Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hadi bakalim sistem kesinmi

• Ay sonu bahsi geçen sistem gelecek inşallah. Ancak tekrar bir karadeniz sistemi olabilir. Karadeniz bölgesinin yılı olunca peş peşe geliyor. Özellikle doğu karadeniz. Buraya not düşmek istedim bakalım ne olacak izleyip göreceğiz.

• 22.02.2020 'de Allah nasip ederse 22 yaşıma giricem ve o tarihte sanki efsane bir sistemle yaş günümü kutlayacağımı hissediyorum benim için unutulmaz bir yıl olur ve şöyle bir tahminim var 22-23 şubatta oynanacak Bjk-Ts ve Fb-Gs derbisinden birinin kar altında oynanacağı yada erteleneceğini iddia ediyorum hadi hayırlısı ;)

• 6 Ocak 2017 Sisteminden 24 gün sonra (30 Ocak civarında) tekrardan bir sistem geldiyse...:/

6 Şubat 2020 Sisteminden 24 gün sonrada bir sistem gelecektir.:!:

Yani bu da Mart Ayının ilk haftasına tekabül ediyor. Bu Mart Ayı Kapıdan Baktırıp Kazma Kürek Yaktıracak:!:

Efsane Sistem yolda:!:hava-kars323uzays32716531268)

İstanbul da barajların doluluk oranı %90 a çıkacak.8o8)

• "Tesadüf diye bir şey yoktur. Her yol önceden belirlenmiştir. Her şey olması gerektiği zaman olur, doğru zamanda doğru yerde.. Sanki dünya sayısız iplikle dokunmuş bir halıymış gibi, bütün ipliklerin yeri belli.."

a94a82e3ef5f5bec8f.jpg

“Geçmiş, şu an ve gelecek arasındaki fark illüzyondan başka bir şey değildir. Dün, bugün ve yarın peş peşe gelmez. Sonsuz bir döngü hâlinde birbirlerine bağlıdırlar. Her şey birbirine bağlıdır.”

"Son Döngü"

c678adb0-66a4-4335-baea-b64ac57a3bde.gif

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Kıyılar için kar beklentim yok ay sonunda veya Mart ayı içinde.Ancak İç ve Doğu bölgeler güzel bir Mart ayı geçirebilir.Yükseklerde zaten görüleceğini düşündüğüm kar yağışları sistem gücüne bağlı olarak 500+rakımda da görülebilir.Ancak son yıllarda yaz tadında geçen Mart ayının bu sene mevsim normallerinde ve eskilerin de dediği gibi "Mart kapıdan baktırır,kazma kürek yaktırır." modunda geçeceğini düşünüyorum birçok yerde...

• Gfs radarına 15 Şubat'ta girer dedim ama 16 Şubat'ta girdi. Olsun o da kabulüm. Şimdi sıra ecmwf de. O da 20sinde göstermesi lazım.

• 6 Ocak 2017 Sisteminden 24 gün sonra (30 Ocak civarında) tekrardan bir sistem geldiyse...:/

6 Şubat 2020 Sisteminden 24 gün sonrada bir sistem gelecektir.:!:

Yani bu da Mart Ayının ilk haftasına tekabül ediyor. Bu Mart Ayı Kapıdan Baktırıp Kazma Kürek Yaktıracak:!:

Efsane Sistem yolda:!:hava-kars323uzays32716531268)

İstanbul da barajların doluluk oranı %90 a çıkacak.8o8)

Sistem tarihini Martın ilk günleri demiştim.

☃️❄ 4 Mart... ❄☃️ 8)/scatisma2::341

• Elimde hislerimden başka veri yok 😀

Cumartesi günü İstanbul’da havada da olsa kar kovalamaya karar verdim

Yer seviyesi şu anda 850’ye göre gayet üşütüyor , soğuma gelince pek derin olmayan AB ile yer seviyesinde işler yolunda giderse yükseklerde kar neden olmasın

En kötü Aydos’a tırmanırım 😊

Baktım o da olmuyor Kartepe yolu gözükür