Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu kadar iğrenç bi kış sezonu hatırlamıyorum son yılların en kötüsü

Daha iğrençleri ömrümüz yeterse geride bunlar daha başlangıç. Çocuklarımız belki kartopu nedir onu bile bilmeyecek

• Üst tarafa dikkat ettimde 693. Sayfada hocam kelimesini sevmesenizde orada bi barça tiki taka ları dönmüş o kalitede sohbet valla şahane 8) (Diyagram işinde maalesef haklı çıktım ama o soğuk hava hiç bozuk yolu seçmez :)

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• Acaba Ben ULL bekliyorum dedim diyemi koparmıyor osmanım.Böyle gurur yapacaksa oynamayalım😂

Ull koparma ihtimali yüksek ümit yüksek yatay hareket ederse al sana Kafkas sistemi. Gece bülteni sende kanka ben yatar sabah güzel yazılarla gel 😂

• ardahan’a da çok güzel kar yağmış işte kışın uç noktaları,örneğin karadeniz sahilimizde çok sağlam kar yağar kış güzel geçti dediğimiz yıllarda ardahan için o kış bu kadar yoğun ve miktarı yüksek kar olmamıştır,bizim berbat dediğimiz kışta bazı noktalar örneğin şu an ardahan uzun yılların en iyi örtüsünü almıştır kendi adına bereket versin ayaza çeker şimdi üstüne yağmasa da en az 20 gün erimez:)

• Ull koparma ihtimali yüksek ümit yüksek yatay hareket ederse al sana Kafkas sistemi. Gece bülteni sende kanka ben yatar sabah güzel yazılarla gel 😂

Beste yaptık,şiir yazdık kardeşim.Daha ne yapalım.Şu yok zamanda bir kafkas sistemi alırsak bizim millet sahilde kar banyosu yaparlar sevinçten.GFS gece güncellemesi ve sabah güncellemesini tek gözle takip ederken,küfür gırla gitmesin de lazım değil😂

• Tipik sibirya ve ucunda oluşan siklon ile üste dönüp durdu şöyle okkalı doyurucu kafkasları da aşıp gelemedi bakalım devamı ull verir mi ama yükseğin kafası halen karışık,kısmen dikine izobar değik fazla yatay ki bu sibirya olduğu için ama toplanırsa bizi de toplar

• Ordu da gerçekleşen gecenin en düşük sıcaklıkları

Ordu, Mesudiye, MESUDİYE-1,5
    Ordu, Kabadüz, ÇAMBAŞI KAYAK MERKEZİ0,7
    Ordu, Çatalpınar, ÇATALPINAR2,5
    Ordu, Aybastı, AYBASTI/TOYGAR KÖYÜ3,7
    Ordu, Akkuş, AKKUŞ4,2
    Ordu, Perşembe, PERŞEMBE/KIRLI BELDESİ4,6
    Ordu, Altınordu, ORDU ÜNİVERSİTE KAMPÜSÜ5,5
    Ordu, Gürgentepe, GÜRGENTEPE5,6
    Ordu, Mesudiye, MESUDİYE/TOPÇAM6,1
    Ordu, Kabadüz, KABADÜZ/YOKUŞDİBİ BELDESİ6,2
    Ordu, Gölköy, GÖLKÖY6,3
    Ordu, Fatsa, FATSA6,7
    Ordu, Çaybaşı, ÇAYBAŞI6,9
    Ordu, Korgan, KORGAN7,0
    Ordu, Aybastı, AYBASTI7,5
    Ordu, Ünye, ÜNYE BALIKÇI BARINAĞI ANA MENDİREK FENER8,0
    Ordu, Perşembe, PERŞEMBE/EKİNCİLER KÖYÜ8,0
    Ordu, Çamaş, ÇAMAŞ8,1
    Ordu, İkizce, İKİZCE/ŞENBOLLUK8,3
    Ordu, Fatsa, FATSA/ILICA8,4
    Ordu, Altınordu, ORDU8,5
    Ordu, Ünye, ÜNYE8,6
    Ordu, Ulubey, ORDU/ULUBEY8,7
    Ordu, Kumru, KUMRU8,8
    Ordu, Perşembe, PERŞEMBE/YASONBURNU FENERİ9,1
    Ordu, Kabataş, KABATAŞ10,2
    Ordu, Gülyalı, ORDU ŞAMANDIRA10,5
  • Ah o üsteki yb yumurta olmasa iyi idi isobarlar doğu batı değil kuzey güney olsa aksa gelse ama işte yer şekilleri çokta imkan vermiyor

• Ecmwf ana fikir şimdilik iyi sistem Avrupada kalacağına şimdilik Kafkasta kalsın sorun değil. Ufak basınç yerleşimleri ile buralar bayram yeri olur. Avrupa riski şuanlık %20 Kafkas riski %20 ülkemize gelme ihtimali %60

• Sabah beri

50 ECMWF senaryosu+ ana çıktı

30 GEFS senaryosu +ana çıktı

20 GEM senaryosu +ana çıktı

Peşine CFS,KMA,CMA,NASA,,NAVGEM,ICON,JMA

Tek tek inceledim.Ve Modellerden fikir alabileceğimiz ROTA hiçbir şekilde yok.Kimi o yana kimi bu yana.Kimi ortada kimi aşağıda.Yani bize diyorlar ki “bir şeyler olacak ama ne bizde tam kestiremiyoruz”:)))

• Her sene bu seneden kötüsü olmaz diye düşünüp her sene daha kötüsünü yaşamak gerçekten üzücü. Sahilleri bırakın bu sene köylerde bile doğru düzgün bir kar göremedik. Yağışlı -5, -6 bir sistem gelsin yeter bu kış bana

• Yağsada şu havada ki mikrop kırılsa 7 gündür halsiz halsiz halsiz yatıom kulağım tıkalı sürekli burun akıntısı illah ettim bezdim ya İlk defa böyle oldum nedir bu ya 😒 Vardır Rabbimin bir bildiği hayırlısı diyorum ama bu kulak tıkanıklığı çok rahatsız ediyor insanı