Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • "Sen hiç 33 yıl döngüsü diye bir şey duydun mu? Takvimlerimiz yanlış, bir yıl aslında 365 gün değil. O yüzden asla tam olarak senkronize olamıyoruz. Ama 33 yılda bir her şey eski haline dönüyor. Yıldızlar, gezegenler, bütün evren aynı konuma geliyor. Ay-Güneş döngüsü."

-Dark

886ffca555d06e.jpg

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Dun gece siklonik kar yagdigini gordum. Tamamen bir kar firtinasi vardi Istanbul da cok asiriydi kar.

Geçen günlerde bende rüyamda gördüm, çok güzeldi hiç bitmesin diye bekledim ama gözü bir açtım ki rüya. Ama benim ki sınırda sistemdi, işlemiş bilinç altıma son yaşadığımız sistemler. ilk Altunizadeydim şakır şakır yağmur. Sonra Ümraniye ye geçtim rüyamda 30-40 cm kar nasıl seviniyorum bir bilsen:) Kafayı sıyırtıcaz bu gidişle 3 senenin ardında İstanbul olarak.^^ Bu sene öyle bir sistem gelmesi lazım ki acısını çıkartıcak cinsten.:)

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Ben doğanın hareketlerini takip etmeyi seven biriyim.Yapraklar rüzgarlar vs.Bugün sakaryada çok güzel lodos vardı.Tam kıştan ümidimi kesecektim ki bu lodos içimde bir ümit belirttirdi.Lodos arkası efsane sistemler almışlığımız çok var.Kış başından beri bu anı bekliyordum.Lodosun esmesini.

• berkay hocam çok faydalı bilgiler yazmışsınız ancak 99 depreminde bölgede arama kurtarma ekibinde askerdim ve yalova bölgesinde görev yapmış birisi olarak enkazdan çıkardığımız naaşların hemen hemen hepsi kolon altında kalarak can vermişti...yani kolon altında durmak güvenli değildir bence en güvenli yerler koltuk ve yatak dipleri ve buzdolabı gibi ağırlığı kaldırabilecek kaba eşyalar saklanabilecek en güvenli yerlerdir...

• Şubat ilk 10 günü içerisinde İstanbul merkezli salınım olacak dedim bir kere. Kaçarı yok yarım metrelik kar en geç 10 Şubat'ta İstanbul'a ya-ğa-cak.

Not 850 hpa -14

500 hpa -42

• Şubat ayı ve kışın geri kalanı bence verilen tarihlerin aksine nispeten sıcak geçecek. Verilen tarihlerde de soğuma bu kışın tüm sistemlerinde olduğu gibi yeterli olmayacak. Birçok vilayet bu sene bırakın örtüyü havada kar yağışını göremeden sezonu kapatacak...

• 02.02.2020 rakamların birbiriyle aynı olması enteresan şeyler olabileceğine işaret ederim? Rabbim korusun deprem olsa plaka 02 Adıyaman. 20 denizli. İyice paranoyak olduk

• 02.02.2020 rakamların birbiriyle aynı olması enteresan şeyler olabileceğine işaret ederim? Rabbim korusun deprem olsa plaka 02 Adıyaman. 20 denizli. İyice paranoyak olduk

Hocam plaka son 60 senedir olan birşey. Iyi düşünelim iyi olsun, belkide hayırlı gelir. :)

22.01.2020 Saat 22:22 de Manisa 5.4 oldu...yaklaşmışsınız..

• "Sen hiç 33 yıl döngüsü diye bir şey duydun mu? Takvimlerimiz yanlış, bir yıl aslında 365 gün değil. O yüzden asla tam olarak senkronize olamıyoruz. Ama 33 yılda bir her şey eski haline dönüyor. Yıldızlar, gezegenler, bütün evren aynı konuma geliyor. Ay-Güneş döngüsü."

-Dark

886ffca555d06e.jpg

"Tesadüf diye bir şey yoktur. Her yol önceden belirlenmiştir. Her şey olması gerektiği zaman olur, doğru zamanda doğru yerde.. Sanki dünya sayısız iplikle dokunmuş bir halıymış gibi, bütün ipliklerin yeri belli.."

a94a82e3ef5f5bec8f.jpg

• Korkmayın gelecek 4-8 Şubat sistemi. İstanbul'un 3 yıllık kar hasreti dinecek. Avrupa yakası karasal kesim metreyi zorlayacak. Çok fena hissediyorum pazar akşam güncellemesinde bütün modeller hemfikir olup marmara sistemini verecekler. 6-10 ocak sisteminin yüzde 70i olacak:S