Futbola Dair Her Şey [2023]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Bahsettiğim terör örgütünün medya ayağı malum olaydan sonra öyle işledi ki kimse Trabzonspor'un alacağı ceza hakkında tek kelime etmedi, etmiyor. Hala Fenerbahçe oyuncuları konuşuluyor. Sahaya delici cisimlerle atlayıp futbolcuları öldürmeye teşebbüs etmediler mi? Bunun karşılığı 6 maç mıdır?

Toplumun zihnine öylesine girmişler ki öldürmeye teşebbüse verilen 6 maçlık cezayı dahi çok buluyolar. Aslında bu onların asıl düşünceleri değil. 3 iyi çoban 3 milyon koyunu idare ediyor. Şu an Fenerbahçe futbolcularına verilen ceza çok az diye her yerde organize bir şekilde itiraz ediyorlar ki Trabzonspor'a vermedikleri cezanın üstü örtülsün.

• Bahsettiğim terör örgütünün medya ayağı malum olaydan sonra öyle işledi ki kimse Trabzonspor'un alacağı ceza hakkında tek kelime etmedi, etmiyor. Hala Fenerbahçe oyuncuları konuşuluyor. Sahaya delici cisimlerle atlayıp futbolcuları öldürmeye teşebbüs etmediler mi? Bunun karşılığı 6 maç mıdır?

Toplumun zihnine öylesine girmişler ki öldürmeye teşebbüse verilen 6 maçlık cezayı dahi çok buluyolar. Aslında bu onların asıl düşünceleri değil. 3 iyi çoban 3 milyon koyunu idare ediyor. Şu an Fenerbahçe futbolcularına verilen ceza çok az diye her yerde organize bir şekilde itiraz ediyorlar ki Trabzonspor'a vermedikleri cezanın üstü örtülsün.

trabzonspora en iyi ihtimalle 10 maçtan aşağı ceza verilmemeliydi ama twitterden paylaşım yaptığınıza göre twitter kullanıyorsunuz, kullanıyorsunuz madem fenerbahçeli neredeyse bütün taraftar sayfalarının cezalar açıklandıktan sonraki geldik, yendik, dövdük paylaşımlarını görmüyor musunuz, sürekli tek taraflı paylaşım yapıyorsunuz, ayrıyetten olayın yaşandığı gün dışında fb li fenomenler veya taraftar sayfaları bile ts nin alacağı cezayı konuşmazken bunu kimin gündeme getirmesini bekliyorsunuz, ts 6 maç ceza aldıysa güvenliklerin yere yatırıp etkisiz hale getirdiği adamın kafasına koşarak tekme atan oosterwolde de 1 maç aldı, cezalarda tek taraflı bir şey göremiyorum ben

• Offizieller Beitrag

Trabzonspor maçı sonrası olaylar ve maç hakkında görüş yazmamıştım ancak ufak birşeyler söylemek lazım. Resmen seçimler sonrasına gereksiz bir şekilde bırakılan sevkler ve cezalar hoşuma gitmedi. Velhasıl cezalar açıklanmış, tarafsız gözle söylüyorum ki Trabzonspora 6 maç ceza az, bu takıma 10 maçtan az ceza verilmediği gibi bundan sonraki 2-3 yıl boyunca Fenerbahçe maçlarını tarafsız sahada oynama cezası gibi yaratıcı cezalar gelmeliydi çünkü bu takımın ve holiganlarının derdi Fenerbahçe maalesef..

Diğer yandan Osayi Samule de bence ceza gerekliydi ama cezalar içerisinde en hafifi olmalıydı çünkü karşısına elinde suç aleti vs barındıran sahaya futbolcu tartaklamaya inmiş bir güruh vardı. Osterwolde ye yerde yatırılmış ve hareketsiz hale getirilmiş bir taraftara attığı kasti ve tehlikeli tekme için 3-4 maç arası ceza gelmeliydi, İrfan ve onun gibi taraftarı tahrik etmeye niyetli oyuncular için 1 er maç yeterli. Batmana ceza verilmemeliydi ki öyle oldu, tekme savurduğu adam ona koşarken sonra yön değiştirip kalecimiz Livakoviçe yumruk attı, bunun dışındaki diğer antrenör vs cezalar normal geldi. Ancak bu Trabzonsporun ilk vukuatı değil buna engel olmanın en güzel yanı bu takımın taraftarını bir daha bu tarz saha olaylarını gerçekleştirmemesi için acı bir şekilde cezalandırmaktır. Ancak 6 maç bence az ve yeterli olmadığını göreceğiz..

