensin.

O kadar guzel kutleler neden istanbul uzerine gelince dagiliyor bunu sorgulasin.

• Tahmin öyle olmaz. Yara yara gelecek, kesin gelecek, çamlıcada kar topu oynayacağız diye tahmin olmaz. Tahmin ihtimal var dersin, veriler böyle gösteriyor dersin. Model beğenmeyip modeli yola getirecez demek ne demek ya ;( allah aşkına azıcık ağzınızı bozmak yerine düşünün. Kesin konuşulan hiçbirşey tahmin değildir. Bilimde kesinlik yoktur! Bence azıcık kendinize gelin. Semin hoca bu sene olmazsa bu işi bırakırım demişti bakıp görücez. Tabi yine millete hakaret ederek rahatsız diyerek insanları sindirmeye çalışıp, insanları linç ortamına çekerek konuyu kapatıp devam edersiniz.

Aksam camlicada tipide goruselim.

• Hocam sizi tebrik etmek istiyorum.Çünkü bu sistemi haftalar önce bildirerek büyük bir risk aldınız ve tahmininiz tuttu.Olabilir beklediğiniz gibi olmasada sonuçta örtü yapan yerler oldu.

• Hocam üyelik sildirilir sorun yok. Ama yara yara gelecek diyen, çamlıcada kar topunoynayacağız diyen sizdiniz. Bu işin doğasında kesin konuşmak yok. Biz faniler bu işi uzman, efsana gibi sıfatları isminde barındıran insanlara güvenerek takip ediyoruz. Ben bünyamin hocayı, mikdat hocayıda takip ederim ama bir kere onlara eleştiride bulunmadım. Çünkü hiç kesin konuşmadılar. Hep temkinli yaklaştılar.

Benim tahminimden dondugume dair bir yazi gordunmu. ? aksam camlicada kartopu oynayacagiz diyorum iste tipide.

• Ben acıbademdeyim hocam hemen gelirim. İsterseniz size bir kahve ısmarlayayım. Buyrun evimin kapısı herkese açık yemeğe beklerim. Ama dediklerimin sonuna kadar arkasındayım.

Allah razi olsun. Bende arkasindayim. ozaman bekleyip gorecegiz. Sistem p.tesi aksama kadar aktif.

• semih hoca rüştünü ispat etmis biridir. Kacan gelmeyen bir kac sistem sebebi ile semih hocaya laf sokmak kimsenin haddine degildir. Isterse 500 tane daha sistem kacsin gitsi tahminide tutmasin hic onemlj degil. Ayiptir yaptiginiz.

• Tahmin öyle olmaz. Yara yara gelecek, kesin gelecek, çamlıcada kar topu oynayacağız diye tahmin olmaz. Tahmin ihtimal var dersin, veriler böyle gösteriyor dersin. Model beğenmeyip modeli yola getirecez demek ne demek ya ;( allah aşkına azıcık ağzınızı bozmak yerine düşünün. Kesin konuşulan hiçbirşey tahmin değildir. Bilimde kesinlik yoktur! Bence azıcık kendinize gelin. Semin hoca bu sene olmazsa bu işi bırakırım demişti bakıp görücez. Tabi yine millete hakaret ederek rahatsız diyerek insanları sindirmeye çalışıp, insanları linç ortamına çekerek konuyu kapatıp devam edersiniz.

Ben kendimdeyim de sizde dahil bazıları kendinde olmadığı gibi başka işler peşinde, hakaret mi bence siz hakaret duymamışsınız, Bilimde kesinlik yoktur dediğiniz alanda ne biliyorsunuz mesela? Madem bu kadar rahatsızsınız bu forumda neden hala zamanınızı harcıyorsunuz, illa sizi banlayalım mı? olay çok basit, çıkış yapıp bir daha girmezsiniz, kimse kimseyi kandırmasın sizin olayınız sistem gelmiş gelmemiş değil amaç başka.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Birazcık saygı çerçevesinde konuşun, hocam istemese burda bulunmaz. Her sene gelip tahmin yapıyor. Başarısız değil olsa da bu tahmin size ne kardeşim bu yorumları görünce sinir oluyorum. Ayıptır ya

• Hocam üyelik sildirilir sorun yok. Ama yara yara gelecek diyen, çamlıcada kar topunoynayacağız diyen sizdiniz. Bu işin doğasında kesin konuşmak yok. Biz faniler bu işi uzman, efsana gibi sıfatları isminde barındıran insanlara güvenerek takip ediyoruz. Ben bünyamin hocayı, mikdat hocayıda takip ederim ama bir kere onlara eleştiride bulunmadım. Çünkü hiç kesin konuşmadılar. Hep temkinli yaklaştılar.

Siz bir bakın bakalım Mikdat Bey ya da Bünyamin bey uzun vade tahmini yapıyorlar mı yoksa işleri gereği kısa vadeye mi odaklılar? Boş konuşuyorsunuz çok boş, burası amatör bir meteoroloji forumu, resmi kurum değil, temkin istiyorsanız isimlerini zikrettiğiniz kişileri takip ediniz

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• sanki semih hoca bilememis, baskası bilmiş gibi konuşmayalım arkadaşlar

Herkes kis bitti yaz geldi derken semih hoca daha baslamadik diyerek tarih veriyordu "kimse göremezken"

nankör olmayalım lütfen belki istenilen gibi olmadı ama camdan dışarı baktıgımda ara arada olsa kar görüyorum.

Siz ne görüyorsunuz ???

• gelmeyin kardesim girmeyin siteye. Bakmayin tahminlere. Kimseyi rahatsiz etmeyin. Biz, tahminler tutsada tutmasada bu işle ugrasmayi seviyoruz. Hic bir yazarimizida sizin hakaretlerinize maruz kalacak kadar yalniz biraktigimizi sanmayin. Gidin ve ve gelmeyin bir daha en hafif tabiriyle soyluyoruz cikin ve gidin