Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
    • Offizieller Beitrag

• Cenk hocaya göre resmen kendi haritasından doğu marmara segmentine oldukça yakın,..

Beklenen büyük depremin Cenk Hoca'nın öngördüğü şekilde Doğu Marmara'dan gerçekleşeceğini düşünüyorum ben. Bu da en kötü senaryo sanırım doğru mu hocam? :(

• Offizieller Beitrag

Beklenen büyük depremin Cenk Hoca'nın öngördüğü şekilde Doğu Marmara'dan gerçekleşeceğini düşünüyorum ben. Bu da en kötü senaryo sanırım doğru mu hocam? :(

orasını bilemeyiz, kumburgaz segmentide gayet riskte ayrıca 6 şubat depremleri bambaşka meknizmalarıda gösterdi bize. Sadece d.marmara segmenti kırılırsa evet en kötü senaryo olur ama unutmamak gerekir ki Cenk hoca haklıysa Marmarada deprem bekleyen sadece d.marmara segmenti yok, 1766-1 ve 2 faylarıda sürelerini doldurmuş durumdalar bide üstüne d.marmara segmentinin depreminden gelecek stresi alarak yakın zamanda kırılabilirler, dua edelim maraştaki gibi 7.7-7.8 lere fırlamasın büyüklük..

• orasını bilemeyiz, kumburgaz segmentide gayet riskte ayrıca 6 şubat depremleri bambaşka meknizmalarıda gösterdi bize. Sadece d.marmara segmenti kırılırsa evet en kötü senaryo olur ama unutmamak gerekir ki Cenk hoca haklıysa Marmarada deprem bekleyen sadece d.marmara segmenti yok, 1766-1 ve 2 faylarıda sürelerini doldurmuş durumdalar bide üstüne d.marmara segmentinin depreminden gelecek stresi alarak yakın zamanda kırılabilirler, dua edelim maraştaki gibi 7.7-7.8 lere fırlamasın büyüklük..

İşte tek seferde komple kırılırsa Allah korusun. Öyle olursa 7,8 falan mı oluyor? Çünkü ben böylesine stres biriktirmiş faylarla 7, 7,4 gibi büyüklüklerle kurtulabileceğimizi sanmıyorum. Nedense en kötüsü olacakmış gibi hissediyorum. :(3232

• Offizieller Beitrag

İşte tek seferde komple kırılırsa Allah korusun. Öyle olursa 7,8 falan mı oluyor? Çünkü ben böylesine stres biriktirmiş faylarla 7, 7,4 gibi büyüklüklerle kurtulabileceğimizi sanmıyorum. Nedense en kötüsü olacakmış gibi hissediyorum. :(3232

bunu yaşayınca göreceğiz, ama maraştaki gibi 60-100sn içerisinde 3 depreme denk gelebilir, buda d.marmara segmenti 1766-1 ve 2 segmentlerinin kırılmasını sağlarsa 7.7-7.8 leri görebiliriz. Maraş depremide bu tarz bir çoklu kırılmayla o büyüklüğe ulaştı.

• orasını bilemeyiz, kumburgaz segmentide gayet riskte ayrıca 6 şubat depremleri bambaşka meknizmalarıda gösterdi bize. Sadece d.marmara segmenti kırılırsa evet en kötü senaryo olur ama unutmamak gerekir ki Cenk hoca haklıysa Marmarada deprem bekleyen sadece d.marmara segmenti yok, 1766-1 ve 2 faylarıda sürelerini doldurmuş durumdalar bide üstüne d.marmara segmentinin depreminden gelecek stresi alarak yakın zamanda kırılabilirler, dua edelim maraştaki gibi 7.7-7.8 lere fırlamasın büyüklük..

