GFS ve ECMWF Yorumlamaları (12.02.2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zitat von wildleo1907 pid='89606' dateline='1392192975'

Bu sene yaz bir türlü gelmek bilmeyecek

Ne acayip bir yorum bu. Yaz gelince ne olacak ? yağmur yok, kar yok. Yağmayan rahmet için dua etmek yerine yazı ne yapacaksınız. Memleket kuraklıktan kırılıyor. Tarlarla mahsul yeşermedi bile. Bırakında kış kışlığını yapsın.

• Zitat von ad_celik pid='89607' dateline='1392193404'

Ne acayip bir yorum bu. Yaz gelince ne olacak ? yağmur yok, kar yok. Yağmayan rahmet için dua etmek yerine yazı ne yapacaksınız. Memleket kuraklıktan kırılıyor. Tarlarla mahsul yeşermedi bile. Bırakında kış kışlığını yapsın.

Sevgili Kardeşim, bu eleştiriniz bana mıydı?

• Zitat von wildleo1907 pid='89612' dateline='1392195324'

Sevgili Kardeşim, bu eleştiriniz bana mıydı?

Gelmesi beklenen sisteme istinaden övgü alamında söyledi iseniz sorun yok. Off artık yaz gelsin, yeter artık kış gitsin anlamında söyledi iseniz evet eleştirim size.

• Zitat von ad_celik pid='89614' dateline='1392196866'

Gelmesi beklenen sisteme istinaden övgü alamında söyledi iseniz sorun yok. Off artık yaz gelsin, yeter artık kış gitsin anlamında söyledi iseniz evet eleştirim size.
    Aramıza hoş geldiniz. Sizce hangi anlamda yazmış olabilirim?

• Zitat von wildleo1907 pid='89615' dateline='1392197837'

Teşekkürler. Her ne kadar yazmasamda bu formu çok uzun bir süredir takip ediyorum. Sizinde yaptığınız tahminleri okuyorum. Umuyorum ki övgü anlamında söylediniz. Aksi bir söylemin size uymayacağı kanaatindeyim. Bazıları var, bugün hava çok güzel, aman kar yağmasın, aman yağmur yağmasın. Yağmur kar yağmasa içme suyu bile bulamayacak haberi yok...

• Bu sene İlkbahar'ın özellikle ilk yarısının mevsim normallerinin genellikle altında geçmesini jet akımları ile sert poyraz fırtınalarının aralıklarla sıcaklıkları tek haneli değerlere çektiği günler yaşayacağımızı düşünüyorum.

• Ilık bir kışın ardından genelde serin bir yaz yaşanır.Bir daha ki sezonun daha yağışlı ve daha soğuk olmasını bekliyorum.Sadece geçmişe göre dedim.

• GFS akşam beklentime yakın çıktı kar sınırında sıcaklık var yani 5 cmden fazla olmayacak yada sadece havada yağacak benim beklentim bu şekildeydi gfs de bunu söylüyor ama sürekli değişen modellere ne kadar güven olur takdir sizlerin..

Einmal editiert, zuletzt von Gréy ()