Futbola Dair Her Şey [2023]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu arada Bonucci transferinin zamanlaması muazzam olmuş. Transfer tahtası açılmadan anlaşıp ilk gün İstanbul'a indirmesek bugün stopere İsmail Yüksek geçecek ve çok sıkıntı yaşayacaktık. Bonucci de bugün tam bir baba stoperdi.

• Kendi görüşüm şöyle. Fenerbahçe'de bu sene hem ruh var hem de oturmuş bir kadro oluştu iyice. Birbirleriyle oynayarak bir takım görüntüsü oluşturdular. Biz, yani Galatasaray'da ise tam tersi olarak görüyorum bence bizim en büyük sorunumuz bu. Devre arası kendimize gelmezsek, son maçlara kalmaz fener şampiyon olur

• Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Offizieller Beitrag

1 gol 1 kaçan penaltı Dzekonun 2 tanesi net gol pozisyonu. 2. yarı İrfanın gol öncesinden 6 pasa çok yakın bir bomboş kafa vuruşu. Kısacası Gaziantep kapanmış filan hikaye. Fenerbahçe yakaladığını atan bir takım. Bugün yakaladıklarını atamadı buda Gaziantep iyi kapanıyor algısı oluşturuyor. Bu arada Fenerbahçe maçlarını izlediğinizde Fred diye bir adam var özellikle gol öncelerinde inanılmaz değişik yerlere ve derinlemesine pasları var bu oyuncunun Fenerbahçede olmasıda ayrı bir avantaj oluşturuyor..

Toparlarsam haftayı 3 puanla kapatmak güzel oldu, Tebrikler Fenerbahçe..

• 1 gol 1 kaçan penaltı Dzekonun 2 tanesi net gol pozisyonu. 2. yarı İrfanın gol öncesinden 6 pasa çok yakın bir bomboş kafa vuruşu. Kısacası Gaziantep kapanmış filan hikaye. Fenerbahçe yakaladığını atan bir takım. Bugün yakaladıklarını atamadı buda Gaziantep iyi kapanıyor algısı oluşturuyor. Bu arada Fenerbahçe maçlarını izlediğinizde Fred diye bir adam var özellikle gol öncelerinde inanılmaz değişik yerlere ve derinlemesine pasları var bu oyuncunun Fenerbahçede olmasıda ayrı bir avantaj oluşturuyor..

Toparlarsam haftayı 3 puanla kapatmak güzel oldu, Tebrikler Fenerbahçe..

Gaziantep bu kadar kapanmasa daha fazla gol yiyeceği aşikar.

Fb’li oyuncuların kaçırdığı goller, bu taktiğin işe yaramadığı algısı oluşturamaz, biz de Gs olarak haftalardır bitiriciliğimizi ve kaçırdığımız golleri konuşuyoruz ama karşı takımların kapalı oyunu da oyun tarzımızı çok etkiliyor ve gol bulamadıkça el ayak birbirine dolaşıyor ve kapalı savunmayı açmakta iyice zorlanıyorsun.

Maçın erkenden çözülüp farka gitmesindense, tek farkla devam edip berabere bitme ihtimali her zaman daha mantıklıdır Anadolu takımları için, keza Sivas bize beraberlik golünü 86. Dakika’da buldu, keza Antep size son dakikada beraberlik golünü bulabilirdi, bu açıdan oyunun tek farkla devam etmesi önemli.

• Offizieller Beitrag

Gaziantep bu kadar kapanmasa daha fazla gol yiyeceği aşikar.

Fb’li oyuncuların kaçırdığı goller, bu taktiğin işe yaramadığı algısı oluşturamaz, biz de Gs olarak haftalardır bitiriciliğimizi ve kaçırdığımız golleri konuşuyoruz ama karşı takımların kapalı oyunu da oyun tarzımızı çok etkiliyor ve gol bulamadıkça el ayak birbirine dolaşıyor ve kapalı savunmayı açmakta iyice zorlanıyorsun.