Hocam 7.8 civarı tek seferde kırması yerine 7.4-7.5-7.5 gibi 3 tane yaşamamız nispeten daha iyi kötünün iyisi tabi tek seferde boşaltacağını 3 parça halinde boşaltması

İstanbul’un küçük avantajlarıda ana fayın karadan geçmemesi ve 15-20 km uzakta olması ve fayın doğu batı doğrultulu olması eğer fay güney kuzey doğrultulu olsaydı daha kötü olurdu denizin azda olsa depremi biraz sönümlendirici etkisi yapması 0.1 magnitüd te olsa sönümlendirir gibi

• Offizieller Beitrag

Hocam 7.8 civarı tek seferde kırması yerine 7.4-7.5-7.5 gibi 3 tane yaşamamız nispeten daha iyi kötünün iyisi tabi tek seferde boşaltacağını 3 parça halinde boşaltması

İstanbul’un küçük avantajlarıda ana fayın karadan geçmemesi ve 15-20 km uzakta olması ve fayın doğu batı doğrultulu olması eğer fay güney kuzey doğrultulu olsaydı daha kötü olurdu denizin azda olsa depremi biraz sönümlendirici etkisi yapması 0.1 magnitüd te olsa sönümlendirir gibi

doğa bize ısmarlama yapmayacak tabi, hangisi daha iyi kötü bilemem ancak şuna hazırlıklı olmamız lazım 7.4 ve üzeri bir deprem(ler) bizi bekliyor..

• Hocam 7.8 civarı tek seferde kırması yerine 7.4-7.5-7.5 gibi 3 tane yaşamamız nispeten daha iyi kötünün iyisi tabi tek seferde boşaltacağını 3 parça halinde boşaltması

2020 Kuşadası depreminde, İzmir'de yıkımın olduğu Bayraklı merkez üssüne 70-80 km uzaklıktaydı ama yine de kurtulamadı. Hep klasik bir sonuca varıyoruz: zemin yapısı. O yüzden denizin altından geçmesine güvenmemek gerekir.

• Ya "halkımız marmara denizinden uzak dursun " açıklaması nedir Allah aşkına. Gecenin 2sinde çok severim ben denize açılıp yüzmeyi, balık tutmayı falan. Sanki Hint Okyanusunda, haitide falan yaşıyoruz gibi saçma sapan tusunami misali argümanlar ile gelmeyin artık be. Halka değil pek sevgili yetkililere serzenişte bulununda sağlam yapılar yapılsın. İstanbul'dan Anadolu'ya göçü teşvik edici projeler öngörün. Sinirlenmemek elde değil yemin ederim

• doğa bize ısmarlama yapmayacak tabi, hangisi daha iyi kötü bilemem ancak şuna hazırlıklı olmamız lazım 7.4 ve üzeri bir deprem(ler) bizi bekliyor..

Şener hocaya göre böyle birsey olmayacak.Onuda çok dinlemiştim hocam parça parça fayların olduğundan dolayı kırılmasın kısa kalacağını ve şiddetin en fazla 6.5 olacağının hala arkasinda

• Offizieller Beitrag

Şener hocaya göre böyle birsey olmayacak.Onuda çok dinlemiştim hocam parça parça fayların olduğundan dolayı kırılmasın kısa kalacağını ve şiddetin en fazla 6.5 olacağının hala arkasinda

ben katılmıyorum hocam, katılmayan birçok bilim insanı da var.

• Asgari ücretle çalışıyorsan ve kiracı isen Marmara bölgesinden hızlıca taşınacaksın

Emekliler içinde geçerli bu , emekli ve kira da oturuyosan hızlıca göç et bu bölgeden

Depremde ölmesen bile , oluşacak o kaos ortamında günlerce sürecek o olumsuzluğun içinde yaşamak zorunda kalacaksın

İstanbul , Kocaeli , Bursa , Yalova bu illerin ağır yıkımı ve oluşacak kaos durumu , 6 Şubat depremlerine benzemez

Allah sonumuzu hayır etsin

• Abi hanımı razı etmeye çalışıyorum...Bir kabul etse soluğu Sivas veya memlekette alacağım.

Şehir daha doğrusu bölge asgari ücretle çalışan bir aileye her koşulda maalesef çok acımasız.

• Abi benim şuan oturduğum sokak çıkmaz sokak ve sokağın en sonundayım, olası bir depremde oluşacak enkazda ben kurtulma olasılığı bile görmüyorum, bu yaz istanbuldan göç etme gibi bir planım var allah izin verirse bakalım