2013 Sonbahar Tahmini ve Kış Öngörüsü

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sans bizde yok ne sansi hergun sistemmi almak istiyorsun allahtan korkun ekim ayindayiz daha yazin termik basinclar devrede ve hala bazi bolgelirimiz dogru dûrst yagis almamis ve sen gelib burda veryansin ediyorsunuz herhalde siz ekim basi sistemine kendinizi cok kaptirdiniz gecen sene ekim ayina bak ve bu ekim ayina bak daglar kadar fark var tabi bati avrupa mevsim olarak karadeniz iklimiyle ayni hatta onlar daha serin ve yagisli tabi oralara soguklar akacak siz amaciniz hergun soguk kar ve yagmur olsun aekadaslar ulkemiz hem cografi olarak ve enlem olarak bu seylere musait degil hergun soguk ve yagur olacak degil daha yeniyeni atmosfer soguyor daha yeni cephesel sistemler olusmaya basladi sizin tek eksiginiz sabirsiz olmak herseyin yeri ve zamani vardir yagmurunda karinda gunesinde sadece sabretmek.

Einmal editiert, zuletzt von EYÜP KARA ()

• Ay sonuna doğru batı avrupa kara teslim bizde pastırmaya....

Arşivler beni yanıltmayacak gibi duruyor :P Ay sonu salınımı Batı Avrupa'nındır diyebiliriz artık. Kasımın 7'sine kadar hiçbir şey yok coğrafyamızda "soğuma" babında ;)

Einmal editiert, zuletzt von FRMHFHF ()

• Arşivler beni yanıltmayacak gibi duruyor :P Ay sonu salınımı Batı Avrupa'nındır diyebiliriz artık. Kasımın 7'sine kadar hiçbir şey yok coğrafyamızda "soğuma" babında ;)

yerinde olsaydim okadar kesin ve emin konusmazdim aysonu beklentileri hala ve artarak devam ediyor arsiflere bakimta gitme cunku gecen yil ekim sonu buralarda serin ve yagisli havalar hakimdi hatirlamiyorsam ayin27 28 i gibiydi

Einmal editiert, zuletzt von EYÜP KARA ()

• İyi de arşivlere bakmak demek sadece geçen yıla bakmak demek değil ki. Şu yaşadığımız durumdan sonra genelde nasıl hava olayları gözlenmiş onu inceledim ben. Yanılma payı yüksek fakat ben elbet ulaştığım sonucu destekliyorum. Yoksa gönül ister ki -5'ler girsin tekrar

• İyi de arşivlere bakmak demek sadece geçen yıla bakmak demek değil ki. Şu yaşadığımız durumdan sonra genelde nasıl hava olayları gözlenmiş onu inceledim ben. Yanılma payı yüksek fakat ben elbet ulaştığım sonucu destekliyorum. Yoksa gönül ister ki -5'ler girsin tekrar

Yanilma payin yüksek degil üstad bende arsivlere bakarak tahmin yaparim genelde tutar direk 7 kasim diyemeyiz belki ama kasimin ilk günleride sicak olacak diyebiliriz :4722

• Ay sonu birşeyler olacaksa oda doğu karadenize olacak gibi ...

ne alakadi var nerden cikardin ayin 23 gibi bir sistem vardi oda kayboldu iste oydu d.karadenize yarayan oda kayboldu zaten aysonu sistemi gelip gelmeyecegi mechul daha sekli bile beli degil yani simdiden dogu karadenize yarayacak desen biraz abes olur yane yaklasik o tarihlerde yani ay sonu gibi yurdumuz enlemlerine bir salinim olabilirde olmayabilirde daha net degil arada bir sinyal verip kayboluyor ilerleyen gunlerde sekli semali belli olur.

• ne alakadi var nerden cikardin ayin 23 gibi bir sistem vardi oda kayboldu iste oydu d.karadenize yarayan oda kayboldu zaten aysonu sistemi gelip gelmeyecegi mechul daha sekli bile beli degil yani simdiden dogu karadenize yarayacak desen biraz abes olur yane yaklasik o tarihlerde yani ay sonu gibi yurdumuz enlemlerine bir salinim olabilirde olmayabilirde daha net degil arada bir sinyal verip kayboluyor ilerleyen gunlerde sekli semali belli olur.

benim tahminim bu hayırlısı artık..

• Arkadaşlar her şey ortada 23ü sistem filan yok sadece kırımdan doğuya giden sistemin eteklerinin eteği orta ve doğu karadenizde bir miktar serinleme ve yağış bırakması oldukça normaldir ;)

• Su son gelen 2 sistem cogu ilde mevsim normalleri ortalamalarini yakaladi.hatta gecen yerlerde var.bunun bide kasimi var.biz tahminimizde yagislarda azalma olmayacagini mevsim normallerinin yakalanavagini soylemistik.kurak sonbahar bekleyenlerin tahminleri cope :D

Einmal editiert, zuletzt von Hava_Forum ()