Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
    • Offizieller Beitrag

Haftasonu yazamadım ama operasyon için şunu yazmak lazım. Evet suriye ırak uzun süre bizimdi ama artık değil. Bu bölgelerde amacımız ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak olmalı, suriyenin yada ırağın kuzeyini bize katmak değil. Bu bölgelerde yapılan Türkmen katliamlarını ve zorla zulümle oralardan sürüldüklerini de gördük, bu saatten sonra Türkiye olarak sınır güvenliği sağlanıp bölgenin bozulan demografik yapısı düzeltildikten sonra, bu bölgelerden el ayak çekilmeli. Ve herşeyden öte ABD nin yığınla silah verdiği her türlü eğitimden geçirdiği bu terör grubunun kökünü kazımak maalesef tam olarak bizim elimizde değil, 90 larda genç olanları bilir bu terör meselesi bakın kaç yıldır var bittimi kökünü kazıyabildik mi? Cevap hayır, dışarıdan maddi ve silah desteği bitmeden PYD-YPG-PKK örgütünü bitirmemiz zor. Eskiden ülke içinden militan bulurken şimdi suriye gibi militan bulmada bir cennet çıktı karşılarına ve ABD de çekinmeden rahatça desteğini sergiliyor. ÖSO kullanılarak eğitilerek ve zamanla silah desteği de sağlanarak bölgenin kontrolünü bunlara bırakmak lazım.

• Offizieller Beitrag

Bu HF puanlarını nasıl elde ediyorsunuz bu kadar çok benim puanım kuruş kuruş artıyor

Hocam yakın zamanda yılbaşı etkinlikleri kapsamında hergün av var:) oraya katıl hem yılbaşı çekilişi için biletin olacak, hemde hergün HF puan kazanma fırsatın var. Ayrıca spor konusundaki tahminlere de katılın oradanda 3-5 birşeyler gelir..

• Hocam yakın zamanda yılbaşı etkinlikleri kapsamında hergün av var:) oraya katıl hem yılbaşı çekilişi için biletin olacak, hemde hergün HF puan kazanma fırsatın var. Ayrıca spor konusundaki tahminlere de katılın oradanda 3-5 birşeyler gelir..

Gecti hocam bizden avcilik bekarkendi sakatlik cikaririm sakatlarim kendimi 😅

• Offizieller Beitrag

Gecti hocam bizden avcilik bekarkendi sakatlik cikaririm sakatlarim kendimi 😅

hocam av derken:) Samet admin 25 bilet saat 22:00 de marketten satışa sunulacak diyecek, o saatte marketten bileti almaya çalışacaksın alırsan HF puan ödülü de oluyor yanında:)

• Haftasonu yazamadım ama operasyon için şunu yazmak lazım. Evet suriye ırak uzun süre bizimdi ama artık değil. Bu bölgelerde amacımız ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak olmalı, suriyenin yada ırağın kuzeyini bize katmak değil. Bu bölgelerde yapılan Türkmen katliamlarını ve zorla zulümle oralardan sürüldüklerini de gördük, bu saatten sonra Türkiye olarak sınır güvenliği sağlanıp bölgenin bozulan demografik yapısı düzeltildikten sonra, bu bölgelerden el ayak çekilmeli. Ve herşeyden öte ABD nin yığınla silah verdiği her türlü eğitimden geçirdiği bu terör grubunun kökünü kazımak maalesef tam olarak bizim elimizde değil, 90 larda genç olanları bilir bu terör meselesi bakın kaç yıldır var bittimi kökünü kazıyabildik mi? Cevap hayır, dışarıdan maddi ve silah desteği bitmeden PYD-YPG-PKK örgütünü bitirmemiz zor. Eskiden ülke içinden militan bulurken şimdi suriye gibi militan bulmada bir cennet çıktı karşılarına ve ABD de çekinmeden rahatça desteğini sergiliyor. ÖSO kullanılarak eğitilerek ve zamanla silah desteği de sağlanarak bölgenin kontrolünü bunlara bırakmak lazım.

Abi kerkük ve musul bizim. Alacağız. Bu işin lamı cimi yok. Halep de bizim. Alacağız. Misakı milli ahdı milli gerçekleşecek. Yok öyle yapay devletler ile topraklarımızı gasp etmek

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Offizieller Beitrag

Abi kerkük ve musul bizim. Alacağız. Bu işin lamı cimi yok. Halep de bizim. Alacağız. Misakı milli ahdı milli gerçekleşecek. Yok öyle yapay devletler ile topraklarımızı gasp etmek

Sen önce ekonomik olarak ayakta dur da sonra bunları düşünürsün:) Daha ülke sınırları içerisinde millilik problemi gün yüzündeyken musul kerkük bizimdir demek bana hayal geliyor kusura bakma. Ayrıca sınırlara dahil etmek eski konjuktür, silah gücüyle bunu yapmana gerek yok hatta bu kadar asker canına ve maliyetede gerek yok, 3-5 yıllık değil 50-100 yıllık plan yap ekonomik olarak sana bağlı kalmalarını sağla yada başka etmenleride ekle böylelikle dediğin yerler zaten resmi olarak bizim olmasa da dolaylı yolla bize bağlı olur. Eskide kaldı sınırları katmak..

