Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Önümüzde yenecek bir yemek var ancak ilk sistem kıyılara kuvvetli yağışla beraber kky ikinci havada saf kar ancak yerde tutmayan üçüncü yani 20 sonrası çatır çutur kar diye tahmin ediyorum

• Önümüzde yenecek bir yemek var ancak ilk sistem kıyılara kuvvetli yağışla beraber kky ikinci havada saf kar ancak yerde tutmayan üçüncü yani 20 sonrası çatır çutur kar diye tahmin ediyorum

Gayet aklı başında, adım adım teorisine uygun bir tahmin. Tebrik ederim değerli dostum.

Eğer şu 10 sistemi olmasaydı, bunların hiçbirinin yolu açılmazdı.

Yani bazen burun kıvırdığımız şey, hazinenin anahtarıdır

• Gayet aklı başında, adım adım teorisine uygun bir tahmin. Tebrik ederim değerli dostum.

Eğer şu 10 sistemi olmasaydı, bunların hiçbirinin yolu açılmazdı.

Yani bazen burun kıvırdığımız şey, hazinenin anahtarıdır

Değerli kardeşim gençler çok sabırsız hemen olsun istiyorlar ama herşey sırayla en son aldığımız en soğuk izoterm-5 di şimdi sırayla - 6 - 8 ve daha altı diye gidecek. Dediğin gibi 10 sistemi altyapı olarak yani patern değişimi açısından önemliydi sonrası zaten kızak gibi kayar.

• Bak ne güzel olumsuz düşüncelerini güzel bir şekilde dile getirdi arkadaşımız.Harikasın.

Sağolun hocam kar'ı çok özledik artık gelsin benim için sabır önemli ben beklerim ya bana deseler kar 1 ay sonra yağacak ama kesin olarak yağacak yani beklemeyen namert fakat şöyle bişey var sistemin tarihi yakın olduğu zaman modeller bı anda çekince insan biraz garip oluyor ümit verip almasın duygularımızla oynamasın modeller net olsunlar 1-2 ay beklemek kolay net olmaya 😂

• Böyle bir diyagram varken umutsuzluk için çok erken o sene bu sene mi bilmem de bu senenin güzel geçeceğini umuyorum. :)

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• Sağolun hocam kar'ı çok özledik artık gelsin benim için sabır önemli ben beklerim ya bana deseler kar 1 ay sonra yağacak ama kesin olarak yağacak yani beklemeyen namert fakat şöyle bişey var sistemin tarihi yakın olduğu zaman modeller bı anda çekince insan biraz garip oluyor ümit verip almasın duygularımızla oynamasın modeller net olsunlar 1-2 ay beklemek kolay net olmaya 😂

Hacı sen ne yaptın. Nerden bulalım 1 ay tutarlı vadeli modeli :hfyeni (18):

• İcon akşam güncellemesini bölgemiz kıyıları adına 13 14 sisteminde epey iyileşme var. Eğer böyle gelecek olursa diyerekten rüzgar yönü samsun ve trabzon illerimiz için güzel. Diğer illerimiz zaten alıyor. Tabiki bu değerlendirmeyi sadece bu icon güncellemesine göre yapabiliriz. Ancak kendi beklentime gelirsem 13 14 sistemi adına orta karadenizin daha şanslı olduğu soğuk bakımından, kıyı illerimizde en kötü havada kar görülebileceğini düşünüyorum ancak hala bir netlik yok yanlış anlaşılmasın 13 14 sistemine nokta koymak için 2 3 gün daha süre var önümüzde en az