Maçın erkenden çözülüp farka gitmesindense, tek farkla devam edip berabere bitme ihtimali her zaman daha mantıklıdır Anadolu takımları için, keza Sivas bize beraberlik golünü 86. Dakika’da buldu, keza Antep size son dakikada beraberlik golünü bulabilirdi, bu açıdan oyunun tek farkla devam etmesi önemli.

maç 5-0 bitseydi ne diyecektik ? ki bitebilirdi yukarıda pozisyonları saydım, kapanıyor dediğin takım 5 yemiş olmayacakmıydı? Fenere kapanmıyorlar başkasına kapanıyorlar ile her sene şampiyon olana bir kulp takarsın zaten. Fenerbahçe yakaladıklarını atsaydı maç önceden kopardı zaten sende burada maçın 1-0 gitmesi durumunu konuşmazdın. Anadolu takımlarının nasıl oynaması gerektiği ise tartışmaya açıktır. Bunlar benim görüşlerim farklı düşünebiliriz elbette..

iyi forumlar dilerim

• maç 5-0 bitseydi ne diyecektik ? ki bitebilirdi yukarıda pozisyonları saydım, kapanıyor dediğin takım 5 yemiş olmayacakmıydı? Fenere kapanmıyorlar başkasına kapanıyorlar ile her sene şampiyon olana bir kulp takarsın zaten. Fenerbahçe yakaladıklarını atsaydı maç önceden kopardı zaten sende burada maçın 1-0 gitmesi durumunu konuşmazdın. Anadolu takımlarının nasıl oynaması gerektiği ise tartışmaya açıktır. Bunlar benim görüşlerim farklı düşünebiliriz elbette..

iyi forumlar dilerim

Bu sene Anadolu takımlarından Fb’ye karşı kapanan ve 5li defans oynayan başka bir takım hatırlamıyorum.

Ben şunu inkar etmiyorum, Fb de Gs de kapalı oynayan rakiplerine karşı erken gol bulabilir, pozisyonlara girebilir, maç 5-6 farka da gidebilir.

Ben şunu sorguluyorum, ligin 2 tane baba takımı var, X takım Gs’ye karşı kapalı oynarken, aynı X takım neden Fb’ye karşı açık oyun oynuyor, manası yok bunun.

Gs genelde kapalı oynayan takımlara ilk yarıda ( aynı dün Fb’nin kaçırdığı gibi ) pozisyonlar kaçırdı, ilk yarıdan fişi çekebileceği pozisyonlar buldu ama oyunu açmakta zorlandı, gol bulamadıkça panik yaptı ve pek farka gidemedi.

Fb de dün ilk defa kapalı bir takıma karşı oynadı, Fb de aynı Gs gibi erken gol bulamadıkça sahada stres yaptı ve neticesinde maçı 6 isabetli şut ve 1 gol ile kapadı.

• Offizieller Beitrag

manası var Hasan kardeşim Fenerbahçe şike yapıyor, neredeyse bütün anadolu takımlarını satın almış parayla, hepsi bilerek isteyerek yeniliyorlar Fenerbahçe'ye..

• manası var Hasan kardeşim Fenerbahçe şike yapıyor, neredeyse bütün anadolu takımlarını satın almış parayla, hepsi bilerek isteyerek yeniliyorlar Fenerbahçe'ye..

Ne demek isteniyor çok net belli ya. Açık açık söyleyin madem bir anlamı olsun. Anadolu takımları Galatasaray şampiyon olmasın diye ölümüne savunma yaparken Fenerbahçe'ye karşı açık futbol oynuyorlar şampiyon olsun diye. Bu mu yani ?

• Ne demek isteniyor çok net belli ya. Açık açık söyleyin madem bir anlamı olsun. Anadolu takımları Galatasaray şampiyon olmasın diye ölümüne savunma yaparken Fenerbahçe'ye karşı açık futbol oynuyorlar şampiyon olsun diye. Bu mu yani ?

