Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Cümleten ramazan bayramınız mübarek olsun dostlar rabbim bizlere daha nice bayramlara ulaşmayı nasip ve müesser eylesin inşallah.hayırlı bayramlar 😊😊

• bugün malûm saat bire kadar calışıp üç gibi köye geldim hiç durmadan yağan bir yağmur var kafamızı dışarı çıkaramadık

Bir ramazanın daha sonuna geldik mevlâm yenisine erişmeyi cümlemize nasip eylesin inşallah

Bayramımız mübarek olsun herkese hayırlı bayramlar dilerim

Vehbi toprak boğazlar açıldı çaya devam artık unutmadan söyleyeyim biryerden yayla patatesi tohumluğu siparişi verdim patates ticaretine başlayacağım🤣 kuzeyin_oglu reisimde çaylık işini hallederse üç beş seneye zengin oluruz🤣🤣

• bugün malûm saat bire kadar calışıp üç gibi köye geldim hiç durmadan yağan bir yağmur var kafamızı dışarı çıkaramadık

Bir ramazanın daha sonuna geldik mevlâm yenisine erişmeyi cümlemize nasip eylesin inşallah

Vehbi toprak boğazlar açıldı çaya devam artık unutmadan söyleyeyim biryerden yayla patatesi tohumluğu siparişi verdim patates ticaretine başlayacağım🤣 kuzeyin_oglu reisimde çaylık işini hallederse üç beş seneye zengin oluruz🤣🤣

Toprak , mesai biter bitmez köye gitmek büyük keyif gerçekten, kıskanıyorum seni ^^

Köyde bayram namazları sonrası bayramlaşmalarda çok güzel oluyor be

Akkuş Niksar tohumu olsun toprak ^^

Cümleten hayırlı bayramlarımız olsun inşallah

• Toprak , mesai biter bitmez köye gitmek büyük keyif gerçekten, kıskanıyorum seni ^^

Köyde bayram namazları sonrası bayramlaşmalarda çok güzel oluyor be

Akkuş Niksar tohumu olsun toprak ^^

Cümleten hayırlı bayramlarımız olsun inşallah

Toprak çambaşı patatesi ama şöyle bir özelliği var bir kaç sene önce ata tohumundan çoğaltılmış bir patates köyde şansımı deneyeceğim artık

Toprak bizim köyden kopmak gibi bir durumumuz olamaz seviyoruz köy hayatını sessizlik sakinlik temiz hava bizi iyileştiriyor

Başkanım sen varken çay işinden para kazanamamız sıkıntılı olabilir.Ona ticari göz ile bakmayalım o senin ihtiyacın :hfyeni (18):

• Başkanım sen varken çay işinden para kazanamamız sıkıntılı olabilir.Ona ticari göz ile bakmayalım o senin ihtiyacın :hfyeni (18):

Reis ben ticari bakıyorum neden mi sen benim çaya harcadığım para ne kadar biliyormusun🤣🤣

• Toprak çambaşı patatesi ama şöyle bir özelliği var bir kaç sene önce ata tohumundan çoğaltılmış bir patates köyde şansımı deneyeceğim artık

Toprak bizim köyden kopmak gibi bir durumumuz olamaz seviyoruz köy hayatını sessizlik sakinlik temiz hava bizi iyileştiriyor

İnsan ata dede topraklarından kopar mı hiç

İnşallah biz gurbetçilerde yaşarız doyasıya köy hayatını

Sen ek bakalım , tutarsa bi tohumluk ben alırım ^^

• Yarın bölgemizde kıyılar dahil güzel oraj olması yüksek ihtimal. Bazı noktalarda dolu ve kuvvetli konvektif rüzgar görülebilir. Bazı noktalarda Mammatus ve Shelf Cloud oluşumu gözlemlenecektir. Yaklaşık 8-8,5km bulut kalınlığı olacak gibi duruyor. Hava sıcaklığı konvektif sıcaklıkla eşlenince havadaki Cumulusler dikey gelişimle beraber Cumulonimbuslere dönüşecek. Bölgemiz güzel oraj olacak gibi görünüyor, bazı noktalarda dolu riski var.

• bu bölgele Bafra dahil mi Kerem

Yarın bölgemizde kıyılar dahil güzel oraj olması yüksek ihtimal. Bazı noktalarda dolu ve kuvvetli konvektif rüzgar görülebilir. Bazı noktalarda Mammatus ve Shelf Cloud oluşumu gözlemlenecektir. Yaklaşık 8-8,5km bulut kalınlığı olacak gibi duruyor. Hava sıcaklığı konvektif sıcaklıkla eşlenince havadaki Cumulusler dikey gelişimle beraber Cumulonimbuslere dönüşecek. Bölgemiz güzel oraj olacak gibi görünüyor, bazı noktalarda dolu riski var.

• Ey gidi çocukluğum

Vehbi toprak benim çocukluğum bu evde geçti bizim köydeki eski evimiz yıllara meydan okumaya devam ediyor

Sürgülü camların güzelliğine bak be

Bende böyle bir evde büyüdüm toprak

Ama biz Yıktık evi , yeniledik

Yol kenarında arazimiz küçüktü , yıkmak zorunda kaldık maalesef

• Yarın bölgemizde kıyılar dahil güzel oraj olması yüksek ihtimal. Bazı noktalarda dolu ve kuvvetli konvektif rüzgar görülebilir. Bazı noktalarda Mammatus ve Shelf Cloud oluşumu gözlemlenecektir. Yaklaşık 8-8,5km bulut kalınlığı olacak gibi duruyor. Hava sıcaklığı konvektif sıcaklıkla eşlenince havadaki Cumulusler dikey gelişimle beraber Cumulonimbuslere dönüşecek. Bölgemiz güzel oraj olacak gibi görünüyor, bazı noktalarda dolu riski var.

Sanırsam sağlam yanıldım. Aslında olmaması için hiçbir sebep yoktu. Tabii yine tahmin tuttu ama şehir merkezleri için yanıldım. Neyse ki daha sezona yeni girdik ve bunun gibi çok sayıda gün geçireceğiz. Daha tam El Nino'ya giremedik bile. Beklemeye devam...

• Sanırsam sağlam yanıldım. Aslında olmaması için hiçbir sebep yoktu. Tabii yine tahmin tuttu ama şehir merkezleri için yanıldım. Neyse ki daha sezona yeni girdik ve bunun gibi çok sayıda gün geçireceğiz. Daha tam El Nino'ya giremedik bile. Beklemeye devam...

Kerem ben şehir merkezine uzak değilim köyde bugün 2 kere gök gürültüsü duydum 🤣