Ankara Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ecmwf de fos çıktığına göre iyi geceler

Neyse hocam geçen sene gibi bir rezaletin yıldızı bile 3 şubatta geldi, 30 martta bile kar aldık. Olası izlanda'yı atlatalım da bizim de sıramız gelir. En azından gfs gibi çıksında güney orta anadolu kar alsın onlar bizden de çok beklediler.

• Kardeşim, insanlara karamsarlıktan başka bir şey vermiyorsun. Model bunlar bir gün sistem indirir, bir gün bahar getirir.

Valla benim yazdığım ile karamsar olacaklarını düşünmüyorum çünkü onlar da biliyor yarın belki o bahar verdiği günlere kış modunu sokabileceğini. Tabi bende hayal kırıklığımı bazen burada çıkarıyorum bir şeyler karalayarak :)

• E ben bahtımı öpeyim ya yarın İzmir'den kalkıp Ankara'ya geliyorum bi de bakıyorum şaaak kuru soğuk. E ben bunu İzmir'de de çekerdim zahmet etmiş atmosfer. Ancak işte yarın gece ve çarşamba sabah saatlerinde Ankara'nın yükseklerinde kar falan diyor, e abi izmir'de de aynısı :) bu nasıl iş ben anlamadım. Sen ankarasın titre ve kendine gel ey şehir

• E ben bahtımı öpeyim ya yarın İzmir'den kalkıp Ankara'ya geliyorum bi de bakıyorum şaaak kuru soğuk. E ben bunu İzmir'de de çekerdim zahmet etmiş atmosfer. Ancak işte yarın gece ve çarşamba sabah saatlerinde Ankara'nın yükseklerinde kar falan diyor, e abi izmir'de de aynısı :) bu nasıl iş ben anlamadım. Sen ankarasın titre ve kendine gel ey şehir

Hocam gelecek kendine bu şehir 13 ocakta 3 santim alabiliyorsak 3 santim alacağız inanıyorum bu kuvvette soğukları sıfırla geçemeyiz

En azından 1 kere de olsa 5-10 cm lik kar görme ihtimalin var izmirin merkezine göre ama. Yüksekler ayrı bi konu. Ayrıca bundan 8-9 yıl önce 2 3 sene üst üste kar yağmadığı olmuştu diye hatırlıyorum baya moral bozucuydu. O eski kışları arıyoruz şehir olarak ama yeni başladık. 1 tane baba sistem alıp kaçmak lazım

• Büyük küçük takip eden var burayı. Çok fazla yorum yaptığım için umarım negatif yorumlarım göze batmıyordur ben gördüğümü söylemeye çalışıyorum ama iyimser yorumlarım da var. Tabi bahar gelme ihtimali gibi sert kış da gelebilir bu ay sonuna kadar. Yine de olumlu düşünüp geceyi kapatıyorum iyi geceler takibe devam belki baba bir sistem alır unuturuz bu günleri.

• Ben bi hafta kalıp dönüyorum arkadaşlar bana o sistem 13 ocakta lazım :) ama 3cm ama 30cm benim gelmişken bişeyler görmem lazım :) şaka bi yana gerçekten şuan tüm modeller çok moral bozucu gidiyor, anladığım kadarıyla ankara ve çevresi için lazım olan şey alçak basıncın Akdeniz ya da ege denizinde oluşup kara üzerinden ilerlemesi. Yani kabaca Muğla Isparta konya gibi bi rota çizmesi, ya da Kıbrıs civarı oluşup kuzeylemesi. Yanlışsam beni düzeltin lütfen ben de ona göre takip edeyim

• Ben bi hafta kalıp dönüyorum arkadaşlar bana o sistem 13 ocakta lazım :) ama 3cm ama 30cm benim gelmişken bişeyler görmem lazım :) şaka bi yana gerçekten şuan tüm modeller çok moral bozucu gidiyor, anladığım kadarıyla ankara ve çevresi için lazım olan şey alçak basıncın Akdeniz ya da ege denizinde oluşup kara üzerinden ilerlemesi. Yani kabaca Muğla Isparta konya gibi bi rota çizmesi, ya da Kıbrıs civarı oluşup kuzeylemesi. Yanlışsam beni düzeltin lütfen ben de ona göre takip edeyim

Tam Ankara'ya yarayan türden hocam anlattığınız aynen öyle.