İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu sistemde 2012 Aralık gibi modellerin öngöremediği kar yağışında olduğu gibi modeller kar vermezken kar yağacak diye ortaya çıkıp belki mucize olur da beklenmeyen olur da kar yağar ve ben de kahraman ilan edilirim diye çıkanlar olacaktır itibar etmeyiniz, doğru verilere bağlı kalarak adım adım gidenlere itibar ediniz.

İtibar etmeyinize kadar bi ümit doğmuştu içime. Orayı okuduktan sonra çöktüm resmen..

• Herkese tekrardan merhabalar, kısa bir aranın ardından tekrar buraya dönme kararı aldım. Bazı arkadaşların yokluğumda olan mesajlarını okudum hep dayanamadım geri döndüm. Önümüzdeki sistem için birtakım karışıklıklar olsa da şimdiki görünürlükte avantajlı ve dezavantajlı bölgeler olduğunu söylemeliyim :)

Kral geldi etkisini 12.30 da görürüz.

• Dostlar merak etmeyin ne aşkta ne de burada kaybettim :) Güzel mesajlarınız için de teşekkür ederim hoş buldum, ciddi anlamda benden rahatsızlık duyan arkadaşlar varsa profilime girip beni engelleyebilir sorun değil seçenekler sunulmuş forumca.

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Bu sistemde 2012 Aralık gibi modellerin öngöremediği kar yağışında olduğu gibi modeller kar vermezken kar yağacak diye ortaya çıkıp belki mucize olur da beklenmeyen olur da kar yağar ve ben de kahraman ilan edilirim diye çıkanlar olacaktır itibar etmeyiniz, doğru verilere bağlı kalarak adım adım gidenlere itibar ediniz.

Yahu kahraman ilan edilmek ne demek sanki kar yagisini biz yagdiriyoruz :) Bu tahminleri yapan insanlar da belli bir tecrube ve veriye gore yapiyor saygisizlik yaptiginizi dusunuyorum. Tahmin sonucta kendinizi bu sekilde “tek dogru” ilan edemezsiniz.

• Dostlar merak etmeyin ne aşkta ne de burada kaybettim :) Güzel mesajlarınız için de teşekkür ederim hoş buldum, ciddi anlamda benden rahatsızlık duyan arkadaşlar varsa profilime girip beni engelleyebilir sorun değil seçenekler sunulmuş forumca.

estağfurullah hocam neden rahatsızlık duyalım forumun enerjisini yükseltiyorsunuz siz yokken buralar çok fenaydı

hocam sizin konum güzel siklonik kar alabilir birazda şans getirin istanbulda alsın :hfyeni (29):

Forumun kurallarına uyduğun sürece kimse senden rahatsızlık duymaz kardeşim. :thumbup:

• Darknesspower hocam doğru söylüyor Beylikdüzü diyagramını aşağıya bırakıyorum İstanbul ile fark büyük...

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Herkese tekrardan merhabalar, kısa bir aranın ardından tekrar buraya dönme kararı aldım. Bazı arkadaşların yokluğumda olan mesajlarını okudum hep dayanamadım geri döndüm. Önümüzdeki sistem için birtakım karışıklıklar olsa da şimdiki görünürlükte avantajlı ve dezavantajlı bölgeler olduğunu söylemeliyim :)

Hoşgeldin, bu sefer floodsuz inşallah ;)

• Ankara çok güzel izlemek isteyen buyursun. https://kartakip.ankara.com.tr/kamerali-araclar İstanbul içinde çekirdek az bir doğulama yaparsa mükemmel olur birde soğuk olarak anadolu yakası sınırda kalmaz umarım.

hocam bunlara chat eklense çok iyi olmazmı hahahahah bence hem şöförde sıkılmaz :D2 :D2 :D2 :D2

• 12 saat gökgürültülü ve radarda kırmızı bantları olan sleet strom olsa , siklonda çok güzel olmazmıydı ? fantastik senaryolar

üstünede merkezi böyle bir görsel şölenle istanbul üstünden geçseydi efsane olurdu.