GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Ocak 2015)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • basraya bak maşallah gfs güncellemesinin sonuna doğru iyice coşuyor..kış bitmeden ocak başındaki gibi yada benzer bir sistem geleceğini tüm iyi niyetimle düşünüyorum,umarım gelir..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Benim kışım 8 şubata kadar arkadaşlar. Sizler için umut var. ;)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• basraya bak maşallah gfs güncellemesinin sonuna doğru iyice coşuyor..kış bitmeden ocak başındaki gibi yada benzer bir sistem geleceğini tüm iyi niyetimle düşünüyorum,umarım gelir..

Bu yorumun beni sinirlendirdi, iç kesimler ne olacak? Almışken her yer nasiplensin.

AF-YOK

• Herşey güzel gidiyor derken son 2 gündür sayısal modeller bozmaya başladı.Endeksler ve veriler sistem gelecek diyor.Şu an sorun yok daha şubata 1 hafta zaman varken bu tür değişimler sayısal modellerde mevcut olabiliyor.Önemli olan endeks ve veriler.Şubatın 10una kadar polar sistem olabilir diyor.Sonrası ise belirsiz.Haftaya pazar şubatın ikinci haftası ile ilgili konuşmak daha doğru olur.

• Ecmwf güzel bir çıktı sundu, tek sıkıntı hain bir Yb'nin sistemi tıkaması.

O Yb sadece sistemi geciktirebilir, Avrupa'dan gelen siklonlara dayanamaz.Yarın Allah'ın izniyle modeller -8'leri verecektir

• Son modellerden şunu cikarabiliriz.ay basina kadar bol yagmurlu bazi yerlerde kky li havalar olacak.insallah. ayin basindan itibaren sbirya guclenecegini artik belirtti.ama baştan da söylediğim gibi aslinda bi haftadır cok degismedi dogudaki y.b.bu y.b aslinda her kış olan bi basinc bunu yenmenin tek yolu sbirya veya iskandinavya dir.bunlar olmadan azor tek başına bişey etmiyor.suan icin sbiryanin batiya kaymasindan başka bi şansımız yok.simdilik sbirya batiya dogru yayilmayacak diyor modeller nerdeyse 1 haftadir ama yinede hafifde olsa ihtimal var.ha bide guneyden gelen anormal basra sicak hava akimida cabasi

• Ecm fena degil 5 subat 6 subata dogru -8 leri indirebilir azoru begendim ingiltereye daliyor

Bana çok iyimser bir mesaj atmışsınız gibi geldi.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Bu yorumun beni sinirlendirdi, iç kesimler ne olacak? Almışken her yer nasiplensin.

niye sinirleniyorsun güzel kardeşim,elbette hepimiz nasiplenelim,ocak başındaki gibi soğuklar gelsin tüm yurt etkilensin dedim,sen bundan ne anladın acaba?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Kisi bitirenler daha durun kis bitmedi yahu cok cosacagiz bi 20 gun kar gormedik diye merasimlere baslamissiniz hayirdir. :D Modeller kararsizlar ecmwf 144 ten sonra hep degisir bi gun bakarsin -12 verir bakarsin baska birgun -2 verir.Bu sistem eninde sonunda bizim oteleniyo ancak bu en fazla 10 subata kadar surer.Gronland blokaji,sibiryanin yanlis konumu duzelesiye kadar bekleyecegiz.Tekrar yazmaktan bikmadigim tek soz

"Sabreden derviş,muradına ermiş" ;) :)

Aralık zaten kötü geçti,ocakta büyük bir sürpriz olmazsa sadece 1 sistem almış olarak bitireceğiz,şubatın ilk haftasındaki sistem de gitti ama tek tesellim 25 kasım ve 6 ocak sisteminde aldığımız kar

• niye sinirleniyorsun güzel kardeşim,elbette hepimiz nasiplenelim,ocak başındaki gibi soğuklar gelsin tüm yurt etkilensin dedim,sen bundan ne anladın acaba?

Ocak başı sisteminde 100 km tepemiz kara gömülürken avucumu yalamıştım, Afyon'un kuzeyi-Eskişehir'in güneyini geçememişti, o sistem beni yerimde doğru durdurtmamıştı.

AF-YOK

• İşler hiçde iyi gitmiyor kabul etmemiz gereken cerçek şuanda bu ...modeller eski yıllardaki gibi takla atmıyor artık son teknoloji kullanılıyor değişecek deyip hefeslendirmek doğru değil....

• Bundan önceki yillarda da bu y.b görüunmus ve günlerce soguk ve durgun havalar olmuştur. Fakat bu sene oda olmadı. Basra ufurdukce ufurdu. Yoksa yillarca gordugumuz bi durum olacakti. Önceki yorumlardada gördüğünüz gibi ao ve nao güzel bi umutta orda var