İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Olası 9-10 ve 11 Ocak sistemine çok ama çok az kaldı. Önümüzdeki 48-72 saate düzeldi düzeldi yoksa sistemin beyin ölümünü değil komple verdik.

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• bu coğrafyada kar kış artık kolay kolay olamıyor iklim çok hızlı değişiyor ve gezegen ısınıyor...

• 1 gündeki degişime sapmaya bak u model çakalları bu işi bıraksın neymiş yapau zeka en ileri teknolloji imiş allahtan ileri birde normal olsa yandım en güzeli bekle gör .

• Şimdi sıkıntı şu sistem hep törpüleniyor evet ileriye bakmamak lazımda ya kardeşim sürekli mi güzel gözüken sistem illa ki kötüleşecek de haftalarca aynı sabit şekilde akan hava olduğu gibi gelecek valla içim daralıyor diyagrama baktıkça biraz güzel gözüken hemen eriyip gidiyor kötü olan aynı kötülükte kalıyor

• yarın -20 verirse şaşırmayın.

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• Bu akşamki model çıktılarıyla kıyasladığımızda aşağı yukarı bahsettiğim senaryolardan birine benziyorlar.

UKMO azıcık daha batılı olsaydı 24 saat içerisinde Godzillayı indirecekti.

ECMWF 3 numaradaki görselde bahsettiğim ile bire bir gelmiş :(

ICON aslında konum olarak fena değil ancak kuzeydeki soğukları koparamamış

GFS ve GEM ise daha çok 4 numaradaki ihtimal şeklinde ilerlemiş.

Sabah bahsettiğim gibi 9 ocaktaki dizilim oluşup AB'leri ortadan kaldırmadan bir çok ihtimali konuşabiliriz. O yüzden meşaleleri yakmadan veya kazık yedik moduna girmeden takibe devam ediyoruz :)

• Birazdan gece yarısı güncellememiz başlayacak. Genelde gece yarısı güncellemeleri bizlere uğurlu gelir. Merakla bekliyoruz :')

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

(1881-193∞)

• ICON güncellemesi ile mi alakalı bilmiyorum ama sistemde biraz toparlamalar olacak gibi.

(1881-193∞)

• Şaka gibi ya çok çok uzun olmayan bir vade için bu kadar oynak olmaları. Yapmayın abi bu işi. Ağaçlara çiçeklere meyvelere bakıp falan tahmin yapalım daha iyi. Karıncalarla konuşalım sizle muhatap olacağımıza

Bir günde -15’ten 0’a çıkmak nedir ya?

ENS uzun vade günlerce üzerimizde pide Azor öngörüyor mesela hem de 280lerde falan ama bakın görün fazlası olur azı olmaz negatiflik söz konusu olunca