12 Ocak'ta Hasret Bitiyor!..

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Efsane ve Sistemci aynı yolda buluştular ve bombayı patlattılar ! Hayırlısı ... Bakalım ocağın 11-12 sinden başalayıp Martın 17 - 18 ne kadar nasıl bir kışa gebeyiz ! Bu 2,5 aydan daha fazla olan süreçte afet-i devranlar efsaneler gelecek mi ? !!! Hep birlikte göreceğiz inşallah ... ;)

• Zitat von sistemci pid='79523' dateline='1388605808'

Kar filan yok siz kendinizi kandırıyorsunuz Tipi Kasırga Buz seli geliyor:D

şunu çok merak ediyorum.forumdakiler neden hep felaket senaryosu gibi kar istiyor? niye biri de usulca 10 cm yağsın demiyor?:D

• Bizim ülkemiz , 2004 ü 1987 yi kaç kere gördü ? Kendi meteorolji tarihinde acaba kaç efsane tabiri sistem aldı özellikle batı ve kuzeybatıyı kast ediyorum !!! Herhalde bir elin parmaklarını geçmez !!! Sebeplerinden biri ondan olabilirmi ! Hele bu verdiğim örnekleride yaşayanlar varsa ki onlardan biride benim ! :D Belki bundan dolayı karsever olarak istiyor işte insanoğlu ;)

• genelde böyle yüksek basınçlı sistemsiz günlerde hep bomba-efsane vb.(normal sistem beklenmez) ifadelerle sürekli sistem haberleri veriliyor.insanın aklı ister istemez kötü yerlere gidiyor.inşallah öyle değildir

• Bizim ülkemiz , 2004 ü 1987 yi kaç kere gördü ? Kendi meteorolji tarihinde acaba efsane tabiri sistem aldı özellikle batı ve kuzeybatıyı kast ediyorum !!! Herhalde bir elin parmaklarını geçmez !!! Sebeplerinden biri ondan olabilirmi ! Hele bu verdiğim örnekleride yaşayanlar varsa ki onlardan biride benim ! :D Belki bundam dolayı karsever olarak istiyor işte insanoğlu ;)

• Zitat von anteptekar pid='79530' dateline='1388607487'

şunu çok merak ediyorum.forumdakiler neden hep felaket senaryosu gibi kar istiyor? niye biri de usulca 10 cm yağsın demiyor?:D

Değil 10 cm , 10 metre yağsın ki , eriyen kar suları içme suyu kaynaklarımızdan barajları gölleri doldursun.Sapanca gölü, Burdur gölü çekiliyor.Yeraltı su hazneleri dolsun ki tarlalar sulanabilsin.Yağsın ki tarladaki tohumun üzerini kaplayan kar tohumu dondan korusun.Hem bembeyaz kar yağışını izlemekte ne güzel birşeydir.

• Kolaylıkla güzel model bulabilirsiniz aslında :D Açın GEFS perturbationlarını, güzel şeyler çıkar elbet(diyagramlara da bakabilirsiniz aynı şey), diyelim ki çıkmadı, NOGAPS'ın perturbationlarını inceleyin, elbet birkaç güzel çıktı bulursunuz, bulamazsanız GEM'in perturbationlarına bakın, elbet oradan çıkar, hadi diyelim ordan da çıkmadı, açın CFS'yi inceleyin. Zaten ordan da çıkmazsa geçmiş olsun :D

Einmal editiert, zuletzt von FRMHFHF ()