Ülkemizi Etkileyebilecek Sistemler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şahsen şu 3 aralık muammasının ardından herkesin beklediğinin aksine işlerin pek iyi gitmeyeceğini düşünmeye başladım. Belki 15 aralık civarı bir salınım gerçekleşebilir fakat pek kuvvetli olacağını düşünmüyorum. Ayı 20-25'ine kadar çöpe yolladım ben. Siz de pek beklenti içine gireyin derim. Benim için şov aralık son haftasından itibaren başlayacak. Umarım bu konuda yanılırım. Kış tahminimde bahsettiğim vortex'ler bana göre belirttiğim tarihler arası bize inmeye başlayacaktır :) Bunun dışında Azor uygun pozisyona gelirse her an inebilirler de :D

• Şahsen şu 3 aralık muammasının ardından herkesin beklediğinin aksine işlerin pek iyi gitmeyeceğini düşünmeye başladım. Belki 15 aralık civarı bir salınım gerçekleşebilir fakat pek kuvvetli olacağını düşünmüyorum. Ayı 20-25'ine kadar çöpe yolladım ben. Siz de pek beklenti içine gireyin derim. Benim için şov aralık son haftasından itibaren başlayacak. Umarım bu konuda yanılırım. Kış tahminimde bahsettiğim vortex'ler bana göre belirttiğim tarihler arası bize inmeye başlayacaktır :) Bunun dışında Azor uygun pozisyona gelirse her an inebilirler de :D

Katılıyorum.20'sinden sonra başlayabilir kış.

• Herhangi bir sikinti yok rahat olun.tek eksik azoru kuzeye cikaramamis gfs.ancak nao notr oldugu icin diger guncellemelerde cikacaktir.
    Kuzeyde mevsimine gore guclu soguklar var.mutlaka 1 tane guclu 2 tanede cerez kapmaliyiz aralik ayinda.

Ben hala 8-9 Aralıktan sonrasi için ümitliyim.Yanlız salınım başka yere kayarsa ozaman patlarız ve dediğine hak veririm.

• Bize indirilen sistemi hangi model veriyorsa onu takip etmeyin derim ben iyiyi görmek isteriz biz her zaman ama sonuç ortada.ecm her zaman daha iyidir uzun vadede.sistem dün dediğim gibi göründüğü gibi gelmicek bugunkü modeldeki gibi de gelmicek bahar havası vermiş resmen dygrmlar iyi aralık 2.hftası sistem ortada ama kuvveti tartışmaya açık salınım olursa kaymagını yeriz :D

• Dün burda 3 aralıkta istanbulda örtü bekleyen arkadasa gelsin bu modeller...:) olsun bır kac sefer böyle yanılgılar yaşıcaz elbet..bi daha söylüyorum..son 5 6 güne girmeden hiç bir modelı itibar etmeyiniz..isterse 850 de -20 göstersin şsterse artı 20...itibar edilmez...