Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Az önce ICON güncellendi.O da tam olmasada GFS ye benzedi.Peki niye bana ECMWF nin sinoptiği daha mantıklı geliyor.Çünkü Azor 168.saat tibari ile 1045 lik duvar ile ingiltere ve iskandinavya hattına dayandığı zaman karşısında neredeyse AB alanı yok.Halbuki o kadar güçlü bir yüksek basınç karşısında güçlü bir AB alanı yaratır.Sadece ECMWF de 995 hatta 990 lık bi siklon tekrar atağa kalkıyor.Ben 3-5 e bakmam akşam ECMWF ile noktayı koyarım kafada yüzde 80 oranında:)

• Az önce ICON güncellendi.O da tam olmasada GFS ye benzedi.Peki niye bana ECMWF nin sinoptiği daha mantıklı geliyor.Çünkü Azor 168.saat tibari ile 1045 lik duvar ile ingiltere ve iskandinavya hattına dayandığı zaman karşısında neredeyse AB alanı yok.Halbuki o kadar güçlü bir yüksek basınç karşısında güçlü bir AB alanı yaratır.Sadece ECMWF de 995 hatta 990 lık bi siklon tekrar atağa kalkıyor.Ben 3-5 e bakmam akşam ECMWF ile noktayı koyarım kafada yüzde 80 oranında:)

İmza. Hani eskiden şiir gibi sinoptikleri bozan, durduk yere doğu kanadın ortalarında pörtleyen ikinci ab.

Normalde bir çok sistemi sınırda bırakırdı, sayar söverdik, bu seferde ona muhtacız. Cem Karaca deyişiyle, hayat ne garip :)

• 20'sinden sonrası için İLK ben yazmıştım. Normalde böyle yazmayı sevmem ama bazıları tahminlere çöktüğü için yazmak mecburiyetinde oluyorum. Akşam analiz yapacağım :)

• 20'sinden sonrası için İLK ben yazmıştım. Normalde böyle yazmayı sevmem ama bazıları tahminlere çöktüğü için yazmak mecburiyetinde oluyorum. Akşam analiz yapacağım :)

Sayin hocam 20 sinden sonra beklediğiniz Karadeniz sistemi mi yoksa ülke sistemi mi?

Bu yazdıklarımı okudunuz.Şimdi gidin GEM güncellemesini izleyin:)Aslında GEM ve ECMWF çok benzer.Biri siklonu daha doğulu tuttu.Birisi biraz daha batıdan indirdi.Ama ana fikir aynı.O siklon dönüp vuracak aga:))

• Bu yazdıklarımı okudunuz.Şimdi gidin GEM güncellemesini izleyin:)Aslında GEM ve ECMWF çok benzer.Biri siklonu daha doğulu tuttu.Birisi biraz daha batıdan indirdi.Ama ana fikir aynı.O siklon dönüp vuracak aga:))

Gittim izledim🤣

• Söyle bakalım başkanım.Uçan yarasa mı gördün.Yoksa amuda kalkmış fil mi🤣

Ben birşeyler görmeyi bıraktım reis🤣 herkes ne görüyorsa bende onu görüyorum ben dün akşam tren dedimya biraz onun arkasında durmaya çalışıyorum bakarsın trenin makinisti ben olurum🤣

• Açıkcası ben sistemi bu akşam güncellemesi ile tekrar kazanmaya başladığımızı düşünüyorum. Kaybetmemiz için hiçbir neden yok. Takibe devam. Yarın ve cuma bu iş hallolur, hafta sonu detayları konuşuruz.

Artık ggs zamanı.

-20 bekleyen varsa gecmiş olsun, o bu topraklarda mucizevi birşey.

Bu sistemden -9'u kaparız biz. Oda bize sahilde örtü için yeterde artar