Konunun muhatabı olduğu için cevap vereyim.

X takım Gs’ye karşı 4lü defans oynarken, aynı X takım Fb’ye karşı 3lü defans oynuyor.

Y takım Fb’ye karşı 4lü defans oynarken, aynı Y takım Gs’ye karşı 5li defans oynuyor.

Z takım Gs’ye karşı kapalı defans yaparken, aynı Z takım Fb’ye karşı açık oyun oynuyor.

Ben de diyorum ki hem Gs hem Fb bu ligin üstünde bir oyun oynuyor, ikisinin de şut yüzdesi fazla ( bitiriciliğini konuşmuyorum ), çok rahat pozisyona giriyorlar, o zaman bu X, Y ve Z takımları neden aynı tarzda ve kalitedeki bu 2 takıma karşı farklı oyunlarla oynuyorlar, bunu sorguluyorum.

Aynı olayın tam tersi olsaydı, Fbli arkadaşlar da bunu sorgulasaydı hak verirdim kendilerine.

• Biz bu yamyambahçeyi çok sevdik. Osayi'nin ilk 11'de olması için yapılmış bir hamle. Satın alma opsiyonu da olacak deniyor. Avrupa'da yaşadıkları üzmüş Çağlar'ı. Kısa vade için pek sağlıklı değil ama uzun vadeli düşünülüyorsa gayet yerinde bir hamle olur. Bu adam 4 yıl önce EPL yılın 11'indeydi.

• Fenerbahçe ve Galatasaray aynı şekilde pozisyona girmiyor hatta aynı oyunu oynamıyor bana göre. Galatasaray'da geçiş oyunu oynayabilecek orta saha yok hücum hattında ise sadece Kerem var. Hal böyle olunca Galatasaray oyunu rakip sahaya yıkmaya çalışıyor. Kilit açabilecek oyuncu sayısı da sınırlı olunca maç kilitleniyor. Ne geçen seneki İcardi ne de Kerem var.

Fenerbahçe'de oyun kilitlense Cengiz, İrfan, Szymanski, Fred uzaktan dener Dzeko orta sahaya gelip bağlantı kurup Szymanski'ye alan yaratır Ferdi çizgiye inip ortaya çevirir ki bunların hepsini bu sene gördük. Her şekilde gol atabiliyoruz. Bunun sebebi bize karşı kapanmaları değil futbolcularımızın yapabildikleriyle alakalı. Sene başında Emre Özcan önderliğinde herkes neden kimse Fenerbahçe'ye önde basmıyor her takım kapanıyor diyordu. Videoyu da aşağıya bırakayım. 2023 Ekim'de söylenmiş.

Sol kanatta 35'lik Tadic var Fener hızlı çıkamaz diye insanlar böyle söyledi ama hızlı oyun sadece sprinter oyuncularla oynanmaz. Tadic ligin en hızlı oyuncusu olabilir. Tek pasta bitirir maçı.

• Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Kardeşim bahsettiğin dönem 8. 9. Maçlara denk geliyor, o dönem teknik direktörlerin açıklamalarına baktığımız zaman Fb ve Gs’yi ligin üstünde görmeler ve biz bu kadrolarla mücadele bile edemeyiz diye kabul edişleri görürsün ama zamanla bu takımların da mücadele edilebilecek/yenilebilecek takımlar olduğu anlayışı ortaya çıktı.

Videoda yorum yapan kişinin kapanmadan kastı nedir bilmiyorum çünkü Ekim’e kadar olan maçlara baktığımda pek de kapanan bir takım göremedim.

Oyunu kendi sahanda kabul esip rakımın gelmesini beklemek başkadır, kapanarak açık vermemek, orta sahayı kalabalık tutmak ve rakibi ceza sahasına yaklaştırmamaya çalışmak ve böylece olduğundan daha az pozisyon vermek başkadır.

Bayern bize açık oynadı ve atağa boğduk adamları, Kopenhang bize kapalı oynadı ve pozisyon bulmakta zorlandık.