Atmosferi Anlama Gayretleri ; Tele-bağlantı Sirkülasyon denklemleri

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Fakat çok iyi senaryo be yoldaşlar

-18 ilk defa Ukrayna’da günler sonra

Günler önce o sinoptiklerin o sıcaklıklarla olmayacağını ısrarla belirttik.2 dinamik YB tarafından kutba yakın yerlerden kıskaca alınan bir AB alanında -6 lar -8 ler mi olur.Sistemi vermeyi geçtik, en azından doğru çıktılar versinler.

• Günler önce o sinoptiklerin o sıcaklıklarla olmayacağını ısrarla belirttik.2 dinamik YB tarafından kutba yakın yerlerden kıskaca alınan bir AB alanında -6 lar -8 ler mi olur.Sistemi vermeyi geçtik, en azından doğru çıktılar versinler.

Çok kritik bir süreçteyiz , ECM napıp edip PH yada SSH bölgesinde yükselmeye yol vermeli , soğukların Güney enlemlere inmesi Rossby frekansları etkileşimleri sonucu ancak Geopotansiyel yükselme ile mümkün olabilir, SPV’de derin bir ikiye ayrılma bekliyorum , istiyorum, ümit ediyorum ( OLASILIK , ecek acak yok) Vorteksin Avrasya’ya sarkması ile ancak -12’ler görebiliriz

Ama beklediğim yarılma olursa 1 ay soğuklar güneye akıp durabilir ( OLASILIK)

Avrupa mı Türkiye mi ona Azor İzlanda dengeleri yön verir nitelikte

• Çok kritik bir süreçteyiz , ECM napıp edip PH yada SSH bölgesinde yükselmeye yol vermeli , soğukların Güney enlemlere inmesi Rossby frekansları etkileşimleri sonucu ancak Geopotansiyel yükselme ile mümkün olabilir, SPV’de derin bir ikiye ayrılma bekliyorum , istiyorum, ümit ediyorum ( OLASILIK , ecek acak yok) Vorteksin Avrasya’ya sarkması ile ancak -12’ler görebiliriz

Ama beklediğim yarılma olursa 1 ay soğuklar güneye akıp durabilir ( OLASILIK)

Avrupa mı Türkiye mi ona Azor İzlanda dengeleri yön verir nitelikte

Tabiki temenni edecez ,ümit edecez usta.İskandinavya bölgesinde bir hareket var.Azor oldukça güçlü ve aynı konumda en az 200 saate yakın kalıyor.Atlantik civarı biyerden darbe yemesi olası..Aslında ECMWF kaç gündür yokluyor.Ama EPS den ışık alamadık.Avrupa mı Türkiye mi Ülkenin batısı mı ,doğusu mu bu vadeden bilen babayiğit,gitsin ECMWF ye rakip olsun 2 milyar dolar toplar:)

• Çok kritik bir süreçteyiz , ECM napıp edip PH yada SSH bölgesinde yükselmeye yol vermeli , soğukların Güney enlemlere inmesi Rossby frekansları etkileşimleri sonucu ancak Geopotansiyel yükselme ile mümkün olabilir, SPV’de derin bir ikiye ayrılma bekliyorum , istiyorum, ümit ediyorum ( OLASILIK , ecek acak yok) Vorteksin Avrasya’ya sarkması ile ancak -12’ler görebiliriz

söylediğim olmasa da buna yakın sinyalleri ECM de verdi ,, yarılma belirtileri var ama güç toparlaması şart ,bu sıcak senaryo çıkar muhtemelen, ayrıca 48 h sonrası çok daha sert olur, heyecanlı takipler başlar , artık -14’ler -16’lar Avrasya’da güneye ara ara sarkıyor senaryolarda , Gfs ana senaryo ise en geç yarın bi -14 denemesi yapar bize , mutlu ve umutlu bir şekilde takip ediyorum ELHAMDULİLLAH ✅🇹🇷

Akli melekelerini insanlığa hizmet yolunda umut ve iyi niyetle kullanan “insanlara” selam olsun

• Polar bölgede Geopotansiyel devinim gelişmelerde dominant etkendir , basınç alanları orada çok çabuk değişir , önemli olan morlukların karakteridir , yarılma net olarak görülüyor

Doğu Sibirya ile Batı Sibirya arasındaki semi termik yüksek bizim için çok önemli olacak 2-3 güncelleme sonra

• Polar bölgede Geopotansiyel devinim gelişmelerde dominant etkendir , basınç alanları orada çok çabuk değişir , önemli olan morlukların karakteridir , yarılma net olarak görülüyor

Doğu Sibirya ile Batı Sibirya arasındaki semi termik yüksek bizim için çok önemli olacak 2-3 güncelleme sonra

Ben haftaiçi Aykut53 u yoğun mesaiye çağırdım ama olurda patlarsak mesaileri bize yazar😂

• İşte yarılmayı onaylayan ( Split de değil Disp de değil ) Sibirya kökenli bir senaryo , yarılma gerçekleşirse ( OLASILIK) -16 akar bu senaryoda ( ihtimal )

Okuma yazma bilmeyen bir iki troll için her mesaja e. Kadar OLASILIK yazıyorum 😆

• İşte yarılmayı onaylayan ( Split de değil Disp de değil ) Sibirya kökenli bir senaryo , yarılma gerçekleşirse ( OLASILIK) -16 akar bu senaryoda ( ihtimal )

Okuma yazma bilmeyen bir iki troll için her mesaja e. Kadar OLASILIK yazıyorum 😆

Konu başlığı çılgın düşünceler değil mi.Belki Sibiryayı Türkiyeye indirecez.Olmadı kutbu da kankisi yapacaz.Çılgınlık bizim işimiz:))