23 Şubat'ta Kuvvetli Soğuk ve Kar yağışı Gelecek

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kaç gündür çarşamba gününü beklemenizi söylemiştim.Beklediğim oluşum Ecmwf'ye yansımış durumda.

Archangelsk bölgesinden inen güçlü soğukların Avrupa'ya akması ile bu kış mevsiminde ilk defa bu denli güçlü soğukların güney enlemelere indiğini göreceğiz.Beklentim Azor'un desteğiyle soğukların Güneydoğu Avrupa'ya akmasıdır.Sistem gelirse derin a.b ve güçlü soğukla gelecek.Buda efsane ihtimalini artırıyor.

Bu sistem bütün kışı kurtarır.Eğer gelmezse rezil bir kış olarak tarihteki yerini alır..

Einmal editiert, zuletzt von Hava_Forum ()

• Zitat von Şevket Gökdemir9 pid='89604' dateline='1392191435'

Istanbul nasıl olucak?

Öyle bir tipi olucakki göz gözü görmüyecek.Özellikle senin oturduğun semt.

• Zitat von salim59 pid='89622' dateline='1392199253'

işin suyu çıktı iyice. Oldu olacak haziran deyinde bitsin.

Siz yeni bir üye değilsiniz bildiğim kadarıyla buraları az çok takip eden ve bizleri de tanıyan biri olarak nasıl bir yorum bu yaptığınız?

• Allah utandırmasın Üstad . Eğer bu maç oynanır ve bizim istediğimiz gibi biterse, o zaman ay sonu mart başı gibi bir play- off hakkımız mı doğuyor ne ? :D

Einmal editiert, zuletzt von Murat ()

• Toteme inanma totemsiz kalma ! Bu 23 şubat konusundan sonra size bir totem yapıyorum ; hatırlandığı gibi 11 aralık 2013 akşamı TT Arena da GS-Juventus maçında İstanbul 'a sezonun ilk adam akıllı kar yağışı gelmişti ve maç ertesi güne tatil edilmişti. Şimdi ise Efsane - Semih 'in yine dikkat çektiği 23 Şubat ve sonrasına yineTT Arena da 26 Şubat akşamı GS-Chelsea maçı var ! Eğer o a maçta kar yağışı ve ertesi güne iptali gelirse artık şaşırmam ve büyük olay olur :) ve benim inancım gitgide bu yönde ilerliyecek gibi. Yorum sizin..

Einmal editiert, zuletzt von Murat ()

• Ben katılmak beraber amerikan in doğuşu nun 180 den sonra ısındığında ama kanadanın doğuşu nun da ısınması gerektiğine inanıyorum çünkü o bölgede tepki verip İzlanda yi körüklüyor ancak ECMWF son senaryosundaki devasa soğuklar in ine bilmesi için azor desteği şart bence semih in yaptığı öngörü tamam ama soğuklar in bize ineceğini kesin söyleyemeyiz 23 24 tarihinden otelde ve sistemlerin gelmeme ihtimali de var bu görünen tablo sadece bi senaryo gerçeklik ihtimali de çok yüksek değil cumayi bekleyelim

• İnşallah semih abi gelsin bekliorum

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük olsun...

• Merhaba, siz değerli tahmincilere bir sorum olacak. Şimdi gazetede okuduğum ve sonrasında biraz biraz araştırdığım bir şeyi sormak istiyorum. Gazetede bu yıl için El Nino 'nun ortaya çıkabileceği, ortaya çıkması durumunda ancak Mart sonuna doğru El Ninonun varlığından söz edilebileceği ve 2014 yılının 2. yarısında etkili olabileceğini belirten bir makale yayınlandı. http://www.hurriyet.com.tr/dunya/25790950.asp

Bu okyanus akıntılarındaki değişim gerçekleşir ve sular ısınırsa bunun Türkiye'ye etkisi nasıl olur? Önceki yıllarda hava ile bu kadar ilgilenmediğim ve basınımızın bu olayı bölgesel görmesi nedeniyle adam gibi bir yazıya da rastlayamadığım için sizlere sormak istedim.

• Zitat von Ufuk Palabıyık pid='89639' dateline='1392209628'

Merhaba, siz değerli tahmincilere bir sorum olacak. Şimdi gazetede okuduğum ve sonrasında biraz biraz araştırdığım bir şeyi sormak istiyorum. Gazetede bu yıl için El Nino 'nun ortaya çıkabileceği, ortaya çıkması durumunda ancak Mart sonuna doğru El Ninonun varlığından söz edilebileceği ve 2014 yılının 2. yarısında etkili olabileceğini belirten bir makale yayınlandı. http://www.hurriyet.com.tr/dunya/25790950.asp

Bu okyanus akıntılarındaki değişim gerçekleşir ve sular ısınırsa bunun Türkiye'ye etkisi nasıl olur? Önceki yıllarda hava ile bu kadar ilgilenmediğim ve basınımızın bu olayı bölgesel görmesi nedeniyle adam gibi bir yazıya da rastlayamadığım için sizlere sormak istedim.

El nino bizi dogrudan degil dolayli olarak etkiler.el ninolu yilarda alcak basinc yani yagis bollugu vardir.la ninali yillarda ise yb bol olur ve yagis azdir.biraz el nino ihtimali olup olmadigini inceleyip ek yorum yazicam

• sistem gelecektir ama kuvvetli don riski var.havaların batıda 25 dereceyi bulmasından dolayı ağaçlar çiçek açmaya başladı.rizede henüz birşey yok.don olursa meyve ağaçları için iyi olmaz onu belirteyim