2015 Yılı Sonbahar Mevsimi Tahmini

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Çoğu tahmincinin Facebook daki sayfalarda diyim anlarsınız zaten popüler olanları , Bu kışın çok sert geçeceğini söyleyenler fazla bakalım nasıl olacak

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

• Çoğu tahmincinin Facebook daki sayfalarda diyim anlarsınız zaten popüler olanları , Bu kışın çok sert geçeceğini söyleyenler fazla bakalım nasıl olacak

Hepsini biliyorum ve ayni seyi soyluyolar ama neye gore ? Mesala kis boyunca ulke geneli saglam 3 sistem alsa. Ama 20 li dereceleride görse bide buna ne diceksiniz?? Kis kisligini yaptımi yapmadimi dersiniz ? Iste bu kis hem saglam kar olcak hem 20 li dereceler olcak iste buna bu kis sert diyemez kimse facebooktaki o tahminciler ne kadar kar yagarsa okadar sert olur mantığında hele ki el ninolu bi yilda ustelik kuvvetli el nino bide bu tarz yillarda ocak ayinda güneyli akim etkin olur sicaklik antalya gibi yerlerde denize gircek seviyede olur. Şubatta ise kuzeyli akimlar saglam olur antalyaya varana kadar soğuğu kar yagisi eksik olmaz Iste bu yilda buna yakın olucak benim tahminimce o yuzden son baharin son gunleri ve kisin ortasina kadar asiri. Heyecanliyim her turlu olayı ankarasindan tut istanbula kadar gözlemlicez.

• Ben de bu kışın sert geçeceğini düşünüyorum. Özellikle batı ve Afyon için. :D Bu sefer eskiden olduğu gibi bilgisizce söylemiyorum bunu. :D Eskiden QBO, PDO, MJO, ENSO vb. bunları bilmezdim. Kısaca batının ve özellikle balkanların şanslı olduğu, ortalama sıcaklık ve yağışın fazla olduğu bir sibirya kışı bekliyorum. Ama yine de Efsane-Semih efsanelik yapmadan emin olamayacağım. :D

• Hepsini biliyorum ve ayni seyi soyluyolar ama neye gore ? Mesala kis boyunca ulke geneli saglam 3 sistem alsa. Ama 20 li dereceleride görse bide buna ne diceksiniz?? Kis kisligini yaptımi yapmadimi dersiniz ? Iste bu kis hem saglam kar olcak hem 20 li dereceler olcak iste buna bu kis sert diyemez kimse facebooktaki o tahminciler ne kadar kar yagarsa okadar sert olur mantığında hele ki el ninolu bi yilda ustelik kuvvetli el nino bide bu tarz yillarda ocak ayinda güneyli akim etkin olur sicaklik antalya gibi yerlerde denize gircek seviyede olur. Şubatta ise kuzeyli akimlar saglam olur antalyaya varana kadar soğuğu kar yagisi eksik olmaz Iste bu yilda buna yakın olucak benim tahminimce o yuzden son baharin son gunleri ve kisin ortasina kadar asiri. Heyecanliyim her turlu olayı ankarasindan tut istanbula kadar gözlemlicez.
    87 kışı çok ılık ama bir okadarda yağışlı geçmiş mart ayındada ne olduğuda belli zaten.geçen senede bi 87 kışı bekleniyordu ama olmadı bu sene olsa hiç fena olmaz

• Şuan erken olsada hala iki seçenek var hava forumdada olduğu gibi belirli kişiler o iki seçeneğin üzerinde biri batının geçen yıla göre az ayğış alacağını birinin çok yağış alıp balkanlar olarak geçeceğini söylüyor ben şuan iki şık arasında duruyorum kasım ayı gibi bu iki seçenekden biri ya olacak yada ikiside olmayacak

• Twitterda ki SEAEFFECT adlı tahminci bu kışın bol karlı geçeciğini söylüyor.

Seaeffect53 @havaninotlari @KocatepeDogu
    Ortak tahmin sayılır aslında. Üçümüz de sık sık kış konularından bahsediyoruz. :D

Havanın Notları forumdaki Icould adlı üye. Tahminleriyle hiç ilgilenmediğiniz için gelmiyormuş öyle dedi bana. :)
    KocatepeDogu benim.

Einmal editiert, zuletzt von Root ()