Diğer taraftan sayın Ali Koç dün itibariyle başkanlık sıfatının içini dolduramaz hale gelmiştir, sağa sola bırakırız ederiz tehditleri savuruyorsan onu yapacaksın, yok yapmayacaksan ağzından hiç çıkmayacak. Ama gerçek fenerbahçeliler şunu zaten anlaşmıştır, Ali Koç yine şampiyon olamayabileceği bir sezon sonuna gidiyor ve ihaleyi başkalarına yıkma peşinde, bunu yaparken bide üstüne Fenerbahçeyi sahadan ligten çekmek gibi çok büyük bir yanlışa imza atacaktı. Fenerbahçe sahadan çekilmez, ligten çekilmez! Türkiyenin en büyük sivil toplum örgütü gerekirse taraftarıyla ilgili makamlara baskıyı kurar ve adaleti sağlamaya gerekli kurumları zorlar uyarır. Sahadan ligten çekilmenin Fenerbahçeye yararı olmayacağı gibi zararı olur rakiplerine yararı faydası olur.. Bu tarz kararlar gündeme bile gelmemelidir nacizhane..

• trabzonspora en iyi ihtimalle 10 maçtan aşağı ceza verilmemeliydi ama twitterden paylaşım yaptığınıza göre twitter kullanıyorsunuz, kullanıyorsunuz madem fenerbahçeli neredeyse bütün taraftar sayfalarının cezalar açıklandıktan sonraki geldik, yendik, dövdük paylaşımlarını görmüyor musunuz, sürekli tek taraflı paylaşım yapıyorsunuz, ayrıyetten olayın yaşandığı gün dışında fb li fenomenler veya taraftar sayfaları bile ts nin alacağı cezayı konuşmazken bunu kimin gündeme getirmesini bekliyorsunuz, ts 6 maç ceza aldıysa güvenliklerin yere yatırıp etkisiz hale getirdiği adamın kafasına koşarak tekme atan oosterwolde de 1 maç aldı, cezalarda tek taraflı bir şey göremiyorum ben

Ben Twitter'da kişisel olarak kimseyi önemsemem, fikirlerini ciddiye almam. Medyanın topluma ne yansıttığının çıkarımını yaparım.

10 sene önce takım otobüsü kurşunlandı. Trabzonspor maç günü otobüs görselleri ve fener ağlama şarkısını aynı anda yansıtarak alay etti. Maçın başından sonuna yabancı cisim fırlattılar. Maç sonu oyuncularımıza saldırdılar. Nefret durduk yere mi? Fenomen hesaplar umrumda değil. Ben gazeteci ve televizyonlara çıkıp milyonlara hitap eden sözde objektif yorumculardan bahsediyorum.

Güvenliklerin yere yatırıp etkisiz hale getirdiği adamı yatıran güvenlik stadyum güvenliği mi yoksa Fenerbahçe güvenliği mi? Orada herkes kendini müdafaa etti. Hadi sizin dediğiniz gibi olsun zaten ligde oynamayan Oosterwolde 5 maç ceza alsın.

Stadyumda üst araması olmamasını, passoligsiz maskeli birden fazla saldırganın bulunmasını, stadyuma çevik kuvvet gönderilmemesini, Halil Umut Meler'in Beşiktaş-Galatasaray maçında en ufak madde atılmasında yardımcılarını saha ortasına toplayıp böyle devam ederse maçın devam etmeyeceği şeklinde anons ettirmesini ama Trabzonspor-Fenerbahçe maçında hem kalecimiz hem yan hakemin yaralanmasına rağmen maçı devam ettirmesini ve ödül verirmişçesine bu hafta maç almasını nasıl yorumluyorsunuz?

• Ben zaten yazıcağımı yazmışım, ts-fb maçının sonuna kadar oynanması ne kadar faciaysa verilen cezalarda bir o kadar facia, yönetiminiz oosterwoldenin 1 maçlık cezasına bile itiraz etmiş büyük ihtimal onu da kaldırıcaklar ve boynuna bir kurdele takılmadığı kalıcak, ben size hep tek taraflı konuşmanız, paylaşım yapmanız üzerinden bir şey söylüyorum, gs maçlarının olduğu günde de bir anda bu tek taraflı yorumlarınızla ortaya çıkıyorsunuz, ts cezası konuşulmadı diyorsunuz, ankaragücü-gs maçında sürekli yabancı madde atıldı sahaya, korner çizgisinde aktürkoğluna, berkanın kafasına gelen şişeyi morutan zıplayıp aldı, sayısız kez atıldı ama o maçta da icardiye yayıncı kuruluşta olmayan bir görüntü üzerinden alıcağı ceza konuşuldu sadece, neyse hocam konuyu uzatmaya gerek yok sizin yaptığınız, yapıcağınız yorumlar fix tek taraflı, akşam ki maça odaklanalım fenerbahçede önemli eksikler var olası puan kaybında allah yardımcınız olsun2377f3bff6f30e17bf.jpg

• Offizieller Beitrag

Ali Koç Fenerbahçe senin babanın çiftliğ mi? 2 sene kupaya katilma super kupa macinada u-19 ile çık.. Yazik vasifsiz beceriksiz bir adamim kendini tatmin yeri olmus kulup.. Akli basinda Fenerbahce taraftari buna şerh koyar.!

• Ali Koç Fenerbahçe senin babanın çiftliğ mi? 2 sene kupaya katilma super kupa macinada u-19 ile çık.. Yazik vasifsiz beceriksiz bir adamim kendini tatmin yeri olmus kulup.. Akli basinda Fenerbahce taraftari buna şerh koyar.!

Aynı gün fenerin u19 maçı var.. Başka bir şeyler dönecek gibi ama bakalım

• Ali Koç Fenerbahçe senin babanın çiftliğ mi? 2 sene kupaya katilma super kupa macinada u-19 ile çık.. Yazik vasifsiz beceriksiz bir adamim kendini tatmin yeri olmus kulup.. Akli basinda Fenerbahce taraftari buna şerh koyar.!

U-19'u maçı sabote etmeleri için oynatacaklarmış. Muhtemelen bir hakem kararını hep birlikte alkışlayıp 5 kırmızı görme şeklinde. Bu federasyona ülke puanı kazandırmayıp Avrupa'yı ikinci plana atardım ben olsam. Madem oynayacaksın doğru dürüst çık oyna.

• Aynı şey icardide oldu maç günü ceza açıklandı maça kadar itiraz sonucu gelme ihtimaline karşın itiraz edildi icardi maçta oynatılmadı, bu yapılan nedir şimdi?

Lig kapatılsın kurtulalım artık. Çok büyük adaletsizlik dönüyor ve hala istifa etmiyorlar. Gerçi etseler de yerine gelen aynısının laciverti olacaktır diye düşünüyorum..

• Aynı şey icardide oldu maç günü ceza açıklandı maça kadar itiraz sonucu gelme ihtimaline karşın itiraz edildi icardi maçta oynatılmadı, bu yapılan nedir şimdi?

Galatasaray kollandığından hep bunlar. Dip not: Maçın var hakemi de emre malok.

• Lig kapatılsın kurtulalım artık. Çok büyük adaletsizlik dönüyor ve hala istifa etmiyorlar. Gerçi etseler de yerine gelen aynısının laciverti olacaktır diye düşünüyorum..

Bence de öyle olur. UEFA'nın yerel yönetimlere kayyum atama hakkı varmış. Keşke böyle bir şey olsa.

• Bence de öyle olur. UEFA'nın yerel yönetimlere kayyum atama hakkı varmış. Keşke böyle bir şey olsa.

Valla sıkıldım bu tartışmalardan kaos ortamından. Zaten gergin milletiz ve ortam 1 aydır iyice gerildi. Kimse olabilecek sonuçları da düşünmüyor.. Bakalım bizi daha neler bekliyor ne diyim yani

• Valla sıkıldım bu tartışmalardan kaos ortamından. Zaten gergin milletiz ve ortam 1 aydır iyice gerildi. Kimse olabilecek sonuçları da düşünmüyor.. Bakalım bizi daha neler bekliyor ne diyim yani

Ben de öyle hocam. 1 aydır saha içi umrumda değil diyorum ve çok rahatsızım bu durumdan. Ağız tadıyla saha içinde kalmayı özledim. Sneijder gelsin sağlı sollu atsın ama yeter ki saha dışını konuşmak zorunda kalmayalım.