Ankara Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Merhaba sevgili dostlar. Forumda ilk mesajım. Modellere göre Ankara’nın güney ve doğusu için mi artış var. Yoksa genel olarak mı artış söz konusu

• Valilik ben liseye başladığımdan beri eğitime ara vermiyordu yoğun yağışlı günlerde bile. Bu tatil haberi beni şaşırttı. Lisenin sondan bir önceki yılında bir günlük kar tatili görmek de nasip olmuş oldu. Hayırlı olsun ❄️

• Valilik ben liseye başladığımdan beri eğitime ara vermiyordu yoğun yağışlı günlerde bile. Bu tatil haberi beni şaşırttı. Lisenin sondan bir önceki yılında bir günlük kar tatili görmek de nasip olmuş oldu. Hayırlı olsun ❄️

ben lise hayatımda kar tatili yaşamadan mezun oldum

• Sincanda belki kar göremiyecez ama tatil. Sanki erken mi karar alındı. Yada güney doğu - batı kuzey ayırmak mı lazım.

Hocam karar kardan çok buzlanma için alınmış olmalı bence

• Bilenler bilir 2002 sistemini lise 2deyken Kırıkkale nin Keskin ilçesinde okuyodum.o sene yaklaşık yükseklerde 50 60 cm kar yağmıştı ve abartısız 2 hafta tatil yapmıştık ve kar yaklasik bir ay yerde kalmıştı.

• ben lise hayatımda kar tatili yaşamadan mezun oldum

İlginç. Aslında bana göre tatil kararı tuhaf geldi. Valilik zamanında tatil etmiş, ancak o gün kar yağmamış ve genç yaşlı herkes alay etmişti. O günden beri 3 senedir tatil edilmedi. Gücendi mi alındı mı emin değilim. Bu seferki beni de şaşırttı yani.

• İlginç. Aslında bana göre tatil kararı tuhaf geldi. Valilik zamanında tatil etmiş, ancak o gün kar yağmamış ve genç yaşlı herkes alay etmişti. O günden beri 3 senedir tatil edilmedi. Gücendi mi alındı mı emin değilim. Bu seferki beni de şaşırttı yani.

ülkede her yer tatil edildi nerdeyse ondandır belki

• Yahu bi sakin olun bu şehir daha 3 gün önce sistemden ümidini kesmişken modeller ıkına ıkına kar verirken neredeyse 30 cm kar aldı inanıyo musunuz öyle bir boşluğa artık modellerin sağı solu belli değil Ankara yine payını alır burdan

• Yarin gün boyu Ankara için 5-10mm hatta daha fazla kar düşme olasılığı mevcut. Durum böyle olabilecekken erkenden tedbir almak son derece mantıklı. Unutmayın 1mm bile yağsa yüksek kesimler kayak pistine dönüyor resmen. Alınan karar son derece yerinde olmuş tebrik ediyorum ABB yi...

Ek olarak bu yağış mevcut kar örtüsünün üstüne düşecek o yüzden ciddi anlamda kaza riskleri mevcut. Buz tutmuş kar kütlesinin üstüne taze islak kar düştüğü zaman yayalar için kötü son kaçınılmaz..

• Yarin gün boyu Ankara için 20mm hatta daha fazla kar düşme olasılığı mevcut. Durum böyle olabilecekken erkenden tedbir almak son derece mantıklı. Unutmayın 1mm bile yağsa yüksek kesimler kayak pistine dönüyor resmen. Alınan karar son derece yerinde olmuş tebrik ediyorum ABB yi.

Hocam karar Ankara Valiliği’ne ait değil mi?