23 Şubat'ta Kuvvetli Soğuk ve Kar yağışı Gelecek

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zitat von angle555 pid='90159' dateline='1392550191'

Öğle modelleri de kötü inş düzelir.6 martta bir sistem gelebilir

Modelleri tam olarak ciddiye almak için çok erken :) beklenen sistem için önümüzdeki Çarşambadan itibaren modeller oturacak diye tahmin ediyorum. Modellerde gözükse de gözükmese de yinede üzülecek bir şey olmadığını düşünüyorum. Sonuçta tüm bu süreç hepimize güzel bir heyecan oluyor. 1987 de olduğu gibi Allahın işine karışamayız. Her an her şey olabilir. Umut edip modelleri takip etmek dışında yapabileceğimiz bir şey yok :) olacağı varsa zaten oluyor.

• keşke hayal ettiğiniz gibi olsa herşey ama olmuyor işte....bana istediğiniz kadar kızıp defolunda diyebilirsiniz...bende çok ısterdım ama olmadı işte...pendikçi denilen adam gibi kaynak falan belitmeden 23 unden sonra afet geliyor tarzında yazılar mı yazsaydım iyi olmak ıcın sizler adıa...umut tacirlii yapmak kadar yanlış bır sey yok..semih arkadaşımız elinden geleni yapmıstır bana göre...en azından verdiği tarihler tutmasada o tarihlere uygun verileri payşasmıstır..bana göre kendisinin tek hatası 15 gün öncesinden tarih vermesidir...hayallarler yaşamamayı öğrenmek lazım artık..pendikçi denen kişi cıkmıs dıyorki eger tahmınım tutnmazsa bir daha yazmam bilmem ne..zaten denılecek en basit şey budur..ne yapabilirki başka..burası sanal alem..kımse kmseyı zaten tanımıyor...yınede sız bır tavsıye pendikçi tarzındaki hokkabazlara itibar edip bosu bosuna hayal kırıklığı yasatmayın kendinize...

• Ulan terbiyesizler burda adam gibi tahmin yapan adamlara çamur atmayı bırakın SAYGI DUYUN LAN SAYGI!!!!! ....Aralık sisteminde de böyle yaptınız semih abi ve çoğu kişi geliyo derken , siz yok gelmicek aralıkta kar mı olur anca havada görürüsünüz diyodunuz ve o sistemde 30 cm kar aldık o sistemden sonra ne yüzle bu siteye gelip hala yorum yapaniliyosunuz anlamıyorum...Şubat sonu için çoğu tahminci gelme ihtimali var derken bi halttan anlamayan sizler semih abiye ya da diğer bu işle uğraşanlara çamur atıyosunuz.

Tahminler tutmasa bile tahmincilere diycek bişeyimiz yok adı üstünde adamlar TAHMİN yapıyor ve de bu işte önemli olan uzun süre önceden tahmin yapabilme 2-3 gün önceden herkes yapar...

Einmal editiert, zuletzt von brak54 ()

• Terbiyesizlik yapanlarla da ilgilenilecek arkadaşlar sizler lütfen polemiğe girmeyiniz.Konu dışına lütfen çıkmayalım.Iyi forumlar...

Einmal editiert, zuletzt von Samet ()

• yeni konu başlığı bahar yağmurları olarak belirlenmeli inş baharda bol sağnak alırız da barajlar dolaR... RABBİM rahmetini bizden esirgemez inş. keşka kar yağsaydı toprak için en bereketlisi o ama MEVLAM nasip etmedi pek fazla.... bundan sonra çok zor görünüyor ...ALLAH dan ümit kesilmez...

• Bugün foruma giremedim.dayım Ayderin aşağısındaki AR-DE-SOM balık çiftliğinde müdür ona gittim.hatta orda bile hafif kar yağdı.sonra dayıma rica ettim ve Aydere çıktık.10-15 cm arası kar vardı.bu gece güzel kar yağabilir

• Gfs modelinde bariz duzelme var.yola girmeyr basladi.tum kitayi kaplayan izlanda yok oldu.olmasi gereken yb ler yerini almaya basladi.

Simdi sira ecmwfde.bu aksamki ecmwf bize kapiyi aralayacaktir diye dusunuyorum.bu kisin en onemli guncellemeleri bu aksam ve yarin aksam ki ecmwf guncellemeleridir.kin kusucaklar bu aksamki ve yarin aksamki ecmwf guncellesini gormeden kinini kusmasin.

Einmal editiert, zuletzt von Hava_Forum ()