• Bazılarında toprak fetişizmi var niyeyse. Kendilerini Osmanlıcılığa çok kaptırmışlar belli ki. Orası Suriye toprağı, Irak toprağı. Senin amacın sahip olduğun sınırları koruyup, tehlike yaklaşmasına izin vermemektedir, ötesini isteyen gitsin bilgisayar oyunlarında stresini atsın, bu işler öyle kolay değil.

• Bazılarında toprak fetişizmi var niyeyse. Kendilerini Osmanlıcılığa çok kaptırmışlar belli ki. Orası Suriye toprağı, Irak toprağı. Senin amacın sahip olduğun sınırları koruyup, tehlike yaklaşmasına izin vermemektedir, ötesini isteyen gitsin bilgisayar oyunlarında stresini atsın, bu işler öyle kolay değil.

Allah nasip eder, ömrüm vefa ederse Musul, Kerkük ve adaları geri alacağım. Selanik de dahil Batı Trakya'yı Türkiye hudutları içine katacağım." Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK. (Atatürk'ün bu sözleri, Ankara'da görüştüğü general Mc.Arthur'un"Anılar" kitabında yer almaktadır.)

🇹🇷NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE🇹🇷

• Allah nasip eder, ömrüm vefa ederse Musul, Kerkük ve adaları geri alacağım. Selanik de dahil Batı Trakya'yı Türkiye hudutları içine katacağım." Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK. (Atatürk'ün bu sözleri, Ankara'da görüştüğü general Mc.Arthur'un"Anılar" kitabında yer almaktadır.)

Atamın sözünü o zaman ki şartlar dahilince söylediğini varsayarsak aradan bir asır geçti artık toprak alıp toprak vermenin örneği yok kadar az yakın geçmişte.Ekonomin güçlü olur hedefleri kendine bağlı haline getirdiğin taktirde zaten toprağada gerek kalmıyor diye düşünüyorum.Tabi ki eğer yine o ortam o şartlar oluşursa misakı milli her Türkün içinde yatar.Fakat günümüz itibari şartıyla öncü mevzular değil.

• Bakınız efendiler. Fesli Kadiri seversiniz sevmezsiniz orasını bilmem ama o adam ki azılı bir Atatürk muhalifi idi o bile diyordu ki Atatürk 10 sene daha yaşasaydı biz o toprakları geri alırdık. O topraklar referandum ile bize kendileri ilhak olacak. Ben buna inanıyorum. Toprak fetişizmi değildir bu. Ülkümüzü geniş tutmaktır. Narsil hocam ekonomi konusunda haklıdır lakin tarihin adaleti varsa ki bana göre vardır nasıl tecelli ettiğini göreceğiz. Hayırlı geceler

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Atamın sözünü o zaman ki şartlar dahilince söylediğini varsayarsak aradan bir asır geçti artık toprak alıp toprak vermenin örneği yok kadar az yakın geçmişte.Ekonomin güçlü olur hedefleri kendine bağlı haline getirdiğin taktirde zaten toprağada gerek kalmıyor diye düşünüyorum.Tabi ki eğer yine o ortam o şartlar oluşursa misakı milli her Türkün içinde yatar.Fakat günümüz itibari şartıyla öncü mevzular değil.

Hocam bende katılıyorum günümüz şartlarında olmayacağını yada çok zor olduğunu ancak bu bir osmanlıcılık veyahut bir hayal değildir.Atamız gibi bir gün gerçekleşmesini dilediğimiz bir ülkümüzdür.

🇹🇷NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE🇹🇷

• Atamın sözünü o zaman ki şartlar dahilince söylediğini varsayarsak aradan bir asır geçti artık toprak alıp toprak vermenin örneği yok kadar az yakın geçmişte.Ekonomin güçlü olur hedefleri kendine bağlı haline getirdiğin taktirde zaten toprağada gerek kalmıyor diye düşünüyorum.Tabi ki eğer yine o ortam o şartlar oluşursa misakı milli her Türkün içinde yatar.Fakat günümüz itibari şartıyla öncü mevzular değil.

Sen ülkünü geniş tut. Bu ülkü dahilinde çalış. Gerisi mukadderat. Bugün sokağa çıksak harita da kerkük diyarını gösterecek adam sayısı bir elin parmağı kadardır. Neden okullarımız da misakı milli adam gibi anlatılmaz ki?