Marmara ve Batı Karadeniz Bölgesi Genel Tahmin Ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 15-20 dakika tek tük kar attı arabaların üzeri falan tekrardan beyazlatmış.Şöyle 10 dakikalığına da olsa yeşil kütle geliverse X/

• bu sistem istanbul bursa balikesir yalova falan icin tam bir efsane sistem oldu bizim icinse buyuk bir kestane cok siradan bir sistem oldu iyi kar alan arkadaslar umarim karin tadini iyi cikarmislardir bizim yerimize de :)

• bu sistem istanbul bursa balikesir yalova falan icin tam bir efsane sistem oldu bizim icinse buyuk bir kestane cok siradan bir sistem oldu iyi kar alan arkadaslar umarim karin tadini iyi cikarmislardir bizim yerimize de :)

işin açıkçası bu kadarını beklemiyordum kendi ilçem adına Sakarya'nın Karadeniz kenarında ki ilçeleri iyi kar aldı. Ortalama 60-130 cm arası. Kocaeli Kandıra da iyi kar aldı diye biliyorum. Sakarya Kocaali : 60 cm Sakarya Karasu : 91 cm Sakarya Kaynarca : 126 cm. Yazdığım ilçelerin tamamı Karadeniz kıyısında yer alan ilçeler ve kar kalınlıkları kendi ölçümüm.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• işin açıkçası bu kadarını beklemiyordum kendi ilçem adına Sakarya'nın Karadeniz kenarında ki ilçeleri iyi kar aldı. Ortalama 60-130 cm arası. Kocaeli Kandıra da iyi kar aldı diye biliyorum. Sakarya Kocaali : 60 cm Sakarya Karasu : 91 cm Sakarya Kaynarca : 126 cm. Yazdığım ilçelerin tamamı Karadeniz kıyısında yer alan ilçeler ve kar kalınlıkları kendi ölçümüm.

mesela golcukte yerlerde kar kalmadi bile 3-4 vardi o da eridi :) sahile yakin diye herhalde anlamadim

• @fatih277 sahile yakınlıkla bir ilgisi var mı bilmiyorum ama Gölcük yapı olarak biraz arada derede kalıyor gibi. Kütleler her defasında sıyırıp geçebiliyor. Yanı başınızda Yalova sağlam kar aldı ama size bir şey çıkmadı. Vallahi kardeşim DEK olmasaydı biz de kardan adam yerine sahilde kumdan kale yapıyorduk muhtemelen :D

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• @fatih277 sahile yakınlıkla bir ilgisi var mı bilmiyorum ama Gölcük yapı olarak biraz arada derede kalıyor gibi. Kütleler her defasında sıyırıp geçebiliyor. Yanı başınızda Yalova sağlam kar aldı ama size bir şey çıkmadı. Vallahi kardeşim DEK olmasaydı biz de kardan adam yerine sahilde kumdan kale yapıyorduk muhtemelen :D

Bence yoktur hocam Bandırmada sahil kenarında ama Türkiye'nin en çok kar yağışı orada şuan

valla oyle dostum..yalova tarıhınde boyle bir sey gormedi..caddeler bıle trafıge kapandı..kucuk bır sehır oldugu ıcın tvlerde yer verılmıyor ama efsane otesıydı..hele cuma gecesı yagan kar ı unutmıyacagım..5 6 saat goz gozu gormedi..

• Bandırma ne yaptı öyle ya :) halen daha kütle akınına uğruyor :) insanlar kardan bıkmıştır orda.

Bu tür miktarda ki karın çok görüldüğü bir yer değil.Tedirgin olanlar ve bıkanlar vardır fakat bir o kadar da bıkmayıp aksine eğlenen hala daha yağsın diye bakanda vardır :)

• @divane ben en son Sakarya Merkez de 2004 de 52 cm görmüştüm ama Karasu da eskilere soruyorum en son ne zaman yağmıştı böyle kar 1987 de 40-50 cm yağdığını hatırlayan var

• yalova deklerden neredeyse hıc etkılenmez..cok ilginc ama oyle..mgm 24 dıyor ama,ölçüm istasyonu denız kenarında..bıraz ıclere gırdıgın zaman dehset manzaralar var..ben 2004 de ıstanbulda yasıyordum..şişlideydım..o aksam dehset bır seydı..yalova kar acısından cok sanslı degıldır ama bu sefr cok sanslıydı..bundan sonrakı sıtemde umarım her yer aynı sekılde faydalanır..

• ana çıktı biraz yalnız gibi, bakalım takip etmeye başlarız yakında

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN