İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gerçekten 2023 yılı benim için iyi gitmiyor en sevdiğim kış ayı kötü geçiyor dünya hayatı kötü geçiyor Fenerbahçe yeni yıla girdikten sonra iyi gitmiyor yeni yıla girdikten sonra hiç sevinemedim

• Sessizce forumu izliyorum şöyle bir durum oluştu 4 günde;

1. Gün sabah güncellemesi: Bu model gelsin efsane olur.

1. Gün öğlen güncellemesi: Bu model gelirse sistem kuşa döner.

1. Gün akşam güncellemesi: Sistem gitti beyler.

2. Gün sabah güncellemesi: bizi kara boğacak diyor modeller.

2. Gün öğlen güncellemesi: Şakır şakır yağmur yağıyor.

2. Gün akşam güncellemesi: Vortex bizi bitirdi yağmura döndü.

3. Gün sabah Güncellemesi: Kara gömüleceğiz.

3. Gün öğlen güncellemesi: Şakır şakır yağmur yağacak.

3. Gün akşam güncellemesi: Geceye göre iyi çıktı modeller toparlar gibi.

4. Gün: Sabırla izliyorum... Forumun her güncellemede aldığı tavır; GFS verilerinden daha oynak geliyor bana. Tamam... Çok parametreyi içinde barındıran bir bilim dalı ama anladığım kadarıyla 24 saatte bile çok şeyin değişebildiği bir olayda, nasıl bu kadar negatif veya pozitif olabiliyorsunuz gerçekten şaşırıyorum. :)

Bir arkadaş demiş kısıtlama getirelim sadece bilenler yazsın. Valla ellerinden öpülesi bir öneri. :)

Dünyadaki en kıymetli örtü; sarayların perdeleri değil, doğanın bitki örtüsüdür.

• Avrupa yakasının batısı halâ çok şanslı hafif doğulu bile gelse saf kar alır. Ben ümitsiz değilim inşallah bütün İstanbul kar dan nasibini alır çok karamsar olmayalım akşamı yarını bekleyelim.

• Çok erken havaya gşrdiniz arkadaşlar kışın ilk gelen sistemşnde istanbulda kıyılarda vs 10 15 cm kar beklemek hayaldir bilmeden yaptığınız yorumlar hayalmkırıklığı oldu şimdi demiştik 15 ine jadar ole etkili kar yok o civarlarda bir sert sistem olasılığı var o da olmazsa kış bitti en azından kar açısından istanbul için bol bol yagmur alırsak şubat martta yazın rahatlarız nerede o 2004 deki basınç dizilimi nerede şimdi bir vorteksin peşinden koşanlar.....

• Gram morelimi bozmuyorum

Daha dün sprey yağışa ateş ediyorduk

Yağışı ÇOK daha fazla olacaksa yüzde 100 yağmurlu olan modeli bile alırım

Çünkü yazın içecek su bulup bulamayacağımız hala net değil

Ayrıca Kar aşığı olduğumu bilenler bilir ve ben yüksekler için epey umutluyum halen

Kıyılar için asla örtü tahmini yapmadım

Konu açarken de yapmadım

Hiç bir mesajımda böyle bir şey yazmadım

Vorteks 2022’yi sollar , -14/-15 geliyor dendiğinde de mesafeli oldum (güncellemelerde )

Sistem yaşa gör sistemi ve modeller çözemedi , çözemiyor , zor çözerler

Uyumsuzluklar var maalesef

29-31 Ocak’ı da çözememişlerdi ve gol oldu bir çok ilçede

Atmosferi ve karı çok seviyorum

Ama yüce Allahı daha çok seviyorum ve asla verdiğine vereceğine isyan etmem , bu sistemde ve geleceğine inandığım balyozlarda daha fazlasını vereceğini umarak yoluma devam ediyorum , hayırlı Cumalar dilerim

• Durun bakalim beyler 2 gün önce efsaneyi konuşuyorduk. Dün kestaneyi konuştuk. Bugünde belki efsaneyi konuşacağız. Daha 1.5 gün var. Takla aticak bi yerde. Cumanın hayrına dua edin. Gerisi takdiri ilahi. 😊

• vortex radarda oluşmaya başladığında bile belki modellerdeki gibi konumda veya güçte oluşmayacak onu bile bilmiyoruz belki çok farklı şeyler olacak ama kesin birşeyler olacak bol aksiyon severiz

• Belki bir sürpriz olur daha geçen gelen kıytırık sistemlerde bile İstanbul'un birçok yerinde kar yağışı görüldü ve sıcaklıklar kar sınırına yaklaşmıştı bu sistemde de belki beklemediğimiz bir düşüş yaşarız belli olmaz .Moral bozmaya gerek yok yaşa gör sistemi oldu yine geçen senelerdeki sistemler gibi.

• Yeminle forum modellerden daha oynak :D son 24 hatta 12’de bile değişen bir vortex var ortada dua edin arkadaşlar bu gün cumada

Kaşkarınız yay

Kirpikleriniz ok

Bir bakışta çok can öldürürsünüz

Geçmeyin cami yanından çok namaz böldürürsünüz.

Hayırlı cumalar :D

• Valla pazar günü bol aksiyon olucak gibi süprizde olabilir istanbul süprizlere açık bir şehirdir bunu unutmayalım bugün bol bol dua edelim hakkımızda hayırlısı

• hocam uzun zamandır durgun havalar vardı hatta aylardır modeller vortex falan verince insan ister istemez heyecan yapıyor istiyor elimizde değil :D2 :D2 :hfyeni (18):