2024 Kışı Yorum ve Analizler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Rica ederim, inşaallah iyi ekmek çıkar şu sistemden de şu mübarek yiğit isme layık olur

Tek derdim Tunga isminin asaletine yakışır örtü almak ⛄️

İnşallah hocam iyi geceler iyi çalışmalar

• Hocam naçizane bir soru da benden size :)

Düzce çoğu sistemde çevre bir çok şehrine taş çıkartmıştır :)

Bu sistem için senin görüşün nedir ?

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Hocam naçizane bir soru da benden size :)

Düzce çoğu sistemde çevre bir çok şehrine taş çıkartmıştır :)

Bu sistem için senin görüşün nedir ?

Sistemin ilk 24-36 saati Düzce için biraz sıkıcı geçecek olsa BİLE 7’si sabaha karşı başlaması olası etkili kar yağışlarıyla epey birikim yakalayıp , sistemin KB tarafındaki şehirlerde Deklerin de yardımıyla en geç terk edeceği şehir olacağınızı ve güzel bir örtü alacağınızı düşünüyorum

• Cold.EFso hocam uzun zamandır , senelerdir sizi tanır sizi bilirim forumda olgunlaştım okadar eskiden beri tanır takip ederim sizi , çoğu ustanın hakkı yenmez tabi el elden üstündür , ama sizin hitap şekliniz daha matrak daha eğlenceli bi teşekkür etmek istedim nacizane . Hayırlı geceleriniz olsun.

• Cold.EFso hocam meşhur sakarya boşluğu bu sistemde de haritalarda karşımıza çıkıyor. Bölgenin en sıcak şehri olmamız nedeniyle hep beklentimi en düşükte tutarım ama bu bağlamda size iki soru yöneltmek istiyorum aklıma takılan,

1 - Siklonun şu anki görüntüden sakaryayı kurtaracak kadar doğuya kayma ihtimali nedir

2 - Salı - Çarşamba günleri güzel dek yakalayabileceğiz gibi görünüyor, bu DEK'lerin kuvveti ve yağış esnasında ki uygun sıcaklıklar hakkında yorumunuz ne olur

Şimdiden teşekkür eder, ayrıca tebrik ederim haftalar öncesinden modellerin dahi son 36h de birlik olamadığı bir sistemi öngördünüz.

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Merhaba hocam

Çok teşekkür ederim

Sakarya için çok temkinli olmak gerekiyor

İstanbul istim üstünde sıcaklık konusunda

Siz daha da öylesiniz

Epey yağış düşüyor ama bunun çoğu yağmur ve kky , siklon etkisi kısmi de olsa doğulama trendi devam eder bence

Deklerden örtüyü kaparsınız bence ve etkili kısım salı çarşamba dönemi

15 cm bence makul bir hedef , tabi sistemin ikinci yarısı daha güzel görünmekle beraber nispeten daha uzak , yarın biraz daha netleşir hayırlı geceler dilerim.

• Günün en önemli paylaşımımı RT edeyim de geri planda kalmasın 😀🥶❄️🚀✅✈️

• Cold.EFso Uzun zamandır sıkı takipçinizim ve gerçekten de süreç boyunca gösterdiğiniz sağduyu ve motivasyon hepimize moral kaynağı oldu. Geldik sistemin başlangıcına ben de size konumumla alakalı bir soru sormak istiyorum hocam izninizle; Bursa/Orhangazi bu sistemi nasıl geçirir bir cm hedefiniz var mıdır? İznik gölüne kıyısı olan bir ilçeyiz ve rakımımız 216 sizlerin yorumları bizim için çok önemli. Şimdiden teşekkür ediyorum hocam :)

• Cold.EFso Uzun zamandır sıkı takipçinizim ve gerçekten de süreç boyunca gösterdiğiniz sağduyu ve motivasyon hepimize moral kaynağı oldu. Geldik sistemin başlangıcına ben de size konumumla alakalı bir soru sormak istiyorum hocam izninizle; Bursa/Orhangazi bu sistemi nasıl geçirir bir cm hedefiniz var mıdır? İznik gölüne kıyısı olan bir ilçeyiz ve rakımımız 216 sizlerin yorumları bizim için çok önemli. Şimdiden teşekkür ediyorum hocam :)

Çok teşekkür ederim

Çok naziksiniz

35/40 cm de az örtü olursa üzülürüm bölgeniz için

• Cold.EFso Bermuda lafından tiksinmediyseniz bide ben sorayım hocam :S beylikdüzü rakım 110 civarı ?

Bermudayı severiz

İstanbul’un buz deposudur icabında

Bu sistemde bence nerdeyse her gün kar görürsünüz

Yarın akşam , pazartesi ikindi sonrası , salı , çarş ve hatta perşembe bile

15/20 cm örtü ihtimaliniz az değil

• Cold.EFso hocam ARAF bölgesi kaç cm bekliyorsunuz deklerle ? ve hangi günler saf kar bekliyorsunuz ?

Pazartesi geceden itibaren Araf bölge için saf kar bekliyorum ❄️

Full yağmurlu saat sayısı 5-6 saat bana göre 100 rakım üstü için

Onun dışında sulu kar ve zamanla kar olur

100 rakım altında ise 12-15 saat yağmur olabilir

• Sayfaları tek tek kontrol ederek buralara kadar geldim tahmin ve analizleriniz için teşekkürler eksik olmayın. Fakat yakın vade'de iç anadolu bölgesi için yorumunuz var mı :) Genel olarak İstanbul ve Karadeniz yorumlanmış.