İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Pazar günü etkileyecek olan sistem çok hızlı , ayrıca haraket ederken arkasından Y.B hızlı sokulup lodos'a boğuyor İstanbul'u. Yağış ve kısa süreli soğuk açısından güzel gözüküyor şükürler olsun ama şuan aldığımız görüntüler ile İstanbul'un yüksekleri maks bir kaç saat havada kar görürür. Tepki A.B olmazsa hızlı ve öfkeli bir sistemden öteye geçemez ama burada çok önemli bir nokta var. Eğer geçen hafta yağadığımız soğuk karakterli sistemi yaşamasaydık bu sistem de hayaldi. Bundan sonra gelecek sistem için iyi bir alt yapı.

• Bu sabah gelen GFS güncellemesine baktığımızda ayın 26'sından itibaren gelen soğukların kırpıldığını görüyoruz. Normalde soğuklar şehrimizde daha uzun bir süre kalacaktı fakat 28'inden itibaren kademeli olarak terk etmeye başlıyor. Bu aralıklar arasında kar alma ihtimalimiz yarı yarıya görünüyor. Biraz daha önümüzdeki güncellemeleri takip etmek gerekiyor.

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

(1881-193∞)

• Bu sabah gelen GFS güncellemesine baktığımızda ayın 26'sından itibaren gelen soğukların kırpıldığını görüyoruz. Normalde soğuklar şehrimizde daha uzun bir süre kalacaktı fakat 28'inden itibaren kademeli olarak terk etmeye başlıyor. Bu aralıklar arasında kar alma ihtimalimiz yarı yarıya görünüyor. Biraz daha önümüzdeki güncellemeleri takip etmek gerekiyor.

O zaman çok fazla gaza gelmemek gerekiyor

Bu bir rakım sistemi ve olaylar yaşa gör sistemlerinin süprizlerini bize unutturmamalı

0-100 rakım arası Kasımda havada kar görüyorsa bu bile başarıdır, nadirattandır ⛄️

Ülkemizde her şeyi berbat algılayan bir medya da var , beklentiyi uçuruyorlar

( ha yüksekler 6/8 saat coşabilir sistem günü bakarız )

Erzurum’un kış tedbirini sanki Afet bekleniyor gibi haber başlığı yapan bir medyamız var

Ben şu başlığı görünce aklıma neler geldi neler😆

• Bu kış 2010 kışına yakın gidecek gibi Lakin küresel sıcaklık 2.2 dereceyi de aşmış oldu bunda El-Nino + Su altı volkanı Tonga yanardağının etkisi ile küresel sıcaklık 0.8 derece artmış oldu en büyük sera gazı şu buharıdır. 850 hpa -15 görmek artık kolay kolay mümkün olmayacak gibi görünüyor .hep derim acil doğal yönden küresel ölcekte çok güclü volkanik patlama so² cıkışı lazım ki küresel sıcaklık 3 ila 5 derece düşsün, so² 30 km kadar çıkması gerekiyor 50 Tg gibi ...

• AKOM'un hava durumu tahmini

Valiliğin kar geliyor diyip AKOM'un yağmur vermesi :hfyeni (18):

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

(1881-193∞)

• Herkese merhabalar arkadaşlar,

Çatalca merkezden hava durumu şu şekildedir. Yaklaşık 15° civarlarında bir hava hakim. Rüzgârlı ama mutlu günlerin ardından insanın içini ısıtan bir hava var. Sınav haftasını tamamlamış bulunmaktayım hepinize destekleriniz için teşekkür ederim. Şimdi önümüzdeki güncellemelere bakma vakti modeller heyecan verici gözüküyor.

Saygılarımla

Hak0