Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Tayfunum ,

Bu sözü bu sene çok duyuyorum , mart son hafta bi don hadisesi yaşadık uzun yıllar önce bahçeye girmemiştik , sanırım ona benzer bi tablo oluşacak gibi

Aslında mahalli idareler seçimi olması bir travma bizde, bu yüzden böyle düşünüyoruz abi. Yoksa henüz elle tutulur bir bilimsel veri yok.

Bana sorarsan, şubat ikinci yarı kış yeniden başlarsa, ki ihtimal kuvvetli, böyle bir ihtimal çok az.

Ayrıca el nino senelerinde yanık hadisesi az oluyor benim şahsi gözlemim.

Mart ayıda normallerden soğuk gözüküyor şu an verilerde, o yüzden erken açma olmayabilir, dolayısıyla yanık riski de az olur

• Aslında mahalli idareler seçimi olması bir travma bizde, bu yüzden böyle düşünüyoruz abi. Yoksa henüz elle tutulur bir bilimsel veri yok.

Bana sorarsan, şubat ikinci yarı kış yeniden başlarsa, ki ihtimal kuvvetli, böyle bir ihtimal çok az.

Ayrıca el nino senelerinde yanık hadisesi az oluyor benim şahsi gözlemim.

Mart ayıda normallerden soğuk gözüküyor şu an verilerde, o yüzden erken açma olmayabilir, dolayısıyla yanık riski de az olur

İnşallah böylesi yanık hadiseleri yaşamayız kardeşim

Mart ayında yaşadığımız o süreci hiç unutmuyorum, gene böyle bir seçim gecesi olmuştu

• Hakkaten bu nedir yahu.

Gelmese de hiç olmazsa model sonlarında görelim :hfyeni (18): Göz hakkı diye birşey var

Kuzeydoğudan süzülenin rotasında okeyiz.Şimdi bestem geliyor…

Grönlandı kapatalım.

İskandinavyayı açalım.

Biz bu sistemi

Avrupadan değil de

Kafkaslardan çalalım.

Div riv riv de riv riv.😂

• Toprak ,

Batum dostluk grubu heyeti içinde yer almayı istiyorsan açıkçası söyleyebilirsin :hfyeni (18): :hfyeni (18):

Güzel anılar yaşamış olursun ^^

Toprak ben ukrayna dostluk grubundaydım ancak malum ordada savaş var grup dağıldı🤣🤣

• 2022 Mart sinoptikleri diyosun ;)

Al bi bestede benden.

Bi diyor 2020

Bi diyor 22.

Hayaller boşa çıkınca

Hep kakara kikiri

Div riv riv de div riv riv

İki oda bi salon.

Sıktı artık bu Balon :hfyeni (18):

• Şimdi şubat ortası ile ortalık karışıyor görünüyor inşallah 2018 şubat faciası olmaz veriler ne alemde grönland blokajı desteği var mı olumsuz anlamda, akış ne tarafa ağırlıklı kabataslak son durum nedir bu kış böyle kıytırık bitmemeli mart da da olsa adam akıllı kar almamız lazım…

• Şimdi şubat ortası ile ortalık karışıyor görünüyor inşallah 2018 şubat faciası olmaz veriler ne alemde grönland blokajı desteği var mı olumsuz anlamda, akış ne tarafa ağırlıklı kabataslak son durum nedir bu kış böyle kıytırık bitmemeli mart da da olsa adam akıllı kar almamız lazım…

Bu NAO ile Grönland blokajı olacaksa buyursun olsun.İspanyaya kadar da yolu açık olsun:))

• İnşallah böylesi yanık hadiseleri yaşamayız kardeşim

Mart ayında yaşadığımız o süreci hiç unutmuyorum, gene böyle bir seçim gecesi olmuştu

2014 martıydı herhalde bizim köyde 300 rakımda o sene 20cm e yakın kar vardı yükseklerle bariz fark olmamakla beraber hiç de unutmam o günü muhtarlık seçimi için oy kullanmaya gelen vardı dünürlerden evde 10 15 kişi falan vardı çay sohbet muhabbet tam Abdullah abilik ortam yani :D

• Avrupa'ya verirse sistemi sistem bizim diye sevinecem hemde kesin bir şekilde şuan derhal modeller sistemi İtalya Almanya hattına çekmeli ben artık Marmaradada Kafkaslardada sistem görmek istemiyorum bu seneyi de katarsak 2022 yi de katarsak çok sistem kaçtı heleki o sene olan Aralık sisteminin kuyruk acısı 2018 dende büyük bu sene kaçanlarla pek bir farkı yoktu da mesela 13 Ocak tada aynı potansiyel ay sonu önümüzdeki kaçtı sayılır hepsindede -16 -18 potansiyeli varken hepside kaçtı önceden sistemler olurduda bu kadarda derinleşmezdi şimdi tepede iyi soğuk biriktiriyoruz fakat bir tane bile doğru düzgün yakaladığımız yok

Edit

Bu sene Aralıkta kaçırdıklarımızda dahil

Bu konuda şuan en iyi gfs gidiyor maşallah diyelim