Mart Kapidan Baktiracak

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Karadeniz'i bilemem ama benim mart ayında İstanbul için beklentim yok. İstisnai durumlar (1987 Martı) dışında İstanbul'da mart ayı pek kar yapmaz. Kar yağsa bile tatmin ediciliği çok düşüktür. Ben kafamda kışı bitirdim. Sistem olursa sevinirim ama olmazsa da üzülmem.

• Eskişehir'de travma yaşıyorum lütfen yeter artık sıkıldım soğuklardan, öğrenciyiz doğal gaz açamıyoruz yazıktır :) :) :) İstanbul'u ozledım en azından sıcaktı :D

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• yapılan yorumları okudum modelleri inceledim.gfs ve ecmwf mart ayı için sinyaller vermeye devam etmiş.sistem kesin olmamakla beraber martın ikinci haftası görünüyor.amerika mart ayının başından itibaren +'lı değerlere çıkacağından martın ikinci ve üçüncü haftasında ard arda sistemler alabiliriz.oradaki sistemin buraya gelmesi iki haftayı bulabilir.bekleyip göreceğiz.

• Subat ayi tahminimde 3 sistem bekledigimi soylemistim. Ucuncusu 6 Martta gelecek.Sistemin nereyi ne derece etkileyecegi belli degil.

Bahar ayi oldugu icin sistemin gelmeme ihtimali oldugunuda unutmayin.

Hocam Sibiryanın güçlenmediği hiçbir bahar sistemi bize pek yaramıyor biliyorsun...

Bu beklediğin sistem nasıl bir sistem polar mı?

• 2013 kışı bizim açımızdan kötü bir kıştı, ama hareketli de bir kıştı

Mart ayında özellikle kuzeyimize müthiş soğuklar inmişti ama güneyli akımlar yüzünden avucumuzu yalamıştık.Bu Mart ayı bakalım neler yapacak?

Mart ayında özellikle kuzeyimize müthiş soğuklar inmişti ama güneyli akımlar yüzünden avucumuzu yalamıştık.Bu Mart ayı bakalım neler yapacak?

İnşallah benzer bir senaryo olmaz

• Karadeniz Mart benim diyor.

Bu görüntü çok uzak... Nitekim okyanus üzerindeki görüntü yakın tarihte böyle kalmaz...

Marttaki sistemi bende bekliyorum ama 11 Mart 2011 sistemi gibi olur en fazla... Yani istanbul sahiller havada kar görebilir... Yüksekler belki tutar...

Kocaeli Sakarya Eskişehir Düzce Bolu çevreleri daha çok nasipleniyor Mart sistemlerinde...

• Eskişehir'de travma yaşıyorum lütfen yeter artık sıkıldım soğuklardan, öğrenciyiz doğal gaz açamıyoruz yazıktır :) :) :) İstanbul'u ozledım en azından sıcaktı :D

1 hafta önceki sistemde Eskişehirde miydin?

Eğer istanbul da değilsen çok şey kaçırdın...

Geçen hafta sizin uğurmumcudan sancaktepe bağlantı köprüsü var ya hani? İşte tam oraya gittim arabayla ve öyle bir kar bastırdı ki.. Köprünün üzerinen köprünün levhalarını görmek bile mümkün olmuyordu... 30 metreden ötesi tamamıyla dek yüzünden görünmüyordu... Arabanın içinde korktuk resmen... Dozer yolu açıyordu tam 30 saniye sonra siyahlık kalmıyor yol tekar bembeyaz oluyordu... Çok şey kaçırdın...

nerdeydin geçen hafta?

Eger halen sistemden bahsedemiyorsam ve en basta tarih soylerken yazdiysam afrika guney akimi diye korkum bundandir mart ayinda afrikadan gelen akimlar marti ilimanlastirir geneli boyledir.ama velakin sibiryada kuvvetli olusumlar olursa 87 gibi mart o zaman is yapar.konuyu yakinda acacagim simdilik semih hocamiz acmis konu birkac gun daha beklemek gerek diye dusunuyorum.