İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 84. saatte Anadolu yakasına şoku verdiler hadi hayırlı olsun.

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Abi kafayı yemelik durum , bir güncelleme diğer güncellemeyi tutmuyor . Düzeliyor diyen arkadaşların pozitifliğine hayranım ama biz asıl yağışı kaçırıyoruz 5-6 daki ona üzülüyoruz .

• Daha yeni geldim birisi ozetleyebilir mi bana. Forum çöktüğüne göre bir şeyler olmalı

Hocam malum sisteme yaklaşıyoruz son güncellemeler kritik güncellemeler herkes doğulama olayına bakıyordur.

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

(1881-193∞)

• 6sı öğlen için -12 giriyordu da biz mi farketmiyorduk arkadaşlar. kusura bakmayın ama zaten olan bir şeyi kötüymüş gibi insanlara servis etmeniz hiç hoş değil. ısınma olacak evet ama zaten neredeyse 10 güncellemedir falan aynı sinoptiği veriyor. böyle şeylere hiç girmeyin saygılar

• Dostlar merak etmeyin ne aşkta ne de burada kaybettim :) Güzel mesajlarınız için de teşekkür ederim hoş buldum, ciddi anlamda benden rahatsızlık duyan arkadaşlar varsa profilime girip beni engelleyebilir sorun değil seçenekler sunulmuş forumca.

Dostum hoşgeldin.

Sen flood yapmadıktan sonra ne haddimize, hiç alınganlık etme bize.

Burada problem hiç bir zaman şahıslarla olmaz.

Bence sen bizim ne demek istediğimizi anladın 😉

Seviyoruz seni, hiç tribe girme 😁

• ya yapmayın bunu kendinize 48 saat sonrasını yok edip 72 saat sonrası için bir parmak bal çalıyor yarında onu yok edecek reyting için yapıyorlar bunu ben artık böyle düşünüyorum

teknoloji bu kadar geri olmaz bunun başka bir izahı yok

• Pazartesi kuvvetli rüzgar var 7 ve 8 i icinde guzel bi sistem gelirse murat hocamin dedigi gibi 1 haftalık uzama olur mu acaba sömestrde

• Kimse yer sıcaklıklarına bakmıyor 850 hpa ya bakıyor Gfs 5 ile 6 sı 0-2 derece veriyor İstanbul için.

Hocam yer sıcakligı bu cıktıda kirildi normalde bende aynisi soyluyorum 2metre max 3 u goruyordu ama simdi 4.8lere kadar ulasmis buda buyuk risk bakalim 5i sabahki ciktiya kadar bu bekleyis devam eder 32saat var netlesmesine

• Ve 7-8-9 u için sevinen arkadaşlar için de haddime değil ama bir uyarı yapayım ben olsam 72 saat sonrası için hayatta güvenmem Gfs ye , bu model daha dün öğlen 36 saat önce 5 i gecesi için -11 ortalaması vardı . Kesinlikle amacım kimseyi iğnelemek değil sadece 72 saati hiç takmayın çünkü sabah 7 de bir daha değişecek .

• Görünüşe bakılırsa sistemin açık ara en iyi günü 7 Şubat 2023 tarihi olacak son verilere göre...

(1881-193∞)